Přihlásit
: [1]
   |   
: instalace programů  ( 1888 )
slamozrout
Newbie
*

: 11

« : April 19, 2006, 22:42:35 »

Zdravim všechny lidičky,kteří mi budou chtít pomoct.Mam takovej problém,naistaluju si programy z baličku,všechno proběhne v pořadku,ale v menu se mi neobjevý nic novýho.Třeba mozila,naistaloval jsem si ji a ted ji nemužu spustit jinak nez z konzole.Potreboval byh vedet jestli to jde nejak pridat do meu nebo aspon na plochu at nemusim porat zapinat konzoli a tam to hledat.Diky za pomoc a snad se v tom nekdo vyzna:))
Guest
« #1 : April 20, 2006, 09:04:42 »

Najdi si, cim se ten prg spousti a na plose si vytvor zastupce (odkaz na aplikaci).
Guest
« #2 : April 20, 2006, 11:58:54 »

Dobrý den,
-odkaz na ploše: na ploše (KDE) klikněte pravím myšítkem a vyberte nový>odkaz na program (nebo tak něco), do vlastností napište příkaz kterým program spouštíte v konzoly nebo s celou cestou (např. /usr/bin/mozilla).

-přidání programu do menu: v ovládacím centru (Hlavní menu>systém>nastavit?>nastavení počítače) zvolíte systém>upravit menu. V levé části se vám zobrazí strom menu kam můžete vložit,upravit,smazat odkaz na program. Možná funguje i kratší cesta přes: pravé myšítko na spodním panelu a položka upravit menu.

Programy se z pravidla instalují do /usr/bin , /usr/share/(bin) /opt.
Více ve výborném manuálu od Bibriho: ftp://mandriva.contactel.cz/people/bibri/doc/manual-mdk-101.pdf
F.H.
Guest
« #3 : April 21, 2006, 11:27:43 »

to menu se musi znova nacist, staci ctrl+alt+backspace (shodi X) a znova se prihlasit ...
joyride
Full Member

: 237

« #4 : April 21, 2006, 11:34:13 »

myslim, ze jednodussi je jako root zadat: update menus ;-)

Amatéři postavili Noemovu archu. Profesionálové Titanic.
: [1]
   |   

: