Přihlásit
: [1]
   |   
: Move 2.0 live versus NTFS  ( 1690 )
Guest
« : November 10, 2005, 16:30:44 »

Na notebooku s 80 GB pevnym diskem rozdelenym na 10 GB a 70 GB mam Windows XP, kam se nyni nelze prihlasit, ale potrebuju ziskat nektere soubory. Po spusteni live distra Move 2.0 z CD-ROM bych rad namountoval alespon jednu NTFS partition, nicmene system se tvari dost podezrele:

v adresari dev je blokove zarizeni hda, ktere ovsem odkazuje na cd-rom (chapu, je to elegantni pro system spusteny z cd, ale ne pro me). Zadne jine dalsi smysluplne blokove zarizeni, ktere by slo namountovat, tam nevidim. Hledal jsem mezi soubory serazenymi podle velikosti (blok. zar. by ukazovalo major a minor cislo), ale ani tak jsem hard disk nenasel.

je nejaka pomoc nebo Mandrake Move 2.0 pri bootu z CD muj hard disk proste ignoruje?

jako nejlepsi mozne reseni vidim napalit si jeste boot cd s Knoppixem.
Jan Habernal
Newbie
*

: 153

« #1 : November 10, 2005, 19:08:31 »

Mandriva Move jsem nezkousel, ale kamosce jsem zachranoval data z XPecek a jeji NTFS disk jsem v pohode namountoval pomoci KNOPPIXU.
Podle me je knoppix primo delany k zachrane dat a umi toho vice nez mdv Move, ik kdyz neni tak hezky....
Ale co mi na Knoppixu nefungovalo, to bylo vypalovani pres k3b. Nemel jsem cas si s tim hrat, byl jsem nucen vymontovat HDD a pripojit si jej na svuj komp....
Zkus ten knoppix, nebo si pohraj se souborem /etc/fstab...
Jestli nevis jak, tak napis:-)
: [1]
   |   

: