Přihlásit
: 1 2 [3] 4 5
   |   
: DVD Mandriva Linux 2006 CZ  ( 14640 )
Guest
« #30 : November 30, 2005, 18:51:51 »

vypalovačka ‎Teac ‎DVD+RW DV-W5E8, bootovat jsem musel z diskety
Guest
« #31 : December 02, 2005, 09:30:24 »

Mam LG 4163 a z DVD nenabootuje, ale poradil sem si, ale pomohlo az stahnuti boot isa z inetu, na DVD jsem nasel boot isa od 10.1 ( nebo bych delal nekde chybu ? je pravda, ze jsem mel drive na disku 10.1 boot iso) ale zkousel jsem 2x prepalovat a vzdy nabootovalo 10.1
i z cd1 boot isa vypáleného, má někdo podobnou zkušenost ?
jiank instalace vyborna a už si spokojeně uzivam mandrivu 2006:) je to uzasna distribuce a sem rad, ze jsem si ji poridil
Diky moc QCM a vsem lidem co se podileli na jejim vyvoji
S pozdravem Pavel
Jiří Eischmann
Jr. Member
**

: 54

« #32 : December 02, 2005, 16:42:36 »

Taktéž mám LG DVD-RW a také jsem nenabootoval z DVD. Vytvořil jsem si instalační disketu, která se sice chytla, ale posléze se nechytlo DVD. Přitom normálně to DVD mechanika přečte... Už opravdu nevím, co s tím...
Guest
« #33 : December 02, 2005, 16:54:31 »

pomuze zkopirovani DVD na disk
nebo pokud masjiny PC, tak instalovat z ftp ( site obecne)
Payanek
Josef
Newbie
*

: 34

« #34 : December 02, 2005, 17:34:36 »

Nemyslim ze je to problem mechaniky. Mam dvd mechaniku Samsung a vypalovacku novou NEC. Nikde bootovani nefunguje! Vas nazor vyvraci to ze radne zakoupene dvd mdv2005le take dvd-9 bootuje v obou mych mechanikach zcela bez problemu. Bohuzel disketovou mechaniku nemam. Myslim ze i kdyz jsem podle vas 9 ktery ma tento problem, je to fakt velike minus pro QCM. Že na mne nezbylo tričko ktere bylo potvrzene v objednavce mne trochu zamrzelo, to ze zasika dosla vcera vecer bych take prekousl, ale ze kdyz vlozim do mechaniky prvni DVD a nejde instalace to je neomluvitelne. Abych si musel porizovat fdd, nebo oklikami vytvarel bootovaci cd mi opravdu nepřipada normální a vážně uvažuji, že zásilku vrátím s požadavkem vrácení peněz.
Ivan Bibr
Administrator
Hero Member

: 3 298

« #35 : December 02, 2005, 19:43:24 »

Problem je v tom, ze to nebootuje jen nekde. Media jsou pripravena a vyrobena naprosto stejnym zpusobem - stejne skripty, stejny typ medii, stejna lisovna, jako u LE2005. MD5 soucty vsech souboru sedi.

Nesedime jen tak na prdeli - zkousime to uz tyden od prvniho hlaseneho problemu a nemame zadny vysledek, protoze u nas to bootuje a nemame mechaniku, kde by se zavada projevila. V mem okoli se vyskytuji pouze ctecky Toshiba a palirny Plextor + NEC (vcetne one zminene 2500A), notebooky maji combo mechaniy (jsou to Thinkpady). Vsude to bootuje.

Media menime na pozadani, ale nikam to nevede. Blacklist mechanik je dobry napad, ale to by se lide museli s temi mechanikami ozyvat. Napada vas jeste neco jineho?

Josef
Newbie
*

: 34

« #36 : December 02, 2005, 21:10:36 »

Zdravim,
Holt mam smulu a patrim mezi ty, kterym mdv nebootuje. Zkusil jsem rozebrat pc a nechat pripojenu jen dvd mechaniku kterou jsem zkusil jako master a potom slave. Stejne jsem to zkusil i s vypalovackou. Bohuzel bezvysledne. Kdysi mi toto pomohlo kdyz neslo bootovat z cd. Pokud vas zajima zarizeni tak
dvd mechanika - SAMSUNG DVD-ROM SD616E
vypalovacka     - NEC DVD_RW ND-3520A
mb                   - i815pro MS6337
Take jsem dosel do sklepa pro stare pc se zakladni deskou BX98. Do tohoto pc jsem zkusil dat vypalovacku NEC, ale bohuzel opet se boot nekonal. DVD9 s 2005LE slo opet normalne.
Tak nevim pokud je dvd2 /jako cd2/tak se chova stejne jako dvd1. To vyvraci podezreni na problem v lisovani. Moc jsem nepomohl, ale pokud to u kamarada bude bootovat na uplne jinem zeleze dam vedet.
S pozdravem Josef
Guest
« #37 : December 02, 2005, 23:33:40 »

nevím jak vám chodí M2006, ale mě běží W XP v naprosté pohodě. Opravdu,stačí jen nainstalovat a je to.
Guest
« #38 : December 03, 2005, 02:56:37 »

Potvrdzujem problém na mechanikách Toshiba SD-M1612 a SD-M1912.
Napadlo ma však otestovať DVD1 s programom Nero CD-DVD Speed v.4.10 a našlo to pomerne veľa chýb C1/C2, teda aj neopraviteľné, už hneď na začiatku disku. Konkrétne 64891/1583 chýb v prvej vrstve. Ďalej som už na to nemal nervy. Čert aby to zobral za tie prachy!!!
Guest
« #39 : December 03, 2005, 05:40:03 »

Stejny problem s DVD R/RW NEC ND-3520A. Mam sice v PC dalsi mechaniky DVD-ROM Toshiba SD-M1612 a DVD R/RW Toshiba SD-R5272, ale resil jsem to pomoci boot diskety (stara BX deska - nechtelo se mi experimentovat primary, secondary, master, slave). Bez ohledu na to s urcitosti nejlepe sestavena (brano subjektivne) distribuce pro desktop co jsem poznal (od RedHat 6.2, SUSE 7.1, MDK 8.2 ...).
Guest
« #40 : December 03, 2005, 08:57:53 »

Pokud máte někdo krabicové vydání Mandrivy 2006 a DVD Vám nebootuje a nechcete dělat bootovací disketu, potom můžete udělat následující:
1. nabootujte do úvodní obrazovky z CD1
2. stiskněte F1.
3. vyměňte CD za DVD1
4. stiskněte Enter a už jede instalace z DVD
Guest
« #41 : December 03, 2005, 13:23:33 »

Mam Toshibu SD M1912 a DVD mi nabootovalo uplne bez problemu na prvni pokus
Guest
« #42 : December 03, 2005, 14:46:06 »

A TO JAKO KVULI TOMU, ZE NEKDO NECO ZVORAL SI MAME VSICHNI KUPOVAT NOVE MECHANIKY ?
Zaplatil jsem si produkt, ktery nefunguje. Nevim proc bych mel vyhazovat dalsi penize za CD, kdyz DVD nefunguji.
Co kdybyste, Vy co jste to zvorali,  nabidli boot disketu ke stazeni ?  !!!!
Nemam chut jezdit kamsi cca 60 km kvuli reklamaci, ci vymene vadneho zbozi, stejne tak se mi NECHCE utracet za postovne...
stejne tak se mi NECHCE vyrabet bootovaci disketu. Priste na trh nedavejte produkty typu  "DD"  (... dodelej doma ...)
NEFUNGUJE TO ANI NA MECHANICE "NEC" ,  ANI NA  "TEAC"   ( DV-W516GC ),  a to podotykam, ze je mam obe dve teprve asi 14 dni !!
Guest
« #43 : December 03, 2005, 14:59:11 »

Byl by velký problém hodit přímo sem návod jak to udělat když to nenabootuje z dvd ? Nebo si mám objednat ještě příručku jenom proto abych spustil instalaci ?
Guest
« #44 : December 03, 2005, 15:00:02 »

CO KDYBYS MI TU KNIHU POSLAL !!!
Ja  kvuli Vasi chybe nejsem povinen ani se mi nechce kupovat jakousi knihu nebo dalsi CD  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Misto tech kecu by bylo ferovejsi tu disketu dat na web ke stazeni. Vase spatna prace me stoji cas, penize a nervy... (jsem lehce nas...)
Mam na stole dve DVD za 700 Kc a jsou mi k nicemu .
Vas vdecny zakaznik  :-)    ferdi@post.cz
: 1 2 [3] 4 5
   |   

: