Přihlásit
: [1]
   |   
: Re: Kolik jsem stahmul MB?  ( 4372 )
bla bla
Newbie
*

: 0

« : May 09, 2005, 15:33:56 »

Pouzivam MDK 10.0 na svem desktopu a zajimalo by me kolik za mesic stahnu MB z inernetu. Jsem pripojenej pres LAN.

Pokud dam ifconfig tak mi to napr. u eth0 vypise:   RX bytes:420032049 (400.5 Mb)  coz predpokladam jsou stazene MB od zapnuti pocitace.  Ja bych ale potreboval aby se mi to napriklad ukladalo do souboru a zobrazilo kolim jsem stahnul urcity mesic. Muze te mi poradit treba nakej scriptik, nebo programek? Dik
Guest
« #1 : May 09, 2005, 19:01:59 »

Já používám obecný nástroj na sledování počítače GKrellm, ale ten ti asi taky neukáže nic jinýho než data která vytekla a přitakla přez síťovku do tvého počítače.

Možná to v něm půjde nějak nastavit protože tohle jsem nezkoumal.

Jinak když v něm najedeš myší nad graf síťového připojení ... např. eth0 tak se v dolním rohu toho grafu objeví malá ikonka (čtvereček) a pokud na něj klikneš tak ti ukáže data za poslední den, týden, a měsíc.

Lukáš
bla bla
Newbie
*

« #2 : May 11, 2005, 13:10:04 »

Ten programek je v pohode, myslim ze je to presne co sem hledal. Dik
bla bla
Newbie
*

« #3 : May 11, 2005, 13:17:30 »

Jeste jenda vec. Jak nastavim aby se mi spustil pris startu v KDE.
Guest
« #4 : May 11, 2005, 17:31:36 »

Mylsíš ten GKrellM? Mno já při loginu mám nastavenu Relaci jako Původní(Obnovit,Minulá), takže když při logout nechám gkrellm a konzoli běžet, zase se mi po loginu samy otevřou. Jinak start gkrellm můžeš zajistit v lokálním startovacím skriptu. Do souboru

/etc/rc.d/rc.local

přidej na konec

gkrellm &&

GKtellM si nastav tak, aby si Pamatoval polohu mezi spustěními.

Guest
« #5 : May 11, 2005, 22:03:46 »

Sorry, ma byt

gkrellm &

: [1]
   |   

: