Přihlásit
: [1]
   |   
: Instalace po siti  ( 1189 )
Vladimír Zbožínek
Newbie
*

: 5

« : December 30, 2005, 12:46:17 »

Prosim o radu, jak provest instalaci Mandrivy po siti.
Server:
Win2k
DVD Mandriva v DVD mechanice
server DHCP bezi - bootfile = JMENO.NNN
server TFTP bezi - adresar umisteni bootfilu zadan
Stanice:
MBA boot pres DHCP protokol, pripoji se k serveru a jde si pro soubor JMENO.NNN, ten najde.
Jako bootfile (JMENO.NNN) jsem pouzil ruzne img a iso soubory na DVD, stanice si je najde a nacte, ale instalace se nerozbehne.
Prosim o radu, jaky soubor pouzit ci jak jej vytvorit a kde umistit, aby se mi na stanici rozbehla instalace Mandrivy z DVD na serveru.
(Vytvorit z DVD rawritem instalacni diskety pro instalaci po siti? Ale FUJ ! ...)
Guest
« #1 : December 30, 2005, 13:58:27 »

Soubor install.htm na instalacnim mediu jste cetl? Ja jsem Mandrivu 2006 instaloval po siti takze to funguje. Musite si vytvorit instalcni disketu, nebo CD, ( budete potrebovat dve diskety ) nebo pokud vas PC umi bootovat z USB flash pamet.
Tam nahrajete podle navodu install.htm z adresare install/images soubory network.img a network_drivers.img. Nabootujete, vyberete ovladac sitovky, zadate parametry pripojeni a cestu k DVD.
Petr Vecera
Newbie
*

: 378

« #2 : December 30, 2005, 16:41:45 »

Vloz tam dvd ktere mas a na uvodni obr stiskni F1 pak je tam v textu napoveda ze zadas nejaky parametr a budes postupne dotazovan na nekolik veci. Nelam si s tim hlavu. Je to uplne snadne.
: [1]
   |   

: