Přihlásit
: 1 [2] 3 4 5
   |   
: DVD Mandriva Linux 2006 CZ  ( 14548 )
Guest
« #15 : November 27, 2005, 23:05:49 »

Potvrzuji - na desktopech z DVD nebootuje, na notebooku ano.
Guest
« #16 : November 28, 2005, 04:34:21 »

Na desktopech DVD bootuje, na notebooku také. Pokud dvd-rom nezvládne dual layer, tak ho prostě neumí. Je třeba si pořídit kvalitní hardware, ne vždy ušetřit pár kaček znamená vítězství.
Guest
« #17 : November 28, 2005, 06:57:35 »

myslíš, že dvouvrstvá vypalovačka neumí načíst lisované DVD9? Ale prostě nenabootuje. Ani DVD-ROM, která je poté také bez problémů čte.
Guest
« #18 : November 28, 2005, 09:35:31 »

Na jednom PC mi to pomohlo, ale na druhém problikává hardisk stale. Dokonce i když jsem ten KAT odinstalovat..
Ale přesto děkuji myslím, že to trochu pomohlo.
Ivan Bibr
Administrator
Hero Member

: 3 298

« #19 : November 28, 2005, 10:41:22 »

Nahlasili nam tento problem nekolik lidi (mechaniky myslim LG). Pravdepodobne neni mechanika schopna z Dual Layer media bootovat. My jsme tato media zkouseli na nekolika mechanikach ve firme a vsude bez problemu.

Odstraneni problemu s bootovanim z DVD: vytvorte bootovaci disketu nebo CD (navod je v knize Mandriva LInux pod Lupou, strany 140-142), spustte instalaci z tohoto nahradniho media a vyberte typ instalace "z CD ROM".

Dam toto i s dalsimi problemy do Errata k nove verzi. Jiz se na nich pracuje...

Guest
« #20 : November 28, 2005, 14:19:55 »

Mozna pomuze upgrade firmware mechaniky. To je ovsem mozne provest obvykle jen pod Windows. Sam jsem takto nedvanno vyresil problem "necitelnych" lisovanych CD MKD 10.1CZ
Guest
« #21 : November 28, 2005, 14:31:20 »

Mám DVD-ROM mechaniku od MSI a také jsem se setkal se stejným problémem.
Použil jsem boot z diskety a pak už to bylo bez problému.
Spíš mě mrzí jiné problémy, na které jsem po instalaci narazil:
MySQL - nefunkční - chyba v nastavení práv adresáře; nutno opravit ručne a potom nutno vygenerovat prázdnou databázi
httpd - nefunkční - nevygenerovaly se bezpečnostní klíče.
Není dobré, když takové téměř základní věci nefungují hned na první pokus a musí se hledat v dokumentaci a v poradnách.
Takové chyby mohou odradit spoustu nových zájemců o Linux a nahrává lidem, kteří říkají, že Linux je na h.... a nic.
Guest
« #22 : November 28, 2005, 15:22:56 »

Tak tady jsem ještě našel takovou diskuzi, o poblikávání LED řadiče je tam zmínka od Herona. http://www.abclinuxu.cz/forum/show/107377 Také se mi zdá, že se na disk nic nezapisuje, LED jen slabě poblikává.
Petr Vorálek
« #23 : November 28, 2005, 18:50:29 »

Instalace z DVD mi nefungovala (nenabootoval installer) z ATAPI vypalovačky, nicméně po přehození do SCSI DVD-ROM vše proběhlo bez problémů.  Black magic... :^)
Guest
« #24 : November 29, 2005, 15:53:38 »

Ja mam stejny problem se specialni DVD edici na mechanice LG (DVD±RW),  NEC ND-2500A (DVD±RW) i starsim combu od TEACu. Podotykam, ze vsechy tyto mechaniky DVD bez problemu nactou, ale nemohou  z nich bootovat. Vyresil jsem ho sice vytvorenim bootovaci diskety, ale neni to elegantni ani prijemne. Pokud prece koupim nejaky produkt, tak ocekavam, ze bude fungovat tak jak ma na vetsine harweru. Je to tak trosku ostuda QCM. Minimalne od ted by o tomto mel byt zakaznik informovany uz v informacich o produktu pri objednavani. Co pak maji delat lide s pocitacem bez disketove mechaniky uz neresite ...
Ivan Bibr
Administrator
Hero Member

: 3 298

« #25 : November 29, 2005, 16:36:23 »

To je velmi jednoduche, zrejme jste to prehledl - mate tam navod jak udelat boot CD (resime vsechno, co je v nasich silach). Je to problem mechanik, nikoliv medii. Ja mam treba zminovanou NEC 2500A s poslednim firmwarem a bootuje mi...

Nejvetsi problem je v tom, ze bootovaci DVD-9 se moc nedelaji a neni to prilis kde testovat - na vsech nasich testovacich mechanikach to proste proslo bez problemu, vcetne cca 2 roky starych  mechanik. Nebojte se, ze to neresime, resime vsechno mozne (ono to ani dost dobre nejde, kdyz vyrabite takove mnozstvi).

Prozatim se ozvalo cca 8 lidi, medii v prvni varce je vylisovanych nekolik tisic....

Guest
« #26 : November 29, 2005, 20:58:31 »

Mám mechaniku Nec ND2510A a nešlo mi nabootovat z DVD speciální DVD edice, a to ani po updateu firmwareu. Nevidím problém s bootováním z diskety, ale musel jsem doběhnout do vsi si jí půjčit, neb již běžně tato média nepoužívám.
Guest
« #27 : November 30, 2005, 08:28:30 »

Pokud připravujete nějaký seznam mechanik, které nebootují z DVD, tak v mém případě šlo o mechaniky Lite-On SOHC-5232K a SOHW-1693S. S pomocí spouštěcí diskety samozřejmě bez problému.
Guest
« #28 : November 30, 2005, 11:02:14 »

A já přidávám mechaniky, z kterých to bootuje. Na NB HP nc6120 je nějaký TSST corp CD/DVDW TS-L532A a na stolní mašině mám DVD-ROM Toshiba SD-M1912. Obě zařízení nabootovala z DVD1 hned a bez zaváhání. Ten nápad se seznamem zařízení DVD není špatný. Pak by nebylo od věci zveřejnit "black list" DVD zařízení a výrobců, z kterých to nebootuje. Možná by to donutilo výrobce odvádět kvalitnější práci.
Guest
« #29 : November 30, 2005, 13:39:37 »

Ale jak to že tedy některý mechaniky nabootujou a některý ne? Dual layer je dnes asi každá, ale bootovat každá neumí. Zajímalo by mne proč.
: 1 [2] 3 4 5
   |   

: