Přihlásit
: [1]
   |   
: Nevim si rady  ( 3507 )
Guest
« : May 23, 2005, 19:29:48 »

Chci se zeptat jestli nemá někdo zkušenosti s instalaci MDK LE2005 na SATA disk a základni desku MSI K8T NEO FSR. Při instalaci se dostanu jen k instalaci řadiče pro SATA disk. Tato instalace trva asi pět minut a pak to se mne to zepta zda nemam ještě nějake zařízení a když dám dál tak to nemá kam instalovat. Jsem totální začátečník jen jsem zkošel jine distribuce konkretně FEDORU Core3 a to bylo bez jakychkoliv problemů.
Guest
« #1 : May 23, 2005, 22:49:22 »

ja som mal ten isty problem na SATA disk, mam dosku MSI K6, skus si v BIOS vypnut ACPI, samozrejme ked si uz ten linux nahodis, musis si v linuxe povolit APIC, ci ACPI, ci ako to tam je, a potom si to aj zapnut v BIOSe, lebo ked mas na disku aj WinXP tak ti to nenastartuje bez ACPI, vyskusaj to, malo by to fungovat
Guest
« #2 : May 24, 2005, 08:41:35 »

Tak nevi zkoušel jsem v Biosu najit  to ACPI abych ho vypl. Našel jsem ACPI standby State což by asi mělo byt ono ale  nemohu ho vypnout. Nabýdne mi to jen přepnuti do S1/pos , S3/STR nebo Auto. Zkoušel jsem všechny možnosti a nic. Ja to správna kolonko nebo v biosu musi byt ještě někde jinde? Nebo se má vypnout ještě něco jiného?
Guest
« #3 : May 24, 2005, 09:25:22 »

Mozna pomuze toto co napsal v konferenci Petr Lascak:
"Zdravim vsechny,
pokud mamte nekdo zakladni desku jako ja, a mate problem s instalaci
pri pouziti SATA disku, muzete pouzit tento trik:

Vyjmeme HDD z hornich SATA konektoru a vlozime ho do spodnich,
ktere obsluhuje chip od Promise. Pak jiz vse jede, vcelku dobre.
Jen jsem musel pouzit jiny driver na zvukovou kartu, nez instalator
vybral.

Originalni clanek, ktery mi pomohl je zde v AJ.
http://www.newsforge.com/article.pl?sid=05/04/26/2015205

praci cest

--
        Petr Lascak
        ITF FreeNet Liberec            
        http://www.lbcfree.net/
Guest
« #4 : May 24, 2005, 11:05:08 »

Tak ani toto mi nepomohlo.
Guest
« #5 : May 25, 2005, 21:47:11 »

Tak už jsem to vyřešil stačilo při instalaci stisknout F1 a napsat "linux noapic" a vše šlo jak po masle. Ale děkuji za snahu mi pomoct.
Guest
« #6 : June 09, 2005, 08:31:31 »

ja som mall ten isty problem s doskov asus a8n SLI /standart/ kde je radic od nvidia.... pri instalaci mi hladal yariadenie 20min a skoncilo sa to napisom irq24.....

radim precitat uvodnu kapitolu z freee knizky od bibri-ho niekde tu je - Pouzivame ML 10.1
pomohlo toto>
v biose netreba vipinat acpi. vipnite APM a hodnotu PnP OS /plug and play/ dajte na sistem bios alebo disable /ako kto ma - win pojde/ potom nastartujte instalciu a pri vizve stlacte F1
potom do prikazoveho riadka napiste to co je v tej kniske hned v uvode ako odporucania pri problemoch
ak si dobre pametam je to toto>
acpi=off apm=off nolapic acpi=noirq noacpi /oddelene medzerov tak ako som napisal/
pripadne po stlaceni F2 je rosirena napoveda s moznostou viberu jadra tak ze pred to napisete
alt0 /myslim jadro 2-6-8 fici OK/ alebo alt1 / 2-4 myslim neskusal som je starsie - udajne mozne komplikacie s novim hardverom a mass storige/
som tiez lama takze to tu nemusi tak na 100% sediet
urcite si vsak precitajte tu kapitolu ta kniha sa da stiahnut ma 300 stran /par mega/ a je to navod ako pouzivat ML
mne moc pomohla timto dakujem autorovi.

tomolc
: [1]
   |   

: