Přihlásit
: [1]
   |   
: AES256 a bezpečnost  ( 5522 )
Guest
« : August 01, 2006, 21:54:20 »

Hoj ALL
Chci použít šifrování ve formátu AES256 a chtěl bych zjistit jak moc je bezpečné?  Podle informací z netu to je neprolomitelné a využívané i vládou USA k ochraně přísně tajných informací ,ale tyto informace se mi zdáli zastaralé. Pokud se tu někdo vyzná v bezpečnosti - jak je to tedy? (mají například zde v čechách soukromé nebo vládní organizace nástroje pro zjištění obsahu zašifrovaných souborů ?)

Díky za odpověď ... (H)
Guest
« #1 : August 17, 2006, 12:02:54 »

<: zeptej se a odpověz si sám :>

Šifrování AES256 je velice bezpečné a zatím se jej nepodařilo "výrazněji" prolomit. Ze získaných informací jsem zjistil, že patří v současnosti k tomu nejlepšímu co lze použít.

Díky všem za pomoc a pokud se někomu tato odpověď nelíbí ať promluví nyní, nebo ať pomlčí navždy. :-)          
                (H)

Hobil
Hero Member

: 4 006

« #2 : August 17, 2006, 18:01:55 »

Problém obvykle není v šifře, ale v její implementaci. Tam jsou nejčastější chyby. H.

Benzínem se nemá hasit ohniště
teď už je to jedno, ale pro příště... (K.P.)
(H)
Newbie
*

: 1

« #3 : August 20, 2006, 01:19:16 »

A v implementaci pro M2006 je chyba ?

ps:konečně jsem se zaregistroval, takže by nemělo dojít k záměně - máme podobnej podpis (H)  vs  H.

S pozdravem (H)
Hobil
Hero Member

« #4 : August 20, 2006, 14:45:16 »

Zjednodušeně: implementace = šifrovací program; šifra = matematický popis šifrovacího algoritmu, matematicky vyjádřený postup pro šifrování a dešifrování.
Takže programátor musí vytvořit program, který onen algoritmus nějakým způsobem implementuje a vytváří z nešifrovaných dat data šifrovaná.
Záleží na tom, co chceš použít - jaký program. Každý má jiné výhody/nevýhody, rozšíření nebo např. odolnost proti odposlechu či míru utajení šifry a tudíž prolomení.
Šifra jako taková je dostatečně bezpečná. H.

Guest
« #5 : January 03, 2008, 21:32:58 »

dobrý den chci se zeptat co to vůbec AES256 ? vím že nějaký šifrovací systém ale jak ho vytvořit a zdali na OS WINDOWS XP ? Vysvětlete mi to prosim srozumitelně (jsem amatér)

Děkuji
Hobil
Hero Member

« #6 : January 03, 2008, 22:40:37 »

Tohle fakt ma s mandrivou spolecne jen to, ze oboji vyuziva PC. Zkus pohledat na internetu, o sifrovani je tam toho hafo. H.

: [1]
   |   

: