Přihlásit
: [1]
   |   
: USB tužka  ( 3471 )
Guest
« : November 03, 2005, 00:46:58 »

Dobrý den. Při zapojení USB tužky do počítače se nic nestane. V ovládacím centru při detekci hardware ji tam mám, ale nevím jak to mám spustit a ztáhnout data. Děkuji za info. Mám Mandrake 10.1.
Guest
« #1 : November 03, 2005, 09:13:32 »

Nejdřív bych udělal adresář v /mnt např. flash takže mkdir /mnt/flash pak zkus zjistit jak ji detekoval Mandrake, či někde není napsané jaké je to zařízení /dev/??? no a pak zkus příkaz mount /dev/??? /mnt/flash (mohou se tam doplnit nějaké volby (hlavne o formatu flashky) před /dev/??? ,ale ty teď z hlavy v práci nevím. A pokud budeš mít štěstí tak se obsah flashky objeví v adresáři /mnt/flash. Mě se flash dokonce i přídavný HDD přes USB detekoval a mountl na Mandrake 10.1 sám. Nemáš třeba změněný formát flashky (měl by být tuším FAT)
Lubka
Michal Spáda
Newbie
*

: 70

« #2 : November 03, 2005, 16:17:02 »

Dosť ti napovie "tail /var/log/messages" (tesne po pripojení zariadenia, inak napr. "tail -50 /var/log/messages"). Vypíše ti posledné riadky zo systémového logu, kde väčšinou zistíš, ako systém detekoval zariadenie.
Guest
« #3 : November 03, 2005, 21:38:03 »

Děkuji za info. Tak už jsem to načetl, ale........... :-)
Zobrazí se mi ty soubory na USB tužce jenom v programu Krusader jako SUPERUŽIVATEL. Když si to chci prohlédnout jako uživatel, tak to napíše "Odmítnutý přístup do /mnt/flash" a nic nezobrazí. Zkoušel jsem jako SUPERUŽIVATEL nastavit práva, ale pořád to nechce zobrazit. Dá se to nějak obejít? Děkuji za info. Lukáš.
Michal Spáda
Newbie
*

: 70

« #4 : November 04, 2005, 01:05:50 »

chmod 777 -R /mnt/flash
Guest
« #5 : November 04, 2005, 09:13:58 »

Pokud Ti nepomůže udělení práv chmod -Rv 0777 /mnt/flash (což teda musí, ale po vypnutí a zapnutí počítače to budeš muset tuším dělat zas) a nebo jak to napsal předchozí přispispivatel tak třeba zkus si nastavit nějaké právo (v Ovládacím centru se to možná jmenuje Správa uživatelů (nemám linux teď u sebe) a tam zkus u sebe pravé tlačítko - změnít a možná tam bude právo mnt či tak nějak)
Lubka
Pavel Brandýský
Newbie
*

: 513

« #6 : November 05, 2005, 13:54:17 »

U MDK 10.0 jsem to dělal následovně, snad v 10.1 to jde také tak.

• nejprve vytvořit jako root adresář v /mnt, například flash
  • usb flash by se mělo v systému objevit jako /dev/sda
  • v /etc/fstab doplníme řádek: /dev/sda /mnt/flash auto user 0 0
  • v příkazovém řádku zadáme: mount -t vfat /dev/sda /mnt/flash
  • na ploše si vytvoříme zástupce pro zařízení, nebo nadefinujeme otevírat v Krusaderu

A to je vše, přátelé, usb flash mi fungoval takto až do nedávna, než jsem přešel na Mandrivu LE 2005, tam se nemusí již provádět či konfigurovat nic, vše automatíko.

Guest
« #7 : November 05, 2005, 23:06:22 »

Děkuji za rady. Teď to funguje jak má. :-) Lukáš
: [1]
   |   

: