Přihlásit
: [1]
   |   
: WTF  ( 1772 )
intel810
Newbie
*

: 33

WTF
« : November 13, 2005, 13:29:40 »

Tak začínám nabývat dojmu,že linux je jen mizerný polotovar. Radosti se sprovozněním 3D akcelerce jsem si užil víc než dost, tragické na tom je, že 3D akcelerace na kompu s jednou kartou běží a s druhou ne. Proč tomu tak je, to se zřejmě nikdy nedovím. Když vezmu v potaz, že 3D akcelerace je na nejnižším stupni toho,co po linuxu chci,začínám se bát. Pokud k  tomu připočítám prozatím negativní dojmy z přístupu společnosti QCM k mé předobjednávce Mandrivy 2006 ( pokud od nich zboží odeberu, tak peníze co ode mne dostanou nebudou mít zpoždění, ani jinou vadu )  tak jsem zklamán nejen linuxem, vlastní nevědomostí jak problém vyřešit, ale i momentálním přístupem společnosti QCM.
Guest
« #1 : November 13, 2005, 14:39:56 »

DD,
chcete odpověď na otázku jak rozjet 3d akceleraci pod linuxem, nebo to bylo jenom povzdechnuti? Jestli chcete, tak MUSITE napsat podrobnejsi info, rad Vam s tim pomuzu (jestli mate ATI, pokud ne, tak se urcite ozve nekdo jiny), ale musite odpovedet na tyhle otazky:
1) jako graf. kartu máte (znacka/model)?
2) jakou verzi XFree / XOrg máte?
3) co bylo za problem pri pokusu instalovat gr. kartu - chybova hlaseni (viz logy v /var/log/)

Jirka

intel810
Newbie
*

: 33

« #2 : November 13, 2005, 14:55:00 »

Ani nevím, spíše povzdech a zklamání.  Kartu tady řeším v diskuzi "kde dělám chybu". Tady mě nejvíce mrzí,že jsem pro zmenšení problému dal  pryč Radeona a koupil nvidii,ale ta odmítá spolupracovat,pokud ale vrazím do kompu jinou nvidia kartu,tak vše běží jak má.A mě se nechce s obchodníky neustále handlovat GK v naději,že ta následující už bude funkční. Ten problém je stejný i v Suse 9.3, tam spustím Sax2 a okamžitě mi zamrzne komp. Nejspíš to bude samotnou GK,ale co dál, doufat,že to vyřeší nové ovladače,nebo měnit kartu? Prostě je tu pro mne příliš mnoho nejasností.
: [1]
   |   

: