Přihlásit
: [1]
   |   
: Re: starší deska+nový HDD  ( 3431 )
Guest
« : July 24, 2004, 11:41:50 »

Instaluji poprvé linux a mám klasický problém,kdy starší BIOS nevidí větší disk.V PC mám dva disky 3,2 a 80GB.Nijak jsem to ve win neřešil, na menším jsem měl W98 a na větším bez problémů W2000-tam se zavaděč zapsal na C:.Potřebuji zachovat W98 na menším disku a na větší dát linux (MDK10). Linux šel naprosto v pohodě nainstalovat ,mám ho na druhém disku,jenže mi nenabídnul možnost zvolit umístění zavaděče a vše si vyřešil sám. Zavaděč  nenajede,protože pro PC v tu chvíli neexistuje.Jak docílit,aby mi instalace nabídla  možnost volby ,kam zapsat LILO? Jsem středně zběhlý Windowsák.Pokud se to nevyřeší,tak se nic neděje, MDK jsem si koupil pro nový stroj,který si v dohledné době pořídím.Jen jsem nevydržel ho mít ladem v šuplíku,když už se můžu vzdělávat.
Guest
« #1 : July 24, 2004, 15:23:48 »

Pokud bios disk nevidi vubec, logicky z nej nemuze bootovat. To se da obejit bootovaci disketou a nebo PCI IDE radicem. Pokud ho vidi, ale nezna, vetsinou si s nim linux na rozdil od woken bez problemu poradi. Lilo se umisti do MBR a po jeho najeti si linux nadetekuje disk bez problemu sam i bez biosu.
martin janský
Newbie
*

: 2

« #2 : July 24, 2004, 21:19:04 »

Bios disk nevidí vůbec.Právě, že Wokna si s tím v pohodě poradily a předpokládám, že Linux by mohl taktéž. Jen kdybych mohl při instalaci zvolit,kam zapsat LILO. Linux si to udělá sám, protože asi netuší, že pro BIOS disk neexistuje. Potřeboval bych při instalaci dostat možnost vytvořit disketu se zavaděčem a nebo zapsat LILO do MBR prvního disku. A nebo použít XOSL?
martin janský
Newbie
*

: 2

« #3 : July 24, 2004, 22:45:46 »

A ještě dodám,že pokud jsem nainstaloval MDK a restartoval počítač,tak se na obrazovce objeví L 01(a to 01 je tam pak asi 100x).Právě jsem se dočetl,že se z toho dá něco vyčist.
Martin Zubek
Newbie
*

: 4

« #4 : April 21, 2005, 14:02:49 »

Mam uplne stejny problem, ale ja to mam na jednom fyzickym disku, ktery mam rozdeleny na dva oddily. Na tom prvnim (120 GB) mam Win2K, a na ten druhej oddil (40GB) sem instaloval Mandrake Linux 10.1, po uspesnem nainstalovani mi misto bootovani nektereho z OS nabehla hlaska "L 01 01 01 01..." a porad do kola. Oddil s Linuxem sem musel odstranit a boot loader taky. Nevim co s tim. Pokud nekdo vite co s tim prosim poradte. Chtel bych to mit na tom disku tak jak sem popsal vise. Diky
Guest
« #5 : May 31, 2005, 10:22:15 »

http://wims.rainbow-software.org/index.php?count=-1
: [1]
   |   

: