Přihlásit
: [1]
   |   
: Canon PIXMA IP4000  ( 5219 )
Guest
« : October 22, 2005, 20:17:24 »

S jakýma driverama mam rozchodit tuto tiskárnu? Někde jsem četl že to funguje s BJC8200... ale když je použiju, tiskárna si ani neblikne :-D
Guest
« #1 : October 22, 2005, 21:03:03 »

Zdravím,
neviem akú verziu MDV máte,ale
v Mandriva 2006 je driver pre CP iP4000 v balíčku
gutenprint-cups
alternatívou je komerčný na stránke www.turboprint.de

Guest
« #2 : October 23, 2005, 20:10:02 »

Mám Mandriva 2005 LE asi si půjdu koupit krabicovou 2006 Dekuji za odpoved :-)
Guest
« #3 : October 23, 2005, 20:55:03 »

Rado sa stalo
v 2005 LE skutočne driver nebol,objavil som ho až v v 2006.
Ja mám IP 5000,tá tam bohužiaľ nie je,ako tak funguje na driver Canon 7000
Guest
« #4 : December 07, 2005, 10:46:45 »

To je sice super,ale nez 2006 vysla,prestala se IP4000 prodavat.Takze dale zbyvaji dve varianty:Pouzivat HW ktery mi vyhovuje pod OS ktery mi nevyhovuje,nebo pozivat OS ktery chci,ale HW,ktery nechci.
Guest
« #5 : December 11, 2005, 20:08:08 »

sranda je ale to ze som si kjupil pixmu kvoli potlaci CD a dvd a to v mandrive neide.Na farebnu tlac na papier som nemusel vyhodit tolke peniaze, lebo pixma nie je lacna.
Guest
« #6 : December 11, 2005, 22:12:47 »

Napiste vyrobci o ovladace. To by mela byt jeho starost.
Vyrobce dela ovladace pro Windows a MAC OS a proc je nedela pro linux (unix like)?
Guest
« #7 : December 12, 2005, 10:50:08 »

Vase naivita mi prekvapuje. Zkusil jste to nekdy? Za poslednich 10let jsem nezaregistroval,ze by vyrobce udelal drivery pote, co mu napisete. Vsichni delaji pro Win, v posledni dobe pro Mac. Ale OS/2, BeOs, Linux... Vzdy maximalne sliby. Proc je nedelaji? No, asi se jim to ekonomicky nevyplati. Nebo jen nechteji. Nebo jsou s Microsoftem domluveny. Co ja vim. Proste Canon Linix nepodporuje.
Luděk Sladký
Hero Member

: 1 358

« #8 : December 12, 2005, 11:44:17 »

Zkusil. Bez výsledku. Nicméně nemá smysl si stěžovat zde ve fóru, že ta a ta tiskárna nemá v linuxu ovladače, nebo že chci používat, ale nemůžu. Je třeba si uvědomit, že výrobci na linux kašlou a uživatelé na to musí myslet před nákupem hw. Pak už opravdu nezvývá než napsat výrobci nebo se modlit (nebo obojí). Pokud každý z nás napíše výrobci, možná si řeknou: hele, těch lidí už se nám ozvalo docela hodně, něco na tom linuxu bude.
Mimochodem, uživatelů linuxu znám mnohem, mnohem víc, než uživatelů macosu a výrobce furt dělá ovladače pro i macos.
Guest
« #9 : December 13, 2005, 13:43:40 »

Aha, tak to jste mi spatne pochopil. Ja nefnukal, ze nejsou drivery. Nybrz, ze se objevi az pote, co dany HW uz nikde nekoupite. A lhostejno, zda jsou od vyrobce nebo komunity.Na tristni situaci s ovladaci pro linux od vyrobcu myslim. Jen se nejak nemohu smirit,ze bych si mel vybirat HW misto podle kvalit podle toho,pro jaky system ma ovladace. A i kdyz budem vsichni vyrobce bombardovat, nezmuzeme nic. Jiz nekolik z nich tu naprostou ignoraci predvedlo. V dnesnim svete se nevyrabi, co zakaznik chce, ale zakaznik tupe kupuje, co mu je nabizeno.
Luděk Sladký
Hero Member

: 1 358

« #10 : December 13, 2005, 22:18:36 »

No, presne tak. Kdosi rika, ze svet se riti do sracek. Podle vseho je svet ve srackach uz nekolik (desitek) let. Svet, kde vsude vladnou penize, kde i za penize si zdravi clovek obstara, svet, kde misto toho aby programator svuj program optimalizoval radsi zvysi vykon pocitace, musi byt zakonite ve srackach.
Myslim, ze tim bychom to mohli uzavrit a ode mne je to posledni prispevek na toto tema.
: [1]
   |   

: