Přihlásit
: [1]
   |   
: par dotazu ohledne mandrivy  ( 1826 )
Guest
« : November 14, 2005, 18:02:55 »

Nazdar, mam par lamackych dotazu.

Takze rad bych mel na kompu 2 systemy. Windows pokud mozno na NTFS a Linuxy. Linuxy chci kvuli bezpecnosti a rychlosti, wokna na hry a podobny srandy...
Zkousel sem na komp nainstalovat Mandrake 10.0.1 (myslim) a neumel precist disk SATA a system souboru NTFS uplne ignoroval, bude teda Mandriva 2006 CZ fungovat, nebo mam zustat raci u Win?
Jak by ste mi doporucovali rozdelit disky? Mam 120GB SATA a 80GB ATA100, mptrojek, filmu a imagu mam pomerne dost a potreboval bych aby tyhle data jely pod obema systemy...
Dival jsem se na shop.qcm.cz a sem z toho nejak jelen.Mandriva Linux 2006 CZ - 839Kč, Mandriva Linux 2006 CZ - Speciální DVD edice - 496Kč, Používáme Mandriva Linux 2006 CZ s DVD (CD) přílohou - 423Kč. Nějak sem nepochopil rozdíly mezi temito produkty (krome ceny tedy) a pak sem jeste neco slysel o download verzi. Mohl by mi to nekdo teda osvetlit?
Na vyse uvedene verzi linuxu sem mel ten problem ze sem mel obnovovaci frekvenci monitoru stale 60Hz a nijak se mi to nepodarilo zvednout.
Guest
« #1 : November 15, 2005, 09:30:24 »

Nazdárek, zkusím odpovědět na některé části dotazu. Takže mit linux a windows na jednom PC není problém,  doporučuji mít prvně nainstalovaný Win a pak instalovat Linux (mít pro něj někde volné místo na disku a pak si to volné místo při instalaci rozdělit dle libosti). Dále ty data co chceš využívat jak ve Win tak v Linuxu měj na Fat32 (ntsf to umí prý jen číst a mě ani to) a ještě info (co máš v linuxu winka neberou (prý to umí nějaký program, ale nezkoušel jsem). Jak rozdělit disky? to je na tobě. S tím diskem SATA nevím, ale mělo by to zvládnout. (já mám dva disky, rozdělení: na jednom mám windows (3 oddíly 1. OS (ntsf) a 2. data(fat32) 3. linux swap, na druhém mám linux 3 oddíly 1. /,  2. /home a 3. windows swap).
Rozdíl mezi verzema nevím, já měl jen ztáhlou z ftp, ale nerozjel jsem grafiku tak mám Mandriva 2005LE
Lubka
Guest
« #2 : November 15, 2005, 09:55:52 »

omluva všude mělo být ntfs (new technology file system)
lubka
: [1]
   |   

: