Přihlásit
: [1]
   |   
: Přeinstalovani jedne verze Mandrake jinym-dotaz  ( 1419 )
zlatas
Newbie
*

: 3

« : September 09, 2005, 00:41:57 »

Zdravim,asi pred tydnem jsem si koupil novy notebook a pir prilezitosti instalovani OS jsem doma nasel cd z chipu s mandrake ,,tusim 9.2,, a tak jsem ho naistaloval.Jsem v linuxu naprosty zacatecnik ale kupodivu instalace probehla uspesne(mam win98,XP a Mandrake).Nyni jsem ale zjistil ze uz je to verze pomerne zastarala a chtel by jsem si naistalovat novejsi(jakou) a jak?Mam disk nejakym zpusobem  zformatovat,nebo se umi novejsi instalace sama prepsat?nevim a proto si chci nechat poradit(nechal by jsem si i starou instalaci ale nefunguje mi v ni zvukova karta,usb flashdisk,wifi,usb mys a mam nastaveny jiny tip graf. karty nez mam(muj nezna-pouze nizsi rozliseni) moc diky za rady *zlatas*
wamba
Newbie
*

: 19

« #1 : September 09, 2005, 08:01:49 »

Novější verze je 10.1 (popř. Mandriva LE 2005), ale vyplatí se počkat na verzi Mandriva 2006, která by snad měla vyjít během pár týdnů.
Jak nainstalovat novou verzi se dočteš např. tady:
ftp://ftp.mandrake.cz/pub/linux/people/mandrake/bibri/doc/cz/manual-mdk-101.pdf

PS. problém s USB se řešil tady:
http://www.mandrivalinux.cz/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=3794&forum=9#forumpost16914
Guest
« #2 : September 09, 2005, 12:46:30 »

Muzete zaktualizovat starou verzi, ale pri takovem skoku na daleko vyssi verzi bych doporucoval provest cistou instalaci. Normalne spustte instalaci treba te 2006ky, zvolte instalaci, u deleni disku pak dejte Vlastni rozdeleni disku a zformátovat pak staci jen korenovy oddil "/" s tou starou 9.2kou, u zbytku oddilu jen nastavite pripojne body a nic neformatujete - data tam v pohode zustanou. Rozhrani u deleni disku je krasne barevne jako v Partition magic, navic vam umozni zvolit si, kam vsechny ty oddily chcete pripojit a dat jim nejroztodivnejsi nazvy:-) Je to fakt takova hracka...
Jinak muzete klidne zkusit uz 2006ku, je uz docela odladena a uz ted mnohokrat lepsi, nez nejaky 2 roky stary system...
ftp://mandriva.contactel.cz/Mandrivalinux/devel/iso/2006.0/i586/
Guest
« #3 : September 09, 2005, 12:48:59 »

Ja jsem taky mival problemy s usb a zvukem ,ale novejsi verze uz si s tim poradi podstatne lip...
Od te doby, co MDK pouziva alsa ovladace, tak zvuk jede na jednicku...
: [1]
   |   

: