Přihlásit
: [1]
   |   
: Zaloha dat ve windows z linuxu  ( 2395 )
Guest
« : October 13, 2006, 10:05:50 »

Nedavno mi spadl WXP(nejspise byl napaden virem), v te dobe jsem mnel na stejnem disku nainstalovan i Mandriva Linux 2006. Potreboval jsem si udelat  zalohu duležitých dat, ale kdyz jsem otevrel oddil s windows nastala chyba: (Mount: pouze superuzivatel muze pripojit /dev/hda1 na /mnt/windows). koukl jsem se do manualu a tak psali ze to pujde mountnout pres prikazovou radku. Do prikazove radky jsem se prepl do modu superuzivatele (SU) a napsal jsem syntaxi mount /dev/hda1 a nastala dalsi chyba (mount:

wrong fs type, bad option, bad superblock on /dev/hda1,
       missing codepage or other error
       In some cases useful info is found in syslog - try
       dmesg | tail  or so).
v tuto dobu nevim jak pokracovat. Za jakoukoliv pomoc  dekuji.
Guest
« #1 : October 13, 2006, 13:48:49 »

Z meho pc se nepripojuji na net, tudiz pri instalaci zadavam uroven bezpecnosti standard, to samozrejme de zmenit v pripade potreby, mam krome linuxu 2xFAT32, na jedny je win xp, mandriva si to pri instalaci pripoji jako /mnt/win_c,  .druha je na data,/mnt/win_d,, pristup bezproblemovy. Kdyz bych potreboval ze sveho pc na net tak urcite ne pod win. Mozno by za tyhle situace pomohla nejaka live verze napr. Slax, zkusit se dostat na tu partici pozbirat neco, ale kdyz to bylo zavirovany, tak bych to radej zkusil odvirovat necim z diskety nebo cd, pak zformatovat, nebo lepe, "vycistit" jeste harddisk, necim jako dban-ze live System rescue cd. Kdyz nic, tak format, ja windowsum neverim, ani slovo....
Guest
« #2 : October 13, 2006, 20:20:52 »

V /etc/fstab bys měl mít něco podobného jako:
/dev/sda1 /mnt/windows  ........ 0 0

Připojíš se do sda1:
mount /mnt/windows

Odpojíš se z sda1:
umount /mnt/windows

Připojíš vše, co je uvedeno v /etc/fstab:
mount -a
: [1]
   |