Přihlásit
: [1]
   |   
: Nelze provést instalaci MDL 10  ( 3926 )
Petr Hála
Newbie
*

: 1

« : July 08, 2005, 18:23:46 »

Může mi někdo pomoci při instalaci MDK 10 .Při instalaci se nabotuje CD a po potvrzení instalace mi nahlásí "no cd device found" a v instalaci nelze pokračovat.Nepomůže ani bootování z diskety.
Deska MSI K8n Neo4Platinum čipset NForce 4,
AMD 3500+ 64Athlon
Sata disky 2x
Grafika PCI-e

Ivan Bibr
Administrator
Hero Member

: 3 298

« #1 : July 11, 2005, 20:39:28 »

To hlášení znamená, že  instalátor nemůže najít CD. Jestli to je verze 10.0 nebo 10.1 tak máte s největší pravděpodobností příliš nový hardware.

Zkuste verzi 2005 Limited Edition. Kdyby to dělalo i s ní tak se podívejte do manuálu, co se s tím dá dělat.,

Guest
« #2 : July 25, 2005, 20:05:27 »

Změnit firmware CDROM nejčastěji u LG mechanik,já se tu trápil s LG 52x ...2815B.
Guest
« #3 : July 26, 2005, 22:22:58 »

Jeste muze jit o blbe "najumperovany" disk ci CD ROM. Wokna mi bezely s CD jako "cable select", Linux to nerozdejchal.. Taky jsou nebezpecny nektery pochybny RAID IDE radice na deskach. Jinak Mandriva LE2005 mi jako jedinej Linux sel nainstalovat s USB DVD mechanikou. SUSE 9,3 a dalsi bez sance..
Guest
« #4 : August 13, 2005, 16:45:27 »

Opravuji se typ GCR8521B, ale nakonec pomohlo zařadit HD Primary-Slave.
Guest
« #5 : August 23, 2005, 23:10:09 »

Ahoj.
Marně se pokouším o instalaci MDL 2006 beta i předchozích verzí na stroj se zákl. deskou MSI 875P Neo-PFISR (MS-6758 ver. 2.0). Nemám s linuxem takřka žádné zkušenosti, ale v podstatě to vypadá, že mi instalace rozpoznává pouze Serial ATA hdd s win, na který nechci linux instalovat a musím ho nechat beze změn. Dále vidí IDE1 s mechanikou Plextor a IDE2 s mech NEC (soudě podle nabootování), obě pouze samostatně na řadiči. Již ale zřejmě nevidí integrovaný řadič Promise 378, na kterém jsou na jednom kabelu dva disky. Druhý z nich je rozdělen na dvě nekomprimované části a na druhou z nich bych chtěl Mandrivu instalovat. Po začátku instalace mi tato nabídne pouze disk SDA (ten s win) a ostatní ignoruje. Rozpoznaný disk i oba další jsou NTFS. Proto prosím o radu, jak mám postupovat na zatím ryze windowsovském stroji s nastavením a nebo s dodáním ovladače.  Roman
Guest
« #6 : August 24, 2005, 13:57:07 »

HD disky a CD ROM (RW) na IDE musí jít logicky po sobě, žádná pozice nesmí být vynechána. Jinak se instalace zastaví v různých fázích instalace.
Guest
« #7 : November 23, 2005, 16:58:13 »

ahoj Romane
tak koukám,že se nic nevyřešilo.Spousta lidí tu ty znalosti nemá a to je škoda.Snad jen ti poradím,zůstaň raději u Widlí,než budou linuxy pro lamky.Toto řešení sem si také vybral a nejsem sám,holt počkáme a do budoucna vyjde něco pro nás.
Guest
« #8 : November 23, 2005, 16:58:30 »

ahoj Romane
tak koukám,že se nic nevyřešilo.Spousta lidí tu ty znalosti nemá a to je škoda.Snad jen ti poradím,zůstaň raději u Widlí,než budou linuxy pro lamky.Toto řešení sem si také vybral a nejsem sám,holt počkáme a do budoucna vyjde něco pro nás.
Martin Kouba
Newbie
*

: 169

« #9 : November 23, 2005, 20:44:02 »

Pet mechanik v pocitaci... no nic ;-) Pokud Linux nepozna ten Promise radic, tak to samozrejme nebude fungovat. Co zbyva? Pouzit disky na jinem radici, pozit jiny radic (treba externi), zkusit pomoc u vyrobce radice (vetsinou bez sance), zkusit nastaveni biosu (nektere radice maji vice modu), zkontrolovat  jumpery u disku (Linux nerad cable select) a nebo zkusit jiny Linux (novejsi verzi, ci jinou distribuci). Pokud vse selze, zustan u Woken. Jinak pro zacatecniky v Linuxu je idealni starsi vykopavka, vetsinou tam vse funguje.
Martin Kouba
Newbie
*

: 169

« #10 : November 23, 2005, 20:44:34 »

Pet mechanik v pocitaci... no nic ;-) Pokud Linux nepozna ten Promise radic, tak to samozrejme nebude fungovat. Co zbyva? Pouzit disky na jinem radici, pozit jiny radic (treba externi), zkusit pomoc u vyrobce radice (vetsinou bez sance), zkusit nastaveni biosu (nektere radice maji vice modu), zkontrolovat  jumpery u disku (Linux nerad cable select) a nebo zkusit jiny Linux (novejsi verzi, ci jinou distribuci). Pokud vse selze, zustan u Woken. Jinak pro zacatecniky v Linuxu je idealni starsi vykopavka, vetsinou tam vse funguje.
: [1]
   |   

: