Přihlásit
: [1]
   |   
: Titulky v Kaffeine nebo Totemu  ( 5981 )
ern
Newbie
*

: 59

« : June 02, 2006, 07:18:16 »

Zdravím, včera jsem úspěšně rozchodil Mandrivu a zatím se s ní seznamuji. Narazil jsem na problém, který zřejmě bude řešitelný, já tomu však na kloub nepřišel: V přehrávačích Kaffeine a Totem mi jdou bez problémů přehrávat Divx filmy, avšak potíž je v tom, že nenačítají titulky (ani *.sub ani *.srt). Neshodují se sice s názvem filmového souboru, ale pro win přehrávače BS Player nebo MV2 Player to nikdy nebyl problém. Navíc jsem si v Kaffeine ani Totemu nevšiml nějaké možnosti načíst titulky manuálně. Neví někdo, kde je zakopaný pes? Díky, Honza.
Guest
« #1 : June 02, 2006, 08:09:58 »

No Taky jsem na to neprisel ale existuji i jine prehravace. Ja napriklad pouzivam XINE, ktery bezproblemu prehrava divx a po. a navis nacita aut titulky a kdyz nahodou ne tak si je muzes nacist rucne, pokud ho nemas primo nainstaleny atk pres instalovat software si ho nainstali z CD
Guest
« #2 : June 02, 2006, 08:34:25 »

alebo pomocou
mplayer FILM -sub TITULKY
tak nejak
Guest
« #3 : June 02, 2006, 08:53:17 »

Kaffeine titulky samozřejmě umí, co máš za verzi? A máš titulky opravdu zaplé v menu Přehrávač -> Titulky?
Petr
joyride
Full Member

: 237

« #4 : June 02, 2006, 09:20:33 »

ja to vzdycky prejmenuji na jmeno video souboru a funguje to ;-)

Amatéři postavili Noemovu archu. Profesionálové Titanic.
ern
Newbie
*

« #5 : June 02, 2006, 09:41:30 »

No jo, když to mě přijde trochu krkolomný, i když je to vlastně prkotina. Ale myslím, že to předpokládá umístění filmu a titulků ve stejném adresáři, což v mém případě znamená neustálé kopírování z CD na hdd. :-)
Guest
« #6 : June 02, 2006, 11:14:39 »

Kaffeine je pokud vím nadstavba xineu, takže titulky samozřejmě chodějí taky:
přepni na playlist, pravym myšítkem si klikni na soubor, ke kerýmu ceš dát titule a vyber přidat titulky a dál už to snad zvládneš..
nezapomeň si titule zapnout! esi je problém v tomhle, tak bych se bejt tebou styděl!
Problém může bejt taky v kódování - nezobrazujou se žčě a podobný nesmysly. To se dá taky nastavit. n kaeffeinu vybereš nastavit parametry xine (ano, je to nadstavba xineu) a v položce titulky (dyžtak subtitles) si to tam najdeš. myslim character encoding. do políčka vepiš cp 1250 a mělo by to fachat.
mnoho zdaru s mandrivou!
pooseek
ern
Newbie
*

« #7 : June 05, 2006, 08:17:08 »

Nevím, zda to tím bylo, nebo jsem prostě něco udělal jinak než předtím, ale doinstaloval jsem nějaký balíček xine a titulky se mi dokonce začly nabízet. Takže vše již funguje. Díky za pomoc. :-)
ern
Guest
« #8 : February 13, 2008, 16:52:49 »

Takz mam problemz s kaffeine potaymo xine

titulk mam stejne pojmenovne jako avi soubor a hayi mmmi to tyto hlasky.

titulky mam samoyrejme povolene

____

Zadané URL nebo soubor nebyly nalezeny. Překontrolujte.(/home/ged/Download/summoner.wmv#subtitle:/home/ged/Download/summoner.srt)

--------
Zdroj nelze otevřít (/home/ged/Download/summoner.wmv#subtitle:/home/ged/Download/summoner.srt)

15:48:20: input_file: Soubor nenalezen >/home/ged/Download/summoner.wmv#subtitle:/home/ged/Download/summoner.srt<
15:48:20: xine: nelze nalézt vstupní modul: modul pro vstup ze souboru

--------

Dekuji za radu
Guest
« #9 : February 13, 2008, 21:06:59 »

Mám stejný problém, xine: nelze nalézt vstupní modul: modul pro vstup ze souboru... Pomoc prosím.
Guest
« #10 : February 28, 2008, 14:56:28 »

Mám stejný problém v Kaffeinu, ale pokud sputím prohlížení v

krusaderu titulky se dají přidat.Když jsem doinstaloval prohlížeč Totem titulky se vněm nabídnu, ale Kaffeine pořád má stejnou hlášku nelze nalézt vstupní modul. Jsem v Linuxu začátečník a nevím co stím... Prosím poraďte.
snoopy66

« #11 : April 09, 2009, 12:35:28 »

jak na titulky v Totemu:

pokud se vam samy nenactou, kliknete v playlistu pravym mysitkem na film a dejte nacist textove titulky...
pro spravne kodovani dejte upravit > nastaveni > kodovani Stredni Evropa (WINDOWS-1250)

pouzivam Totem 2.24.3, GStreamer 0.10.21
: [1]
   |   

: