Přihlásit
: [1]
   |   
: vyhledávání pomocí grep  ( 3451 )
Hobil
Hero Member

: 4 006

« : February 11, 2006, 15:09:12 »

Potřeboval bych projít adresář /val/log a jeho podadresáře a vyhledat ve všech záznamech (textových souborech) řetězec např. "nr0" až "nr4" a "rose0" až "rose9"
Určitě to nějak půjde zařídit v jednom kroku, prosím poraďte. Děkuji. Honza.

Benzínem se nemá hasit ohniště
teď už je to jedno, ale pro příště... (K.P.)
Luděk Sladký
Hero Member

: 1 358

« #1 : February 11, 2006, 15:45:50 »

-r, --recursive
              Rekurzivně načti všechny soubory v každém adresáři; to je stejné jako volba -d recurse
Hobil
Hero Member

« #2 : February 11, 2006, 19:54:32 »

Diky za odpoved, ale na linuxu jsem asi mesic a jeste v tom plavu. Bylo by mozno napsat priklad, ktery ma byt v prikazove radce? Diky moc, Honza.

Luděk Sladký
Hero Member

« #3 : February 11, 2006, 20:29:42 »

man grep
Hobil
Hero Member

« #4 : February 11, 2006, 21:07:35 »

Ach jo. Příkaz man samozřejmě znám, ale moje generace anglinou žel mnoho nevládne. Takže najít  více méně pokusem a omylem vyhovující řešení je pro mně otázka několika hodin. Pokud můžeš poradit konkrétněji, prosím tě o to. Pokud ne, tak snad raději mlč. Skutečně nechci nikoho zdržovat zbytečně ale řeším teď v Linu jiný problém a potřebuju pomoct rychle. Diky, Honza.

Luděk Sladký
Hero Member

« #5 : February 11, 2006, 21:48:03 »

Mohu poradit jenom tak, ze si nainstaluj balik man-pages-cs. Tam je totiz manualova stranka prikazu grep v cestine. Mam pocit, ze se ale instaluje automaticky a tys to ani nezkusil. Ale je to jen pocit...
Nicmene pohledem do helpu nebo manu zjistis, jak se prikaz zadava a to i bez znalosti anglictiny.
grep -r VYRAZ /var/log/ to uz doufam zvladnes.
Guest
« #6 : February 11, 2006, 21:57:38 »

Tak jsem to z tebe dostal :-) Diky.
Mam minimalni instalaci, man stranky jen angl. Za ten typ dik. Do anglického manu jsem samozejme koukal, opravdu se snazim neotravovat zbytecne.
Jeste jednou dik.
(je to fakt jednodussi, než jsem si myslel). Honza.
Ivan Bibr
Administrator
Hero Member

: 3 298

« #7 : February 16, 2006, 01:08:57 »

Jen poznamka - minimalni instalaci bych nedoporucoval pokud o systemu nic nevite. Neinstalujte to hodne veci, ktere se pak musi doinstalovavat rucne a to uz musite vedet co a jak, coz muze byt problem...

: [1]
   |   

: