Přihlásit
: [1]
   |   
: Instalace Firefoxu 1.0.7  ( 2963 )
Guest
« : September 25, 2005, 14:06:03 »

Prosím o pomoc.Jsem začatečník a nemohu nainstalovat firefox píše mi to:
Promiňte následijící balíčky nelze vybrat. firefox 1.0 7.cz .. ( z důvodu neúspěšného liblinc.so.1)

Co s tím
Moc dík za odpoved
Denis
Guest
« #1 : September 25, 2005, 14:44:21 »

Tak s tím mám taky problém. A není to jediný software. Spíše málokdy mi funguje instalace.
Guest
« #2 : September 25, 2005, 14:52:17 »

Stačí přidat do zdrojů balíčků cooker, nebo main tvé konkrétní distribuce,  při instalaci se pak stáhne sám.
Ivan Bibr
Administrator
Hero Member

: 3 298

« #3 : September 25, 2005, 19:02:10 »

Ma te spatne nastavene zdroje software, knihovna liblinc1 je soucasti hlavniho stromu distribuce, je na vasich mediich.

Kdyby to bylo v poradku, nainstaluje se sama bez reci.

Guest
« #4 : September 29, 2005, 10:04:51 »

Nevíte náhodou, kde se dá najít tutorial instalace? Díval jsem se na ABC linuxu. Tam je to sice vysvětleno. Ale když jsem si stáhl Firefox, nebylo tam readme, ani instal. Tak nemám tušení, jak ho nainstalovat.

PS: Jsem úplný začátečník. Zatím jsem neinstaloval nic jiného než z *.rpm. Mám Mandrivu 2005 LE.

Předem dík
Guest
« #5 : September 29, 2005, 13:16:10 »

Zalezi na tom,v jakem formatu sis jej stahl.
Jestli jde o firefox installer, bude asi zabaleny ve formatu tat.gz. Normalne ho rozbal (v konqueroru pavym tlacitkem na soubor, a rozbalit zde...)
Potom si zapni Konzoli (prikazovy radek), prihlas se jako root (zadas su+ enter, pak das heslo a odentrujes), presunes se do slozky firefox-installer, ktera ti vznikne po rozbaleni. (napr. cd /home/pepa/firefox-installer-1.0.7 - podle toho, kde ji mas)
Das prikaz ls, abys videl, ktere soubory jsou v ni...
Jeden ze souboru bude asi svitit zelene:-), myslim,ze se jmenuje firefox-installer, nebo tak nejak.
No a ty normalne napises jen:    ./jmeno toho zeleneho instalacniho souboru    a melo by to jet.
Tutorial bychom meli:-)
Kdyby bylo jeste neco nejasneho, tak napis...
Guest
« #6 : September 29, 2005, 13:19:03 »

JInak jeste - firefox 1.0.7 by mel byt uz i v *.rpm
Mozna ne v oficialnich zdrojich,ale to neva
Takove balicky se nejlepe vyhledavaji pres http://rpm.pbone.net
 nebo www.rpmfind.net
Guest
« #7 : September 30, 2005, 20:17:38 »

Dík, už jsem to nainstaloval. Jen ten příkaz Is mi nefungoval .... :-(
Jan Habernal
Newbie
*

: 153

« #8 : September 30, 2005, 21:47:04 »

Prikaz ls (male L a male S + Enter) :-) fungovat musi!!! Zkus si jenom zapnout konzoli a napsat ls
Ihned musis videt obsah sveho domovskeho adresare. Je to jeden ze zakladnich prikazu
Mej se :-)
Guest
« #9 : October 02, 2005, 11:15:43 »

Dík moc!!!!! :-)

Já jsem psal Is (IS) a ono to je ls (LS)

: [1]
   |   

: