Přihlásit
: [1]
   |   
: Botování Mandrake 10.1  ( 2480 )
Guest
« : October 31, 2005, 12:21:25 »

Ahoj!

Jsem tak nějak windowzák ale teď mám psát pro linux, tak zkouším instalovat. Vybral jsem mandrake, ale...

Po instalaci (vše v pohodě) a rebootu se dostane do výpisu, vše opět OK, ale poté se přepne na černou obrazovku a dále se už nic neděje! Žádná hláška vůbec nic. Nemáte tucha o co jde?

Konfigurace:
AMD Duron 1.3
ECS K7S5AL
Riva TNT 2 16MB

Vše úspěšně detekováno. Pokud nechám naběhnout jen failsafe režim vše chodí a shell se v pohodě spustí jen Xka mi nenajedou bez jediné hlášené chyby. V shellu moc neumím, ale podle easy návodu bych něco zvládnul.

Díky za radu,
Michal Linhart
Guest
« #1 : October 31, 2005, 13:23:57 »

Dle všeho máš spatně nastavenou grafiku a máš nastaveno že grafický režim se má spouštět po startu. Zkus v textovém režimu (v failsafe) zadat XFdrake a nastavit grafiku znovu. Dobrý manuálek, kde je tak zhruba vysvětlena i instalace a následné nastavení je ftp://ftp.mandrake.cz/pub/linux/people/mandrake/bibri/doc/cz/manual-mdk-101.pdf
doporučuju přečíst.
Lubka
Guest
« #2 : November 01, 2005, 15:20:53 »

Jo... díky... už jsem to našel. Vzhledem k tomu, že nejsem zběhlej v linuxu, tak mi trvalo dost dlouho než jsem přišel že konzole funguje. Bohužel jsem zjistil, že ovladače v mdk nefungujou:-/ Což není nejlepší vizitka pro OFIFICÁLNÍ distribuci!!!

Jinak ta kniha... díky, mám ji doma tištěnou, ale popravdě řečeno... klikat umí každej a nic víc tam napsaný není... tudíž 500,- v p.......

Postupně se to snažím rozchodit... je to sice dobrá cesta jak se s linuxem naučit ale nedobrá vizitka pro MDK. Už mám v záloze SuSe... komerční je přeci jenom komerční (to je můj názor jako widlaře:-))

Jinak díky za radu
Guest
« #3 : November 01, 2005, 16:27:31 »

Nechci ti kazit iluze, ale je pravděpodobné, že jestli ti ta karta neběží v MDK, nepoběží ani v SUSE. Naštveš se pak na linux obecně. Být tebou snažím se to rozchodit už v MDK. Dobré východisko je ten XFdrake, který ti nabízí i testování konfigurací. S ovladačem vesa by to pak mělo běžet v každém případě.
Guest
« #4 : November 01, 2005, 17:22:26 »

Já se jen divím, že tohle dělá Mandrake 10.1. Ten mi běžel dobře, bez problémů, kdežto Mandriva 2006 mi už grafiku nerozchodila :-(. Více viz můj dotaz SIS530 a Voodoo ll. Jsem taky přechazeč z Windows právě Mandrake 10.1 mě nadchla ze všeho nejvíce!! jen ten KDE 3.2 v nekoupené verzi je pomalý :-(
Lubka
Guest
« #5 : November 02, 2005, 12:48:03 »

No uvidíme... já doufám v to, že SuSE bude mít ovladače v distribuci funkční. Mám přístup k té verzi SuSE neočesané o nic, takže by to snad mělo jít. Uvidí se. Ten XFDrake taky zkusím. Nevím proč, ale teprve až minule mi to při instalaci nabídlo otestování. Jinak tam tlačítko test vůbec předtím nebylo.

Na Linux obecně jsem už naštvanej dávno, takže pokazit už nic nemůžu:-). Bohužel pro mě teď nastala situace, kdy potřebuji pro svou práci linux, takže s ním hraju, jinak já jsem zarytý windowzák.
Michal Spáda
Newbie
*

: 70

« #6 : November 02, 2005, 13:25:35 »

Ak prahneš po komerčnej verzii so všetkými ovládačmi, musiš si ju, ehm, KÚPIŤ. To by si ako zarytý widlák mohol chápať
Inak v tej knihe za 500,-, čo s ňou doma podkladáš stôl, je presný návod, ako grafiku rozbehať, zaberie to cca 5 minút.
Guest
« #7 : November 03, 2005, 09:01:47 »

No děkuji všem za pomoc. Nakonec SuSE dopadlo absolutně vynikajícím způsobem!!! Instalace proběhla během 45minut bez jediného problému dokonce nadetekoval moje úplně nové LCD, což jsem nechápal. Prostě něco takovýho si představuju. Bohužel mě SuSE opět přesvědčilo o tom, že za kvalitu se musí platit. S pozdravem odcházející do klubu SuSE,

Michal

:-)
Guest
« #8 : November 03, 2005, 09:43:44 »

Tak tam od nás, Michale, moc a moc pozdravuj. A až tě postihne nějaký problém s tímhle distrem (budeš se divit, i SuSE má svý mouchy), můžu Ti doporučit ještě  Ubuntu/Kubuntu a ArkLinux. Sice jsou zadarmo, ale taky vhodný pro začátečníky. :-) :-) :-)  
: [1]
   |   

: