Přihlásit | Registrovat
: [1]
   |   
: Jak získat novou mandrivu  ( 725 )
sešit
Jr. Member
**

: 54

« : January 18, 2017, 19:02:53 »

Prohledal jsem celý internet a nějak se nedaří najít aktuální vydání Mandriva Linuxu. Hledám aktuální vydání, které nejspíš vyšlo v roce 2016. Chtěl bych buď v podobě knihy s DVD nebo volně ke stažení. Mandriva Linux jsem používal v letech 2007 až 2010 a pokaždé jsem nové vydání sehnal tak, že jsem si koupil knihu Mandriva Linux nebo jsem si stáhnul a vypálil iso obraz. Potom jsem si dal s Mandrivou na několik roků pauzu, protože jsem začal používat počítač s jiným operačním systémem. Dlouho jsem se tím pádem o Mandriva Linux nezajímal, takže už nemám moc přehled. Teď jsem zase začal uvažovat, že bych se mohl zase vrátit k Mandriva Linuxu. Nějak se mi ale nedaří sehnat aktuální vydání.
Ivko
Sr. Member

: 290

« #1 : March 06, 2017, 00:31:23 »

No, tu máš trošku problém, lebo Mandriva Linux už neexistuje. Celé sa to akosi za tie roky pomenilo a vznikli tri projekty:
Mageia - najvernejšia vetva Mandriva Linuxu (ale mám pocit, že ako keby to celé upadalo, už druhý rok nie sú schopní vydať ďalšiu stabilnú verziu, nevyzerá to dobre)
Rosa Linux - Ruská verzia Mandrivy - vniesli nové technológie po tom, ako Rosa Lab sa dohodla s Mandrivou SA o prebratí firmy. Tento fork nesledujem.
OpenMandriva - v podstate vychádza z verzie Rosa, tiež nesledujem tento fork, ale ak tak pozerám na Mageiu, tak asi budem musieť presedlať na túto distribúciu.
Poštuduj, popozeraj. Snáď Ti niečo bude vyhovovať.
: [1]
   |   

: