Přihlásit
: [1]
   |   
: Nastavení vlastnosti složky  ( 2945 )
Guest
« : November 09, 2005, 15:35:40 »

Dobrý den, chtěl bych vědět jak mohou nastavit vlastnosti oprávnění k přístupu ke složce, aby zůstalo i po vypnutí a zapnutí počítače. (mělo by se jedna např o složku public v /home/pulic
pokud zadám:
chmod -Rv 0777 /home/public tak je to dobre nastavené dokud nevypnu a pak nezapnu pc. Jak mám nastavit, aby tato možnost byla stálá (asi to bude jen jina volba -Rv, ale bohužel nevím :-( ).
Díky za pomoc Lubka
Jan Habernal
Newbie
*

: 153

« #1 : November 09, 2005, 19:46:10 »

Staci kliknout na slozku (v prostredi KDE) pravym tlacitkem,dat vlastnosti, potom opravneni - zde muzes pohodlne nastavit vlastnictvi i prava- muzes zde take zatrhnout -Aplikovat na vsechny podslozky a jejich obsah.

Jetslize ti po restartu "neco" zmeni prava zpet, tak mas nastavenou zbytecne vysokou uroven zabezpeceni. To se da v pohode zmenit v Ovladacim centru. Dej standardni, ta je OK:-)
Mej se
Honza
Guest
« #2 : November 10, 2005, 12:58:55 »

tu změnu bych uměl není problém, zvládnu to i přes příkazový řádek, ale po tom restartu se mi to změnilo zpět :-(.
Takže zabezpečení mě ovliňuje nastavení práv po startu?
Zkusím se podívat (ale myslím, že Standartní úroveň mám :-?)
Moc díky za radu, to by mě nenapadlo.
Lubka
Jan Habernal
Newbie
*

« #3 : November 10, 2005, 13:15:12 »

Mi se to sice jeste nestalo, ale problem se resi v manualu Bibriho (snad v kazdem) pod názvem "Neco mi neustale meni prava v domovskem adresari na disku"
Tak kdyz tak se tam mrkni...
Guest
« #4 : November 10, 2005, 13:32:06 »

Jejda, tak to se omlouvám za úplně zbytečný dotaz. Fakt promiňte. Tu knižku jsem si i vytiskl a čtu si ji vždycky po cestách do práce, ale beru si jen část, takže nemám všechny kapitoly a v obsahu jsem si toho nevšiml a to je ten odkaz jasně vypovídající :-( .
Příště budu opatrnější :-), moc díky!!!!
Lubka
Jan Habernal
Newbie
*

« #5 : November 10, 2005, 15:09:46 »

Vzdyt v pohode...:-)
Ja taky kolikrat radsi polozim dotaz tady, nez bych mel prolizat cely internet. A vim, jak je potom blbe, kdyz me nekdo odkaze na google...
Mej se
: [1]
   |   

: