Přihlásit
: [1]
   |   
: instalace ClamAV a co dále........  ( 4654 )
Guest
« : October 03, 2005, 19:59:34 »

Nainstaloval jsem si ClamAV pomocí příkazu urpmi clamav. Instalace proběhla bez problému. ClamAv se nainstaloval do složky /var/lib/clamav/. Co mám udělat, aby se automaticky aktualizoval a kontroloval staženou poštu? Na e-maily používám prohlížeč Thunderbird. Prosím o radu. Začínajíci uživatel Linux. Díky.
Guest
« #1 : October 03, 2005, 20:59:46 »

S Thunderbirdem nespolupracuje, jde nakonfigurovat jen s Kmailem nebo Evolution. Nicméně se nemusíš obávat nějakého viru, spíš jde o to, abys příp. emailové viry nešířil dál do Windows. A jestli se přece jen bojíš, můžeš si clamav nastavit na autoscan a nechat ho prohlížet otevírané soubory. Ale v podstatě stačí instalovat software z ověřených (t.j. podepsaných) zdrojů, což jsou např. na těchto stránkách uvedené zdroje a skenovat jen  zbytek, který najdeš někde jinde. A Thunderbird používám taky, tohle není důvod pro jeho opuštění.
Guest
« #2 : October 03, 2005, 21:05:12 »

Sorry, málem bych zapomněl - nainstaluj si ještě "Klamav", to je GUI  pro clamav do KDE, pak už si konfiguraci snadno naklikáš
Guest
« #3 : October 03, 2005, 23:13:37 »

Díky. Funguje to. :-) . A je nějaký jiný antivirus pro Thunderbird? Nechci to měnit jsem spokojen.
Guest
« #4 : October 04, 2005, 01:41:00 »

Správně, neměň thunderbirda, je super. Jen zapomeň na obavy tipického uživatele windows - Linux si mailem nezinfikuješ, alespoň zatím nevím o emailovým viru pro linux, Díky filozofii práce se systémem těžko nějakej virus odhalí tvoje administrátorský heslo. Čili v případě, že by i nějaká taková potvůrka byla, maximálně si zařádí v tvém adresáři /home. Jako uživateli linuxovýho desktopu ti pro bezpečí opravdu stačí jen firewall a instalace ověřeného softu.Pokud neprovozuješ poštovní server je antivirus už luxus  Skutečně jde jen o to, nešířit viry pro win. Sám si je pak můžeš bez obav a antiviru prohlížet
Guest
« #5 : October 04, 2005, 09:13:50 »

Děkuji za vysvětlení. Přešel jsem z W XP a tam je antivirus, firewall, ad aware. NUTNOSTÍ. Takže se nemusím obávat, že??? :-) Pokud při najetí PC se nestahujou aktualizace, tak jsem nervozní. :-) :-) :-)
Zvyk z W XP.
Guest
« #6 : October 06, 2005, 01:07:00 »

Při každém spuštění ClamAv si chce nainstalovat nějaké "dazuko". Napíše jestli chci, at to provádí automaticky, tak si to mám dát do script. Jak to mám vložit do těch script? Poté se zeptá na heslo a nainstaluje. Děkuji za info.
Guest
« #7 : October 06, 2005, 08:30:22 »

Jestli umíš aspoň trochu anglicky, máš všechny odpovědi v  okně, které na tebe vykukuje:  dazuko je modul pro přístup antiviru k souborům v reálném čase a jestli nechceš vidět  okno se zprávou příště, hoď si do inicializačního skriptu povel "modprobe atd." Dále budeš tázán na heslo administrátora. A jestli jsi četl předchozí diskuzi pozorně už víš, že neprovozuješ-li poštovní server, je to pro desktop skoro zbytečnost (viz http://www.linux.org/apps/AppId_8760.html).
Toť vše.
: [1]
   |   

: