Přihlásit
: 1 ... 10 11 [12]
   |   
: nefunguje zadny program na prehrani dvd  ( 35391 )
alda81
Hero Member

: 2 621

alda81@jabber.cz

« #165 : January 27, 2009, 20:18:01 »

pokud není nainstalovaný proprietární ovladač, tak se 3D efekty nespustí ani za zlaté prase

Na zmrdy, wohnouty a ichtyly nereaguju - někdy se ale neudržím a udělám vyjímku.

Na každé prase se vaří voda a čím větší prase, tím větší kotel. (lidová moudrost)
mandrixp
Full Member

: 182

« #166 : April 07, 2009, 13:26:48 »

Jeste se k tomuto threadu preci jenom vratim. Preci jenom uz trochu zkusenejsi nez predtim Preinstaloval jsem kompletne MDV2009.0 s formatem vsech disku ( vcetne  home ). Cili sbrusu nova Mandriva. Protoze vim, ze propriet. ovladac nenainstaluji, tak jsem se o to nyni ani uz nesnazil. A taky proto, ze jsem vygooglil, ze pokud tento propriet. ovladac zlobi, tak muze delat nestabilitu celeho systemu. A svete div se, MDV opravdu bezi bez drive pritomnych problemu. Nainstaloval jsem libdvdcss2 a win32-codedcs a hle VLC i mplayer (smplayer) prehravaji dvd ( original koupene ) uplne bez problemu. Miněno ty dvd co predtim ani tuk ( ostatni sw jsem nezkousel pac me naprosto staci tato kombinace ). Zjistil jsem, ze ale asi dve dvd stale nejdou prehrat. Jsou to original koupena dvd a koupena nedavno. Jeste jsem si vygooglil, ze mam skontrolovat nastaveni mechaniky pro nas region, coz jsem take ucinil. Cili se nabizi pricina, ze tato dvd jsou nejak jinak zakodovana. Vzdyt preci ostatni se prehravaji i bez propriet. ovladace!

Cili otazka nyni: nemam nainstalovat jeste nejaky kodek, treba jeste z nejakeho jineho zdroje nez jsou original madrivacky a plf Nebo neprehlidnul jsem zase neco co bych mel jeste pridat ( krome libdvdcss2 a win32-codecs ) Nebo je to vubec fakt mozne, ze by nejake dvd bylo takto vyrobcem kodovano,aby slo prehrat jen woknovejma prehravacema? Ve windows prehrat jdou a bez problemu. ( ta sama mechanika a to same dvd  )
Jakub Šenk
Hero Member

: 1 254

« #167 : April 07, 2009, 21:20:28 »

VLC je nepřehraje?

PC: AMD AthlonXP 2000+, 1,5 GB RAM, GF 4 MMX 64 MB VRAM.

WWW: http://senkjakub.blogspot.com
mandrixp
Full Member

« #168 : April 08, 2009, 00:27:50 »

ne     
Jakub Šenk
Hero Member

« #169 : April 08, 2009, 08:19:32 »

předpokládám, že se vlastní DVD načte, tzn. že se objeví jeho obsah ve správci souborů, jen že se nespustí přehrávání, je tak?

zkuste menší fígl, vyberte přes správce software první největší VOB soubor (mají velikost ~ 1GB) a z kontextové nabídky daného VOB souboru vyberte "Otevřít v..." a vyberte (S)MPlayer(co je Vám milejší ), či VLC....

VOB soubory obsahují vlastní video...

PS: Jinak ve Windows si s tím problémovým DVD poradí jakýkoli přehrávač či jen některý určitý?
« : April 08, 2009, 08:21:18 Jakub Šenk »

mandrixp
Full Member

« #170 : April 08, 2009, 09:31:57 »

ano dvd se nacte.... figl nepomohl vlc nelze cist soubor...smplayer take ani tuk...ve Windows hraje dvd normalne teda konkretne WMP 11, jinak jako dalsi prehravac ve woknech pouzivam AVSDVD player, take bez problemu Jsou to pohadky pro deti, takze to tu hraje dost casto a nezanamenal jsem, ze by to ve woknech delalo nejaky problem. Jeste me napadla jendna vec, kterou zkusim. Vytvorim si ve woknech zalozni dvd ... cili bude bez kodovani a to potom zkusim prehrat. Tim si myslim ( pouze amaterskym rozumem ), ze by se melo  ukazat jestli je to nejaky kodovanim ci GK. Je me samozrejme jasne, ze tu mam proste problem s hw ( GK ) a ze to bez toho propriet ovladace zkratka nekdy nepujde ( ale vetsinou to jde mnohem lepe nez s nim  )
mandrixp
Full Member

« #171 : April 08, 2009, 09:48:59 »

no a je to jasny.... jedno dvd uz jsem tu mel zazalohovany... to prehrava smplayer i vlc uplne suprove a bez problemu cili jestli tomu dobre rozumim, tak to nema s GK vubec nic spolecneoho. Jede vsechno uplne bez sebemensiho problemu... menu... titulky... vyber kapitol... volba jazyka.....  To snad neni mozny... ze by vyrobci opravdu takto ve spolupraci s jednou firmou vyrabejici operacni system skutecne schvalne timto blokovali moznost si vybrat jaky operacni system bude clovek pouzivat Kdyz si predstavim, ze deti si chteji pustit pohadku a v tucnakovi Tuxikovi to neje a ve woknech to jde.... tak je myslim vsem jasne, jak se potom divaji na Tuxika  Stejne tak si predstavim prijmy vsech zainteresovanych stran, ktere vyrabeli a produkovali ono dvd   a je jasne vo co  tu go. Jdu zkusit tu zalohu toho druheho problemoveho dvd 
mandrixp
Full Member

« #172 : April 08, 2009, 10:48:04 »

hm, tak i to  druhe dvd po vypaleni zalohy ve woknech hraje ve VLC i smplayeru bez sebemensich problemu 
Jakub Šenk
Hero Member

« #173 : April 09, 2009, 08:55:29 »

to je opravdu zvláštní, sice přehrávám DVD jednou za uherský rok, ale ještě jsem se nesetkal s tím, že by lisované nešelo přečíst

mandrixp
Full Member

« #174 : April 09, 2009, 11:43:57 »

No nam tu dvd frci casto... tak ted budu testovat na linuxu bez propr. ovladace  dalsi... zatim vsechny ostatni, co jsem zkousel, tak ty hrajou...je fakt, ze toto jsou koupena dvd v nedavne dobe... cili mozna nejaka nova technologie ci co ja vim...
: 1 ... 10 11 [12]
   |   

: