Přihlásit
: [1]
   |   
: Dvě distribuce na jednom hdd.  ( 1511 )
Pavel Brandýský
Newbie
*

: 513

« : September 01, 2005, 19:43:58 »

Dnes jsem si chtěl k MDK 10.0 přiinstalovat na hdd Mandrivu 2005LE. Nevím si však rady s konfigurací zavaděče (LiLo). Problém je v tom, že buď se mi spustí MDK 10.0, ale s jádrem z Mandrivy 2005, nebo obráceně. To záleží na tom, v kterém systému LiLo je konfigurováno a které při bootování naběhne. Prostě je bootování takto ovlivňováno.

Pravděpodobně jsem udělal chybu, že zavaděč jsem i u druhého systému nechal zapsat na /mbr.  To pak přepsalo asi ten původní. Jaký by měl být tedy správný postup, aby ta správná distribuce startovala, tak jak má? Neměli by být některé adresáře, například /boot společné pro obě distra? A nebo neměl by se zavaděč instalovat u každé distribuce na začátek kořenového adresáře? Opravdu si již nevím rady.

Hledal jsem nějaký návod na netu, ale nic jsem neobjevil. Kořenový adresář MDK 10.0 je hda1 a kořenový adresář Mandrivy 2005 mám na hda7.  V MDK 10.0 přidám v Lilu linux-0, nastavím boot na hda7, ale je mi nabízeno jen /boot/vmlinuz nebo /boot/vmlinuz - 2.6.3-7mdk. A obráceně, když v Mandrivě  2005 chci přidat hda1 s MDK 10.0, tak to nabídne jen vmlinuz s 2.6.11-3mdk. Když to ručně přepíšu, nevezme to. Nevidí to. Logicky mě tedy napadá to s tím společným /boot adresářem, no nevím. Díky za radu.

Pavel Brandýský
Newbie
*

: 513

« #1 : September 01, 2005, 22:55:22 »

A jde to. Můj problém s bootováním jiného kernelu je uveden na stránkách abclinuxu a navíc je zde bezva finta, jak jednoduše zavádět a instalovat další distribuce. Jen ve zkratce:

• nainstalovat první linux

• jeho zavaděč nechat zapsat do /mbr

• nainstalovat druhý linux

• jeho zavaděč nechat zapsat na začátek jeho kořenového oddílu

• po restartu se spustí první linux

• v Ovládacím centru upravíme zavaděč systému

• do LiLa přidáme další boot a nyní, ta finta, nezaklikneme, že je to linux, nýbrž dáme jiný

• u něj změníme název, (byl windows) a nastavíme správný kořenový adresář

• a to je vše, hotovo, šmytec

Ještě malý postřeh k Mandrivě 2005. Zůstal jsem čubrnět. O proti MDK 10.0 podstatně rychlejší, obsahuje mé oblíbené programy (kino), je mnohem hezčí, no, už se těším na 2006ku :-).

: [1]
   |   

: