Přihlásit
: [1]
   |   
: Thunderbird - poštovní klient  ( 3153 )
Guest
« : December 02, 2005, 09:57:06 »

Dobrý den, po nainstalování Mandriva 2006 krabicová verze nejde spustit Thunderbird - poštovní klient, po spuštění se klient neotevře. Systém nehodí žádnou chybu, alespoň na uživ. rozhraní.
Pokusil jsem se z řádky se stejným výsledkem.
Může mně prosím někdo pomoci. Nejsem Guru, ale Mandrivu mám rád. Kde hledat chybu ?
Díky v.h.
Pavel Brandýský
Newbie
*

: 513

« #1 : December 02, 2005, 12:01:48 »

Zkuste spustit thunderbird  z příkazové řádky jako root. Když program se otevře, klidně ho zavřete a spusťte jako normální uživatel. Pak už to funguje normálně. To samé se mi stalo s NVU.
Guest
« #2 : December 02, 2005, 12:02:04 »

A je nainstalovaný? Standardně se neinstaluje. Jestliže je, stačí v konzoli do příkazové řádky napsat $ mozilla-thunderbird. Jestliže nejaká knihovna chybí, v konzoli se  vypíše. Jestliže je funkční firefox, měl by běhat i thunderbird.
Guest
« #3 : December 02, 2005, 12:21:23 »

Ano, stává se u zkompilovaných rpm balíčků. Je-li ze stromu mandrivy, měl by chodit bez problémů.
Guest
« #4 : December 02, 2005, 15:58:01 »

mám stejný problem. po instalaci jsem si chtel nakonfigurovat thunderbirda, ale nejde spustit. presneji receno, jakoby se spusti ale neotevre. z prikazove radky se chova jako kdyby se spustil a standartne uzavrel. zadna chyba, zadne chybejici balicky..  dokonce ani jako root se mi ho nepovedlo spustit..
Martin Kouba
Newbie
*

: 169

« #5 : December 02, 2005, 20:41:19 »

Predem upozornuju, ze mam Mandrivu 2006 64 bit. Po instalaci mi Thunderbird nesel spustit at jsem se snazil jak chtel. Jako prvni jsem aktualizoval Thunderbird pres online update. Uz nabehnul, ale nejak divne a tak jsem smaznul profil .thunderbird v /home. Ted funguje jak ma. Jeste potvrdim zkusenost ostatnich, ze po odinstalovani KATu nabiha thunderbird rychleji.
Martin Florian Ransdorf
Newbie
*

: 4

« #6 : January 18, 2006, 13:40:14 »

Pokud to dobře chápu, tak je Thunderbird standardní součástí Mandriva Linuxu 2006.
To mě příjemně překvapilo, neboť jsem ho v grafickém prostředí KDE i GNOME nikde v menu neviděl a z konzole jsem ho spouštět nezkoušel.
Předpokládám, že se jedná o CZ verzi. Můžete mi někdo odpovědět na tyto otázky :
1/ Je Thunderbird součástí distribuce Mandriva Linux 2006 ?
2/ Je možné zajistit jeho spouštění z prostředí GNOME, resp. KDE ?

Děkuji předem za odpověď.
Guest
« #7 : January 18, 2006, 15:54:26 »

Thunderbird se stal součástí většiny linuxových distribucí, Mandrivu nevyjímaje. Jen se standardně neinstaluje, pokud není vybrán, protože GNOME i KDE má své poštovní klienty. Nic ale nebrání ho doinstalovat později (urpmi moziila-thunderbird). V KDE i GNOME se po instalaci v menu Thunderbird (i když s jakousi podivnou ikonou vypelichaného modrého peří) objeví.
Martin Florian Ransdorf
Newbie
*

: 4

« #8 : January 18, 2006, 16:07:54 »

Děkuji za odpověď.
Guest
« #9 : January 18, 2006, 16:39:38 »

Thunderbird obsažený v Mandriva Linux 2006 je ENG, a jedná se o verzi 1.0.6-7.1.20060mdk. Já jsem si stahnul verzi 1.5 CZ (tar balíček), rozbalil jsem v ~/tmp a v /usr/bin jsem vytvořil link na ~/tmp/thunderbird/thunderbird. Už mi to "mluví" česky a nemám žádné problémy.
Guest
« #10 : January 18, 2006, 18:18:38 »

Proč ne, jen s připomínkou, že tmp jako odkládací adresář slouží dočasným souborům a proto by v něm žádný soft neměl být. Stačí jen nastavit mazání tempu při startu nebo ukončení systému a po restartu počítače je Thunderbird fuč :-).
Standardně slouží k instalaci softu, který není z distra, adresář /opt.
Pavel
Newbie
*

: 66

« #11 : January 18, 2006, 20:54:35 »

Pro Mandrivu doporučuji použít jak Firefox, tak Thunderbird z toho zdroje: http://mandrake.zstenis.org/
Je uveden i zde na stránkách v odkazech. Jsou to rovnou rpm balíčky a mimo jiné je na stránkách uveden i k9copy skvělý program na kopírování DVD9 na DVD5.
Zdar
Guest
« #12 : January 18, 2006, 21:05:17 »

Asi je to jedno, každé má své. Když použiješ balík z czilly, který rozbalíš do domovského adresáře, můžeš využít výhodu automatických aktualizací Firefoxu 1.5 a Thunderbirdu 1.5 jako uživatel. Musíš ale překopírovat, nebo přelinkovat pluginy. Mimochodem k9copy, jakož i poslední firefox, je v poslední verzi v repozitáři SoS (který je super).
Guest
« #13 : January 18, 2006, 21:51:30 »

Díky za upozornění, už to jdu napravit. Nikdy jsem nevyužil volbu automaticky mazat tmp, ale radši dám na radu zkušenějších. Člověk se stále učí :-)  . Takže od teď budu instalovat do /opt.
Pavel
Newbie
*

: 66

« #14 : January 19, 2006, 13:26:51 »

Jojo dík, už jsem SoSnul novou verzi k9copy. Škoda že ještě stále neumí číst DVD ze souboru uloženém na disku :-( nebo aspoň já nevím jak ... občas to potřebuju ...
: [1]
   |   

: