Přihlásit
: [1]
   |   
: dvojity boot a reinstalacia windows  ( 3088 )
Guest
« : February 17, 2006, 11:18:17 »

chcel by som vas poprosit o radu. mam na mojoj laptope nainstalovany windows xp SP2, ako aj mandrivu 2006 free. ako bootloader pouzivam lilo. potreboval by som preinstalovat windowsi a chcel by som teda vediet, aky to  mat ucinok na instalovanu mandrivu a ze co s datami.
diky moc
Guest
« #1 : February 17, 2006, 11:30:45 »

Na nainstalovanou mandrivu to vliv mít nebude, pokud nenecháš zformátovat instalátorem WinXP celý disk. Jen ti nepůjde mandriva po instalaci spustit, protože se přepíše MBR disku a tím pádem i lilo. Mužeš to pak vyřešit instalačním CD mandrivy, kde zvolíš aktualizaci stávající instalace. Ta se "neprovede" protože pravděpod. nebude co aktualizovat, ale nahraje se znovu lilo (nebo chceš-li zvol grub) do MBR. Pak by mělo zase vše fungovat.
Guest
« #2 : February 17, 2006, 15:45:06 »

diky moc
Luděk Sladký
Hero Member

: 1 358

« #3 : February 17, 2006, 20:44:52 »

Hej, to je trochu moc. Postup je jiny:
Nabootovat z CD, dat F1 napsat rescue ENTER, pak zvolit restore bootloader nebo co to tam bude. Hotovo restart konec.
Guest
« #4 : February 17, 2006, 20:58:02 »

dik aj tebe, ale medzicasom sa mi podarilo vyriesit problemy s win a nepotrebujem reinstalovat.
Guest
« #5 : March 13, 2006, 17:10:54 »

Já mám jiný problém, nově jsem nainstaloval Linux na disk spolu s windows, když při instalaci zapíšu do MBR LILO zvaděč a poprvé restartuju, tak při bootování se mi vypíše chyba 99 (dočet jsem se že LILO je nečitelný)...
Zavaděč windowsů se mi podařilo obnovit bez problémů...
Dále jsem zkusil opravit instalaci Linuxu a opět zapsal LILO do MBR, ale zase se stalo to samé (chyba 99) Takto se to opakovalo 5x za sebou i při použití jiného zavaděče... Prosím poraďte...
: [1]
   |   

: