Přihlásit
: [1]
   |   
: Po instalaci 10.1 počítač zatuhne na modré tapetě s logem Mandrake  ( 2771 )
CrayXMP
Newbie
*

: 1

« : July 03, 2005, 00:20:07 »

Nazdar,

Chtěl bych se někoho z vás, kdo tomu rozumí, zeptat, zdali se dá něco dělat s mým problémem:

Stáhl jsem si oficiální 3 CD MandrivaLinux 10.1, nainstaloval je a ke konci instalaci otestoval max. podporované grafické rozlišení. Prošel jsem s 1024 x 768 při 16bit. Po úspěšném dokončení instalace jsem restartoval počítač, při startu zvolil ze tří možností bootování první s GUI a počítač skončil na modré tapetě s logem Mandriva linux v pravém dolním rohu obrazovky. Myš se vesele pohybovala po celé ploše, ale žádná z kláves nefungovalo.

restartoval jsem počítač a zvolil při bootování možnost linuxsafe. Všechny procesy prošly se zeleným OK až k bodu, kde jsem se mohl v shellu zalogovat se svým heslem. Protože jsem ale nevěděl, jak ze shellu spustit GUI, tak jsem přes "halt" znovu restartoval.

vybral jsem tentokrát třetí možnost "linux-nf či co", znovu v shellu všechno prošlo se zeleným OK a počítač zase přestal pracovat na modré tapetě (alespoň deset minut HDD nevykazoval žádnou činnost).

Konfigurace počítače:
Dell PowerEdge 1300, Pentium II 400 Mhz, 256 MB ECC SDRAM, 9 GB SCSI, Adaptec Raid, integrovaná ATI karta na desce se 2 MB paměti.

Čím by to mohlo být, že se počítač nechce spustit? Když tam zkusím dát bootovací CD Mandriva Move 2.0, tak to skončí s hláškou "no display found" a pořád se restartuje dokola (asi chybí podpora grafického ovladače, jak jsem tak pochopil.)

Díky za radu
Guest
« #1 : July 03, 2005, 12:59:47 »

Ze shellu se GUI startuje příkazem "startx" Integrovanou ATI kartu opravdu nemusí najít. Při instalaci je dobré provést test grafického ovladače a zvolit start do shellu. Vyhnete se tak možným problémům se startem X serveru. Pokud ovšem instalujete v GUI tak si myslím, že je grafická karta podporována ovšem je špatně nakonfugurovaná.
Guest
« #2 : July 03, 2005, 13:01:43 »

Ze shellu se GUI startuje příkazem "startx" Integrovanou ATI kartu opravdu nemusí najít. Při instalaci je dobré provést test grafického ovladače a zvolit start do shellu. Vyhnete se tak možným problémům se startem X serveru. Pokud ovšem instalujete v GUI tak si myslím, že je grafická karta podporována ovšem je špatně nakonfugurovaná.
Guest
« #3 : July 03, 2005, 13:02:22 »

Guest
« #4 : July 03, 2005, 13:04:07 »

Omlouvám se, při vkládání odpovědi došlo k chybě. Snad teď to bude pouze jednou.
: [1]
   |   

: