Přihlásit
: 1 [2] 3
   |   
: Jaký Linux nainstalovat? Nováček v Linuxu?  ( 21183 )
Guest
« #15 : March 26, 2006, 18:21:24 »

Ahoj FiGo,

Jsem z Hranic. O Linux jsem se moc nezajímal, až nyní. Nepátral jsem taktéž kdo ho má. Budu se muset poptat.

Dík
Guest
« #16 : March 26, 2006, 18:33:02 »

Ahoj Miluxi,
Mám WiFi, ale signál je u nás mizerný.
Co máš namysli s tím, že se budu muset mnoho naučit. Co se mi podařilo zjistit je, že Linux je z 90% stejný s Win, ale málo lidí ho využívá. Mohlo by se o něm psát i v PPK pro každého nebo v Chipu.
No z Linuxu nemám strach. Začínal jem 3.1.1 Win na 486 , pak 95/ Pentium I, pak Pentium II win 98. Vše jsem si sám poskládal, takže formátování disku, přidávání hardware, instalace software není problém. Jen stahování je pro mne novinkou. Mám intrenet pár dnů.
Tu tvou adresu zkusím a uvidím. Mám download managera, tím to snad půjde.
Marcel
Jan Jaroš
Newbie
*

: 278

« #17 : March 26, 2006, 20:49:05 »

jestli chces tak mi napis na ICQ
304501545 a muzu odpovidat tam
Guest
« #18 : March 26, 2006, 21:10:06 »

Ahoj FoGo,
Nevím co je to ICQ
304501545
Dej mi echo jak na to.
Marcel
Guest
« #19 : March 26, 2006, 21:59:44 »

Ahoj,
Nepodařilo se mi z žádné adresy stáhnout Linux, i když jsem použil mazažera.
Zakoupím si asi knihu od Bibra. Chtěl jsem na www.linuxsoft.cz zakoupit Linux, alem tam na dobírku CD nechtějí poslat, aspoň to tam mají tak napsané. Jen osobní odběr. Jaká verze je v knize od Bibra? Je tam i Office? Ten mne taky zajímá.
Proč je tam jen jedno CD. Stále se mi tady nabízí 3 CD nebo 2 DVD.
Když se na to podívám win XP je na jednom CD a Office na druhém.
Je v Linuxu nějaká automatická aktualizace, tak jako ve win?
Proč v Linuxu nepotřebuji antivir?
Marcel
Jan Jaroš
Newbie
*

: 278

« #20 : March 27, 2006, 14:10:24 »

ICQ je program pro chatovani v realnem case, neco jako Skype chat nebo i mozna IRC.
http://www.icq.com/download/

Je to nejznamejsi komunikator
Guest
« #21 : March 27, 2006, 17:32:05 »

Zkuste si odpovedet na otazku, zda vam Linux
prinese neco co potrebujete a na Windows to neni k dispozici. Jinak asi prechazet nema cenu.

Internet: pujde dobre
Psani SF povidek: Kancelarsky balik OpenOffice.org urcite postaci, kontrola gramatiky ale neni. Zkusit muzete i typograficky system TeX.
Strihani dom. videa: Programu moc neni a budete se je muset ucit znovu ovladat
Uprava a prohlizeni fotek: pujde dobre, programu je dost
Hry: Kvalitnich komercnich her pro Linux je a bude proste nedostatek.
Vypalovani. Ano. Zdarma je program K3B, ale nepocitejte s lamanim ochran proti kopirovani, tady by mohl pomoci komercni program NeroLinux.

Na zadnem OS neni mozne jen tak provozovat programy pro jiny OS. Neco malo jde spustit s prevadecem systemovych volani WINE. Mimochodem Acrobat reader existuje ve verzi pro Linux. AVG nabizi take verzi primo pro Linux.

Uzivatelske profily jsou povinne.
Radil bych
vyzkouset nejprve nejakou zivou distribuci a pak
se rozhodnout zda vubec porizenim Linuxu neco ziskate. Knizku od Ivana Bibra si vsak prectete uplne nejdriv, at vite do ceho jdete (mel by jste byt obeznamem s problematikou rozdelovani disku na oddily a s tim jaka je organizace souboroveho systemu) Pocitejte s tim, ze ucenim noveho  a jineho systemu ztratite nejaky cas.
Graficka prostredi  KDE a GNOME se chovaji podobne jako MacOS,Windows ale system funguje o dost jinak.

Guest
« #22 : March 27, 2006, 21:32:39 »

Zdravim,
Ok. Souhlasím. Nejprve si ho vyzkouším. Budu mít nějaké CD tak uvidím.
Jo a bude mi fungovat gramatikon Mandriva? Tedy gramatika, ve win, která kontrolije pravopis.
Guest
« #23 : March 31, 2006, 12:37:36 »

Zdravím,
Nainstaloval jsem si Mandrake. Měl jsem větší obavy z instalace a celého používání Linuxu. Mnoho lidí v okoli nemělo zkušenosti, odrazovali mne z instalace. Taky mne děsil příkazový řádek, který prakticky v XP není. No, když se vrátím k instalaci, je úplně odlišnánež u win. Hlavně rozdělení sektorů je matoucí. Přesto, když má člověk trochu zkušeností s instalaci win95/98 není problém. Mandrake našlo všechny ovladače, včetně tiskárny. z toho jsem měl velké obavy, protože mám Canonku, kterou podporoval jen systém win 95/98 a v XP jsem ji musel doladit a stále trochu zlobí. (Ve Winter jsem ještě netiskl, ale chytám se co nejdříve)
   Vytiskl jsem si celou 300 stránkovou příručku (od Bíbra) a podle ní instaloval.
Takže mám třetí den Linux a zkouším ho. První jsem si spustil Open Office s provázáním na win.
    Prostředí je úplně odlišné, přesto klávesové zkratky stejné. Ovšem pravopis trochu zaostávající, povidku, kterou četlo několik učitelů ČJ jazyka (samo sebou opravenou v dokumentu) byla podle Wïnter plná chyb (např. : zapnul bylo špatně a nabídka žádná. Oparvil jsem tedy slovo na zapl a podtržení se ztratilo). Nemyslím tím vyjmenovaná slova, nemístné výrazy, sleng.  Gramatika vůbec žádná, což je mi velice líto. Používám ve win GRAMATICON, který sleduje větnou stavbu věty, čárky ve větách a souvětích. Nabízí i několik variant, jak by měl daný úsek věty vypadat s vysvětlením, proč zrovna to tak má být. Samo sebou není úplně dokonalý, přesto bych byl rád, kdyby něco takového existovalo i pro Linux.
    Dá se vůbec Gramaticon nějak importovat do prostředí Linuxu?
   Zato přehrávání videa mne velice mile překvapilo. Přehrávač mi přehrál bez problému fimy v různých formátech. Ve win jsem musel instalovat jeden kodek za druhým, abych mohl spustit CD. Taky se mi podařilo rozjet CD, s domácím videem. Na uzavřené CD jsem připálil soubor a ve win se předešlé soubory ztratily. Přehrávač je v pohodě našel a přehrál!! Takže nenávratně ztracené domácí klípky opět spatřily světlo světa.
    Nastavení pozadí plochy bylo exelentní, jen mi chybělo více živějších obrázků. Snad se dá pozadí někde stáhnout.
  Abych mohl pracovat s dokumenzy vytvořené ve win, potřebuji se dostat na disk "C". Mandrivu mám todiž na "D". Z win se na D nedostanu, ani ho nevidí. V Mandriva prý ale vidí win, ale nevím jak na to.
  Taky bych potřeboval poradit, jaký správce souborů si vybrat (nechci však podobný DOSu). Zkoušel jsem jen tak letmo Konqueror, ale nějak mi nesedí. Jsem zviklý na Total Comander, který je pro mne srozumitelný a dokáže i pálit CD. Zkoušel jsem v Konqueroru nastavit si podobné prostředí, ale když jsem ho znova zapnul měl původní nastavení.
  Také nemohu rozjet internet, ale s tím mám problémy i ve win. Nejprve je tam odstraním a pak se uvidí.

Budu dále zkoušet Linux a díky všem, kteří mi radili a opět mi pomohou překonávat problémy.
Guest
« #24 : March 31, 2006, 13:02:40 »

windovs sa ti urcite pripojil do /mnt/windows alebo tak nejak
v tom /mnt/  je aj cdrom a podobne.
Ako total comander ak mas KDE tak potom si nainstaluj Krusader
Pozri na    http://www.abclinuxu.cz/clanky/ruzne/cim-v-linuxu-nahradit-aplikace-windows
Guest
« #25 : March 31, 2006, 14:40:09 »

Dík za adresu,
Mam prostředi KDE.
Stránky jsou v AN, takže si toho moc nepočtu. Jaky je rozdil mezi krusader-1.70.0-mdv2006.1mjk.i586.rpm a krusader-1.70.0-mdv2006.1mjk.src.rpm
Mam Mandrivu i586.
Pujde pak Krusader v češtině?

Dík
Guest
« #26 : March 31, 2006, 14:44:19 »

Zkoušel jsem1.70.0-mdv2006.1mjk.i586.rpm a hodilo mne to na stránky :http://prdownloads.sourceforge.net/krusader/krusader-1.70.0-mdv2006.1mjk.i586.rpm?download.
Co dál.
Nejsou někde české stránky?
joyride
Full Member

: 237

« #27 : March 31, 2006, 14:50:43 »

chlape sakra, to neumis ani slovo anglicky?? dyk donwload znamena stahnout, staci kliknout na jedno z tech slovicek ;-)
http://mesh.dl.sourceforge.net/sourceforge/krusader/krusader-1.70.0-mdv2006.1mjk.i586.rpm

Amatéři postavili Noemovu archu. Profesionálové Titanic.
Jiří Eischmann
Jr. Member
**

: 54

« #28 : March 31, 2006, 16:25:47 »

Linux žádný disk D nezná. Ty jsi pravděpodobně nahrál linuxové oddíly na místo, kde jsi měl před tím windows oddíl D. Linux má adresářovou strukturu naprosto odlišnou. Určitě o tom ale něco najdeš v té příručce od Bíbra, tak že zbytečné ti to tady popisovat. Jinak jak už tady někdo psal, Windows oddíl C najdeš v /mnt/win_c. Pokud ho máš ve FAT, tak můžeš v linuxe číst i zapisovat, pokud ho máš v NTFS, tak můžeš jenom číst.
Guest
« #29 : March 31, 2006, 22:01:03 »

Kompletní distribuce (nejen Aurox) vychází v časopise Linux+. Teď právě pracuji s Mandrake nainstalovaném z tohoto časopisu. Občas se dají iso obrazy některých  live distribucí Linuxu najít na DVD Chipu. Ve Windows můžeš soubor s příponou .iso vypálit většinou vypalovacích programů (např. Nero).
: 1 [2] 3
   |   

: