Přihlásit
: [1]
   |   
: Instalace linuxu  ( 2594 )
Guest
« : June 23, 2005, 08:58:17 »

Čaute lidi, Potřeboval bych nějakou pěknou radu. Víte, jak vypadá zoufalej člověk? Tak abych blíže specifikoval svůj problém:
Na stole mi leží 4 knihy o linuxu, dvě dvd (mandrake 10.1 a fedoracore 4), dále lisované cd mandrake 10.0 a debian linux sarge a woody. Bohužel v počítači nemám nainstalováno nic(wokna nepočítám) po několika denním snažení. Takže, po vložení cd1 nebo cd2 z mandrake 10.0 se mi objeví po načítání USB zařízení hláška že nelze zapsat do paměti (přesný výpis můžu dodat) a instalace dále nemůže pokračovat. Mandrake 10.1 končí na stejném problému. Fedora dojde o něco dále ale zase mi píše problém při čtení z dvd i když bylo čerstvě vypálené ze staženého iso souboru. Má naděje v debian padla poté co sarge se zasekl ihnedpo spuštění instalace (asi zase pamět). Poslední woody se držel a báječně procházel celou instalací, bohužel problém nebyl v distribuci ale ve mě, jako začátečník nejsem schopen projít textovou instalací napůl v češtině a napůl v angličtině, nějak jsem rozdělil disky ale dále jsem nezjistil jak pokračovat, jentaktak jsem obnovil wokna. Takto skončilo mé působení s linuxem, bohužel jsem paličatý člověk a ty linuxy chci. Proto prosím o radu. Níže má konfigurace pc a již jsem dostal radu aktualizovat bios ale na mou desku jsem aktualizace nenašel.

PC:
AMD Duron 900Mhz
deska K7Vaz(s)
grafika Geforce 4MX
pamět 3x128Mb dim
Hdd WesternDigital 60Gb

počítač mi vyhořel před dvěma roky a od té doby mám nový zdroj, hdd a grafiku, poslední dobou mají wokna problémy se zamrzáváním (nic nového lae je to častější) a když jsem je reinstaloval tak nějaký problém s hardwarem.

Jinak všem děkuji za rady.
Guest
« #1 : June 24, 2005, 10:58:06 »

měl sem podobnej problem a dělala mi to CDmechanika ale skus prověřit RAM a kontroluj teploty procesoru při instalačce
Guest
« #2 : June 27, 2005, 20:08:14 »

Tak jsem zkusil pár testů a bylo mi řečeno že když spustím memtest86 tak by mi to nemělo zobrazit více jak 2 chyby, tak jsem to zkusil a výsledek? Před polovinou testu asi 142 chyb tak jsem vybral ramky a zůstala mi jedna bezchybná 128Mb, dále jsem si všimnul (nevím jestli to mělo taky vliv) bordelu v nastavení cd a dvd mechanik tak jsem jednu odpojil a už to chodilo, takže co nevidět to nainstaluju
Guest
« #3 : June 29, 2005, 14:16:08 »

Na vině by mohl také být rezidentní program pro překonání 8,4 GB bariéry u pevných disků pokud jej používáte. Tyhle programy představují většinou smrt už pro LILO.
: [1]
   |   

: