Přihlásit
: 1 [2]
   |   
: Aku distribuciu si vybrat na stare PC  ( 5128 )
Miroslav Náprava
Newbie
*

: 33

« #15 : November 05, 2005, 14:54:31 »

čeče lidi, na mně nemáte. Asi před dvěma týdny jsem instaloval mandrivu2006 RC2 na notebook pentium 1 asi 64 MBRAM, disk asi 4Gb. Instaloval jsem skoro celý systém včetně KDE a IceW.. (ted nevím přesný název). Instalace probíhala asi hodinu a půl. Když jsem to doinstaloval, boot šel celkem svižně ale pracovat potom v čemkoli, to by se i kámen nudil. Naštěstí to bylo kámoše tak dal na mou radu atˇ to hodí z okna. Od té doby nevím jak to dopadlo ale snad to nepoužívá.
Jan Habernal
Newbie
*

: 153

« #16 : November 05, 2005, 18:22:05 »

tady bych asi fakt dal ty 98čky...I takovy notebook se da jeste vyuzit,treba jako psaci stroj pro filologa do vlaku...:-)
palisdb
Newbie
*

: 7

« #17 : November 06, 2005, 00:26:00 »

Táto téma zaujíma aj mňa. Máme v stredisku pár starých šuniek, na ktorých sa surfuje po nete a píše v offise. Vzhľadom na snahu legalizovať softvare do nich pomaly nahadzujem Linux. No narazil som na problém: na mašinu s 200 MHz procesorom a 32 MB RAM mi nechce nabehnúť ani MDK 9.2. Vypíše mi sladký oznam "nedostatok systémových prostriedkov". Existuje dajaká grafická distribúcia, ktorá by tam frčala? Počítače sú dotupné našim animátorom, preto sa bez grafike nevyhnem. Skúšal som KATE, ale nepochodil som pri zavádzaní jadra. Dá sa s tým čosi, alebo to fakt dať do zberu?
Ivan Bibr
Administrator
Hero Member

: 3 298

« #18 : November 06, 2005, 01:51:59 »

Pokud vam to pise instalace ten nedostatek pri instalaci, tak pouzijte instalaci v textovem rezimu. Projde i s 32MB RAM. Jinak bych pro takove pomale stroje doporucil vzdalenou xsession.

Guest
« #19 : November 06, 2005, 09:32:09 »

Ahoj, pouzivam bezne mdk 2005 na celernou 433, 196 Ram. Pouzivam kde a je to vpohode. Pokud budes delat neco narocenjsiho jako je uprava vetsich obrazku a zaroven psani textu ci poslouchani hudby, tak to nebude nic moc. To je lepsi prapnout do gnome. Zda se mi to lepsi nez icewin. Subjektivne je to ryhclejsi. Mej se fajn.
Jan Habernal
Newbie
*

: 153

« #20 : November 06, 2005, 15:33:12 »

Taky jsem zkousel instalovat linux na dvoustovku. Hruza. Nejprve Mandrake 8.2, potom Fedoru 3 (vse v textovem rezimu a nakonec DeLi linux. S Mandrakem a s Fedorou se nedalo normalne pracovat (chce to pevne nervy pri dvouminutovych nabihani aplikaci) A DeLi frcel rychle, jen jsem pul dne nastavoval X server, je to cele zalozeno na Slackware 7.1- tudiz prehistoricke distribuci, nejdou zde mp3, balicky jsou sto let stare. Nedoporucuji. Na takovy stary stroj jsou z hlediska funkcnosti fakt lepsi WIN98,at uz jsou jakakoliv. Tot muj nazor
Guest
« #21 : November 11, 2005, 15:57:52 »

mam doma podobnou masinu AMD K6-2 350 s 32 RAM a 4 GB disk 4MB AGP S3 trio a mandrake 9.2 jsem nerozbehl. jediny co na tom jede je win 98 ale to uz chytlo modrej mor hned odpoledne, kdyz jsem se snazil rozbehnout sit. potrebuju to jako psaci stroj s internetem a vypalovanim pro mamu. mam slibenou 128 ramku tak uvidim potom. pokusim se na tom rozbehnout aspon MDK10 s KDE (firefox, openoffice, k3b, krusader) a uvidim potom. myslite ze mi to pobezi?
: 1 [2]
   |   

: