Přihlásit
: [1]
   |   
: Problem s instalaci  ( 3253 )
Guest
« : June 28, 2005, 17:26:46 »

Jako naprosty Linuxovy zacatecnik jsem si na doporuceni zkusenejsich kolegu stahl 3CD s Mandriva 10.1.. Bohuzel, nedari se mi rozbehnout instalaci. Pocitac je Gigabyte GA-60f, Pentium3 1GHz/133, 1x512MB SDR133, 80GB Seagate IDE + Teac DVD na samostatnych kanalech, grafika je i815G onboard, sitovka je 3COM 3C905TX, zvukovka klasicka onboardova AC97. Pocitac nabootuje z CD1, po odkliknuti uvodniho okna se detekuji USB zarizeni a pak instalator vytuhne. Win XP PRO SP2, Win ME a Win2000 PRO funguji na pocitaci naprosto bez problemu, Goldmemory po 24h testu neohlasi jedinou chybu, zatezove testy vydrzel pocitac 24h taky uplne v pohode. Zkousel jsem menit disk a CD mechaniku za jine, zkousel jsem v BIOSu zakazat temer vsechna zarizeni/porty s vyjimkou nejnutnejsich ale bohuzel nic z toho nepomohlo. Nemate nekdo tuseni kde by mohl byt zakopany pes?

PS
ted jsem zkusil nabootovat i vypaleneho DVD image mandriva 10.1.ale stejny problem :-(((
Jaroslav Anděl
Newbie
*

: 1

« #1 : June 28, 2005, 20:32:33 »

ja mnel podobnej problem, po detekci USB to zacalo "nahravat program" a asi ve 1/3 to zatuhlo. Pomohlo vypaůit znova CD1. Pak probehla instalace cela ale nepodarilo se nainstalovat par balicku, bohuzel i nejaky z X takze nemuzu nastartovat graficky rezim
Guest
« #2 : July 29, 2005, 19:31:33 »

Stejný problém. Vyskytuje se u mne když mám při instalaci připojený flash disk.Stejně tak i když v už nainstalovaném systému připojím flashku,tak to zkolabuje (programy,které sahají do HW) a nejde ani restartovat. Přitom u verze 9.1 není žádný problém. Tam se flash hned objeví. Mám obavu,že tato verze je poněkud "nedotažená".Znova vypálení CD je nesmysl. To nic nevyřeší.
Guest
« #3 : July 29, 2005, 19:32:31 »

Stejný problém. Vyskytuje se u mne když mám při instalaci připojený flash disk.Stejně tak i když v už nainstalovaném systému připojím flashku,tak to zkolabuje (programy,které sahají do HW) a nejde ani restartovat. Přitom u verze 9.1 není žádný problém. Tam se flash hned objeví. Mám obavu,že tato verze je poněkud "nedotažená".Znova vypálení CD je nesmysl. To nic nevyřeší.
Guest
« #4 : July 29, 2005, 19:32:43 »

Petr Vecera
Newbie
*

: 378

« #5 : July 31, 2005, 22:00:33 »

Neni tam nahodou SATA disk? Ten u nekterych diter dela problemy...
Petr Vecera
Newbie
*

: 378

« #6 : July 31, 2005, 22:02:27 »

Neni tam nahodou SATA disk? Ten u nekterych diter dela problemy...
Guest
« #7 : August 11, 2005, 13:28:38 »

Ale ko-ot, cely ten slavny Mandrake je nedorobeny shit, tak akurat na pozeranie rozpravok pre deti.. nic  poriadne nefunguje, a stale nieco tuhne..
take nedonosenca
: [1]
   |   

: