Přihlásit
: [1]
   |   
: Mandriva nebo Windows? - Dotazy pred koupi  ( 3499 )
Guest
« : April 12, 2006, 23:33:49 »

Prosim o radu zkusenejsich uzivatelu.

Potrebuji:
- koupit levny pocitac pro kancelarskou praci (Open Office)
- propojit jej se stanici s Win XP (sdileni pripojeni k internetu, tiskarny, skeneru)
- vytvorene dokumenty budu prenaset na pocitace s Windows
- chtel bych pouzit nekterou distribuci Linuxu (asi Mandriva)

Dosavadni problemy:
- zatim jsem zkousel na starsim pocitaci (K6 II) Mandriva 2006 Free
- nepodarilo se mne zprovoznit sitovou kartu
- pisma v OOo ver. 2 byly nekorektne zobrazovane (zubate, rozsypane, spatne zobrazene rezy),
- XPDF chybne zobrazoval PDF soubory (nektere casti vypadly)
- s Linuxem nemam zkusenosti, nemuzu se venovat procitani obsahlych manualu, potrebuji koupit OS, nainstalovat, provést základní nastavení v grafickém prostredi a pracovat...

Dotazy:
- Jakou si mam poridit distribuci, abych nemel problemy s pismy? (Zobrazeni, prenos mezi systemy...)
- Budu moct instalovat pisma Type 1 a/nebo TrueType?
- Ktery prohlizec pod Linux zobrazuje PDF korektne?
- Je mozne snadno nastavit propojeni se stanici s Win XP?
- Pripadne: jaky hardware mam koupit, abych se vyhnul problemum?
- Neni vzhledem k mym pozadavkum lepsi podporit pana Gatese?

Dekuji vsem za dobre minene rady.

Vojta
joyride
Full Member

: 237

« #1 : April 12, 2006, 23:54:23 »

problemy:
ad 1. takrka vsechny nove sitove karty v linuxu funguji bez problemu
ad 2. pisma v openoffice, staci doisntalovat fonty
ad 3. misto XPDF lze pouzivat i adobe acrobat
dotazy:
ad 1. takrka jakoukoli
ad 2. ano
ad 3. adobe acrobat
ad 4. ano
ad 5. hw ktery podporuje linux ;-)
ad 6. to je ciste na Tobe, ale misto investice do XP bych Ti doporucoval PowerPack edici Mandrivy, pro Tebe nejlepsi volba

Amatéři postavili Noemovu archu. Profesionálové Titanic.
Guest
« #2 : April 13, 2006, 22:05:15 »

Diky za odpovedi.
Jen u tech fontu si nejsem jisty: spatne se zobrazovaly i fonty nainstalovane z Windows (Times, Arial)

Vojta
Luděk Sladký
Hero Member

: 1 358

« #3 : April 14, 2006, 14:47:16 »

Pokud se nechces nebo nemuzes venovat cteni dokumentu a navodu, kup si Windows, protoze s (jakymkoliv) linuxem to proste budes muset delat.
Jan Jaroš
Newbie
*

: 278

« #4 : April 14, 2006, 15:43:29 »

Hm, tim padem bych videl jako idealni distribuci SUSE. Ten udela skoro vse zuzivatele..
Luděk Sladký
Hero Member

: 1 358

« #5 : April 14, 2006, 15:49:05 »

dodatek: aniz by to uzivatel chtel.
Pepep
Sr. Member

: 409

« #6 : April 27, 2006, 21:11:10 »

Hele; popíšu Ti, jak Pepík k Linuxu přišel. Jednoho dne jsem vyrazil do pražské Křemencovy ulice č. 10 ve dvoře, vylezl do I. patra a dohodl se, že druhý den po vánocích ke mě domů přijde človík, který vše potřebné udělá. Tak se stalo, on pracoval v kuse zhruba 12 hodin, stálo to pár korun - teda doslova zlomek ceny widlí - a od té doby jsem widle spustil asi 5x. A to jenom proto, že jsem v účetním programu (dosovském) udělal operaci, která se dělává jen párkrát za jeho život (přidání nové účetní položky-firmy). To se soft zabejčil a rafnul. Ale pro gurua z Křemencovy ul. to nebude nic na déle, než několik okamžiků. Jinak já, moje žena ani děti, uvyklé hrám, nikdy nic jiného než Linux nespouští. Neexistuje důvod.
Pravda, nepoužívám ArchiCad.
Jo, a co se týká toho hardwaru - s tím Ti tam opravdu také velmi dobře poraděj. Některý výrobce je jedna pazoura s panem Brány a na Linux kašlou.

Křížením kanibalů a parazitů nám vznikají buď úředníci (tedy i policajti, soudci či politikové) nebo manageři. Komunisti a fašounci. A exekutoři.
: [1]
   |   

: