Přihlásit
: [1]
   |   
: zatuhnutí při instalaci linuxu  ( 3269 )
Guest
« : July 10, 2005, 22:34:59 »

zdarec,
Mám problém. Zkoušel jsem nainstalovat mandriva 2005 limited edition. V průběhu instalace vždy zatuhne a to buď u formátování partition nebo při instalaci některého z balíčků (po každé u jiného . Vyzkoušel jsem i instalaci v text. módu nebo se starším jádrem (/install/images/alternatives) a různé změny v biosu a výsledek je vždy stejný. Otestoval jsem paměť memtestem a bez jediné chyby...
Mandrake 9.2 nebo  Fedoru I(?) nainstaluji bez jakýchkoli problémů. Update z madrake 9.2 na mandrivu 2005 se samozřejmě také sekne.
Ze stejných CD jsem instaloval mandrivu na jiný počítač bez jakýchkoli problémů, takže tam chyba není.
Jediné co mě napadá je problém někde instalačním programu. Nešel by nějakým způsobem použít instal. program z jiné verze mandrake s balíčky a programy z mandrivy 2005?
Jestli ano, tak jak a jak ho dostat iso obrazu CD aby bylo bootovatelné a nakonfigurovat jej.

Dík za odpovědi...  

Guest
« #1 : August 06, 2005, 17:05:26 »

zdravim.......(bude to stručně)
mě to taky tuhne, ale když sem počkal dvacet minut tak to jelo v pohodě dál....Nevim ovšem co po instalaci když se mi tam objeví "příkazový řádek"....
Guest
« #2 : August 07, 2005, 12:29:56 »

"Nevim ovšem co po instalaci když se mi tam objeví "příkazový řádek"...."
Prihlasit se do uzivatelskeho uctu, ktery jste doufam vytvoril pri instalaci a potom spustit graficke prostredi prikazem startx.
Pri instalaci lze zvolit aby se graficke prostredi spoustelo automaticky. Poud to tak mate a presto to nefunguje, napiste podrobnosti o chybach ktere to pise. Pripadne se podivejte do /var/log
Guest
« #3 : August 07, 2005, 20:05:53 »

Moje poznamka buda mozna trosku mimo misu, ale jsou to nekolikalete zkusenosti.. Kdyz opomenu obcasne chyby v distribuci a vadna instalacni media, vzdycky jsem mel problem s instalaci jen na nejnovejsim hardware. Kdyz jsem mel vic nez rok stary (moralne) HW, nikdy jsem pri instalaci nenarazil na jediny problem. No a pokud jsem si predem periferni zarizeni (wifikarty, tiskarny atd..) vybral podle zkusenosti ostatnich, vzdycky jsem je nakonec rozchodil. A to i na notebooku.
Guest
« #4 : August 08, 2005, 22:37:29 »

www.ubuntu.com distro bez problemu
Guest
« #5 : August 09, 2005, 08:57:31 »

Ubuntu jo? No nevim clovece, takovej gallimatias uz jsem dlouho nevidel :-D , ale mozna je to tim ze jsem vecna lama, z madrake jsem presel na slackware, pak chvilku gentoo, zase slack...,  ale asi se vratim zpatky na mandrake, v slacku je nekolik veci, co jsem zatim nedokazal vyresit.
Guest
« #6 : August 09, 2005, 14:00:58 »

Zdravim,
  mam stejny problem, jo a ubuntu se taky seka...... Wokna dou nainstalovat a bezej bez problemu, ale ty nechci... nejaka konstruktivni rada? Mam desku soltek SL-85drv5.  Jinak se to projevuje i tim, ze obcas zahlasi, ze nekterej balicek nejde nainstalovat.
Dik za odpoved,
Duf
Guest
« #7 : August 09, 2005, 15:57:19 »

ja jsem zacinal na mandrake, jenze tam mi zacalo vadit neaktualnost napriklad KDE a Gnome, rikal jsem si, kdyz jine distribuce maj nove Gnome, KDE, tak proc mandrake (kdyz je navic i placene distro) toto nema? Nerad bych se mylil (mandrake nemam nainstalovane), ale jiz je to deset mesicu co vyslo KDE 3.4 a je soucxasti aktualniho MDK?
Po mandrake jsem zkousel slax, pote gentoo kde me odradilo kompilovani vseho-dlouha doba...Nakonec jsem vyzkousel ubuntu a  u neho i zustal, instalace probehla v pohode, instalace ovladacu graf karty taky a navic bez jakehokoliv zasahovani do xorg.conf pro me proste paradni distro, kde se nemusim porad vrtat v konfiguracich..
Ivan Bibr
Administrator
Hero Member

: 3 298

« #8 : August 09, 2005, 17:22:25 »

Dobra rada nad zlato, ze :-??

Ivan Bibr
Administrator
Hero Member

: 3 298

« #9 : August 09, 2005, 17:24:34 »

"Update z madrake 9.2 na mandrivu 2005 se samozřejmě také sekne" - to znamená co?

Jestli to děláte přes instalátor, pak je to logické. Zkusil bych to aktualizovat tak, že se tam přidají softwarové zdroje z 2005 (např. ftp) jako aktualizační a provede se aktualizace za chodu systému. Ale i tak se obávám, že po instalaci nového jádra může dojít ke stejným potížím.

Guest
« #10 : September 09, 2005, 08:39:11 »

Taky mi to tuhlo - zůstal úvodní wallpaper, myš ok, numlock ok, ale ikony nikde, ze začátku nabíhalo GNOME a pak nic ani po 3hod.
Zkusil jsem KDE (only) a šlape to nádherně.
LL
Michal Spáda
Newbie
*

: 70

« #11 : September 09, 2005, 12:43:42 »

Záleží dosť od kvality pripojenia na internet, ale v podobných prípadoch mám dobré skúsenosti s inštalačným mini CD - ak chcete mať grafické prostredie od začiatku, je tam IceWM, ale hlavne je tam šanca voliť si balíky pomocou urpmi po jednom... len neviem, či je to pre nováčika až také excelentné riešenie, plus je tam celkom hnusný bug pri inštalácii GTK+ (nenačítajú sa obrázky, riešenie: napísať v konzole ako root gdk-pixbuf.loaders > /etc/gtk-2.0/gdk-pixbufloaders.lib) ale je toj šanca naučiť sa niečo o práci systému...

Ad distro: ja som začínal s Fedorou, potom Mandrake, Gentoo, FreeBSD, Slack, Aurox, Debian, Ubuntu a teraz znova Mandriva a každá distribúcia sa mi zdala o niečo lepšia - lenže nie preto, že by naozaj bola, ale preto, že ja som sa medzičasom niečo naučil - napríklad to, že stabilita mi vyhovuje viac než  najnovšie verzie programov z Cookeru
: [1]
   |   

: