Přihlásit
: [1]
   |   
: Instalace v mandrake linux 10.0  ( 2555 )
pavpavel
Newbie
*

: 1

« : September 28, 2005, 17:26:16 »

Dnes jsem poprve nainstaloval linux, ale mam hned jeden problem stahnul jsem si balicek hry
et-linux-2.60.x86.run
asi to neni rmp balicek. Poradite mi nekdo jak ho mam rozbalit??
Guest
« #1 : September 28, 2005, 18:20:31 »

Balicek s priponou *.run se nerozbaluje. Proste si zapnes Terminal (z menu, nebo je i na panelu), prihlasis se jako root (napises su + Enter, pak zadas heslo, a odentrujes. Presunes se do slozky s balickem (cd napriklad /home/blablabla) a napises normalne sh ./et-linux-2.60.x86.run, nebo bez toho "sh" a melo by to jet. Kdyz nahodou ne, tak soubor neni spustitelny. Najedes v konqueroru (správce souborů) pravým tlačítkem na balíček a zatrhnes "Je spustitelny" HODNE STESTI S WOLFENSTEINEM:-)
Guest
« #2 : September 28, 2005, 18:44:50 »

dik
Guest
« #3 : September 29, 2005, 15:39:43 »

mam este jednu otazku... ako ale tie hry dostanem do listy, alebo aspon na plochu. Idu mi spustit len z prikazoveho riadku... (((((
Guest
« #4 : September 29, 2005, 19:12:09 »

Kliknes pravym tlacitkem na plochu,das Vytvorit novy - Odkaz na aplikaci.
V zalozce Obecne si muzes zmenit ikonu, dulezita je ale zalozka Aplikace. Tam musis vyplnit prikaz - tj. cestu ke spoustecimu souboru, podle toho, kde ho mas...

Kdybys nevedel, kde ho hledat, mrkni do /usr/games, nebo /usr/local/games,  nebo taky /usr/bin, nebo /usr/local/bin

Mozna sis ji taky nainstaloval do sveho domovskeho adresare - zvolil sis to pri instalaci
Guest
« #5 : September 29, 2005, 22:35:31 »

Konkrétne Wolfenstein: Enemy Territory sa spúšťa pomocou príkazu et, ale to asi vieš. Mne sa v Mandrive nainštalovala aj položka do menu Gnome, každopádne si ju ale môžeš pridať cez ovládacie centrum Mandrake (Systém - Menu, najlepšie ako root a zmeniť systémové menu). Ak by ti nešla ovoriť ikonka z /usr/local/games/et, kopíruj ju ako root do /usr/share/icons.
Michal Spáda
Newbie
*

: 70

« #6 : September 29, 2005, 22:45:08 »

Ešte malá oprava, tá cesta je presne /usr/local/games/enemy-territory a ikona sa volá ET.xpm.
Guest
« #7 : September 30, 2005, 17:15:17 »

Jen poznámka úplně mimo téma.
Díky moc všem kteří v tomto vláknu odpovídali (ikdyž jsou anonymní). Protože konečně vidím tu pomoc kterou jsem cca před půl rokem potřeboval když jsem začínal, ale tak úplně se mě jí nedostalo. Spíš jsem dostal sprďáka ať čtu konferenci že to tam někde je (ale to jsem neuměl v konferencích pořádně hledat).
Ale je potřeba mít se začínajícími trpělivost a tady se to ukázalo perfektně. Jinak by ten človíček na 110% skončil opět na woknech.
Ještě jednou DÍK.
: [1]
   |   

: