Přihlásit
: [1]
   |   
: Spolupráce Firefox - Thunderbird  ( 1809 )
Guest
« : December 05, 2005, 21:24:09 »

Zdravím, nainstaloval jsem do Mandrivy 2006 české verze Firefoxu 1.5 a Thunderbirda 1.0.7  - samostatně oba fungují správně, ale z  Firefoxe vůbec neotevřu na www stránkách odkaz na e-mail, zatím co z Konquerora naskakuje Thunderbird normálně (je nastaven jako výchozí poštovní klient v pracovním prostředí). Nikde ve Firefoxu nemohu najít, jestli se tam musí  nastavit  poštovní klient. Napadá někoho, co udělat, aby to fungovalo?
Díky
Guest
« #1 : December 06, 2005, 09:47:11 »

Jestli používáš KDE, tak si spusť "Nastavit pracovní prostředí", "Komponenty", "Výběr komponent" a tam si nastav emailového klienta a prohlížeč webu. Gnome neznám, ale určitě to bude podobný. Po nastavení to v těchto dvou prostředích šlape bez problémů. A jestliže používáš jiné prostředí, je to trošku složitější, návod na nastavení Firefoxe i Thunderbirda vyšel na ABClinuxu.
Guest
« #2 : December 06, 2005, 09:55:28 »

PS - Samozřejmě tam musíš napsat cestu ke spouštěcímu souboru firefoxe ( např. /home/uživatel/.firefox/firefox, nebo /usr/bin/firefox - záleží na tom, kams to instaloval)
Guest
« #3 : December 06, 2005, 10:07:49 »

PS2: Ještě ty odkazy na články :-) :
http://www.abclinuxu.cz/clanky/recenze/thunderbird
http://www.abclinuxu.cz/clanky/show/71163
Návody k nastavení jsou vždy na konci.
Guest
« #4 : December 06, 2005, 20:53:46 »

Díky za náměty, ale jednoduše použít "Nastavit pracovní prostředí", "Komponenty", "Výběr komponent" atd. nepomohlo, naopak z odkazů na abclinuxu je zřejmé, že Firefox i Thunderbird mají problémy s poštovními klienty, resp. prohlížeči. Začínám se v tom vrtat, moc tomu zatím nerozumím, už mi nefunguje ani Thunderbird z Konqueroru. No nic, čekají nás dlouhé zimní večery a noci, takže času nato bude dost, Pokud k něčemu dojdu, dám vědět, jestli to i jiné zajímá...
Guest
« #5 : December 09, 2005, 19:52:10 »

Takže jak jsem slíbil, zde je řešení, které vychází z odkazu http://www.abclinuxu.cz/clanky/show/71163, kde se říká:
mailto: problém
Jestliže používáte Gnome, tak by si Firefox měl přebírat výchozího e-mailového klienta z tohoto prostředí. A když ne? Tak vám odkazy začínající mailto: nebudou fungovat, což se mi samozřejmě moc nelíbilo. Naštěstí je zde rychlá pomoc. V adresním řádku zadejte adresu about:config. Dostanete se tak ke skrytým nastavením Firefoxe. Vyhledejte položku network.protocol-handler.expose.mailto a změňte ji na true. A hodnotu položky network.protocol-handler.app.mailto změnte na vašeho oblíbeného mailového klienta.
Protože jsem ale položku  network.protocol-handler.app.mailto nenašel, tak jsem ji vytvořil (říká se jí předvolba) – dialog k vytvoření nové předvolby se otevře kliknutím nad libovolnou položkou pravým tlačítkem myši  Nový -> Řetězec -> a název poštovního klienta (v mém případě thunderbird – musí být samozřejmě zapsána cesta k thunderbirdu) – potom to již funguje.
: [1]
   |   
 
: