Přihlásit
: [1]
   |   
: problém při bootování  ( 5520 )
aristokrat.tomas
Newbie
*

Karma: 0
: 7


« : November 30, 2012, 16:52:26 »

Dobrý den, nainstaloval jsem mandriva 2010 na úplně nový disk. Pak jsem nainstaloval aktualizace. Po restartu se mi bootování zastaví jakoby v biosu, ale až po menu, kde vybírám jestli chci zavést mandrivu apod a obrazovce, kde běží dole to kolečko, jako že se systém nahrává. Ale místo dialogového okna, do kterého zadám jméno a heslo, se mi to samé objeví biosáckým bílým písmem na úplně černé obrazovce. Zadám jméno, zeptá se mě to na heslo, ale nejde psát, na obrazovce se při psaní hesla nic neobjevuje, a když dám enter napíše mi to login incorrect. Vůbec nevím co mám dělat. Žádné chybové hlášky apod mi to nepíše.
Peťoš
Global Moderator
Hero Member
*****

Karma: 188
: 6 712« #1 : November 30, 2012, 20:15:26 »

Otazku, proc instalujes 3 roky stary a nikym nepodporovany system (obdoba instalace Windows 98 -- co se na pocet vydani zpet tyce) necham stranou.
Stejne tak prejdu to, ze GRUB (davno a davno pote, co boot pocitace opusti BIOS) nazyvas BIOSem. I to, ze od davnoveku BIOS neni v komandlajne, ale ma TUI (tedy neco jako graficke rozhrani).

Proc se neprihlasis: login mas asi spravne, heslo davas spatne, proto to pise, ze je nespravne prihlaseni. v CLI - tom cernem se totiz heslo zaznamenava, ale nevypisuje se, aby jej nikdo nemohl "zkouknout". Ani se nepisi hvezdicky ani podobne blbinky, neb pripadny utocnik nemusi vedet, kolik ma tve heslo znaku. Aby sis overil, ze heslo zadavas spravne, zkus jej napsat misto loginu -- tam se ti zobrazi, jestli nahodou nemas treba anglickou klavesnici. Potom tomu svuj vstup v pripade hesla prizpusob.

To, co delat potom, az se prihlasis (bacha, ani pri su - root se nebude vypisovat heslo) viz zde: http://wiki.mandrivalinux.cz/hardware:graficke_karty:problemy

Do it or do not. There is no "try".

Peťošův repozitář je na adrese: http://petos.cz/rpms
Fotoblog: http://vzducholode.blogspot.com a http://petos.cz/category/fotky
: [1]
   |   
 
: