Přihlásit
: [1]
   |   
: ASUS CUSL2 -zvuková katra  ( 2635 )
Guest
« : July 14, 2005, 20:11:52 »

Mám dotaz, nainstaloval jsem mandrake 10,1, ale vůbec mi to nenašlo zvukovou kartu, která je na desce. Deska je Asus CUSL2, čipset Intel 815E, mám tam PIII, jinak to funfuje skvěle.  Tak teď nevím, co dál, zkuste někdo poradit, prosím.
Ivan Bibr
Administrator
Hero Member

: 3 298

« #1 : July 20, 2005, 14:48:13 »

Neni nahodou zakazana v BIOSu? Pokus ne, zkuste si pohrat s nastavenim ACPI. Jinak karta by tam mela byt asi integrovana, modul (ovladac) snd-i8x0 jestli se nepletu...

Guest
« #2 : July 20, 2005, 17:01:29 »

Dík za odpověď.
Musím se přiznat, že jsem  problém nakonec vyřešil... Zvukovka je skutečně integrovaná, linux statečně odolával instalaci, zvuk mi nešel ani v XP, který jsem dal taky na HDD, ani nebyl konflikt HW (žlutý vzkřičník, nebo otazník). Ani Linux ji nenašel. Oba operační systémy nic... Problém byl: Pentium III jsem měl ze 700MHz přetaktované na 868 Mhz a z BIOSu úplně zmizela nabídka zvukovky, ani nastavování IRQ nic nedělalo...  Po té, co jsem frekvenci snížil, problém zmizel. - To píšu jako ponaučení pro podobné kutily, jko jsem sám....
Ivan Bibr
Administrator
Hero Member

: 3 298

« #3 : July 21, 2005, 12:29:30 »

Jo jo, klasika.

A to mate jeste velmi dobry hardware. Predstavte si teprve, co to dela na smejdech typu pcchips apod. To jsou pak lahudkove problemy, milion pokusu o jejich reseni, tuny ztraceneho casu a vysledek nikde. A muze "za to" samozrejme Linux.

Guest
« #4 : July 23, 2005, 18:31:48 »

Zdar.
to vím, proto jsem sháněl desku od ASUS, na tuhle jsem měl i solidní reference. Celej comp mám sestavenej z bazarových dílů  (nový je pouze 80-ti žilový IDE-kabel) a funguje dost dobře. Jak jsem psal: Mandrake 10.1 a XP. Tak a končím s problematikou CUSL2, děkuju za spoluúčast při řešení problému a příště se budu zabývat problematikou SW, když nebudu vědět kudy kam.  Kocuro Pablo
: [1]
   |   

: