Přihlásit
: [1]
   |   
: Bootování - úprava LILO  ( 3288 )
brmbos
Newbie
*

: 7

« : February 04, 2007, 00:19:39 »

Zdravím,
nainstaloval jsem nejdřív win XP a poté mandriva 2007 přesně podle návodu a vše šlape jak má. No i když z linuxu a jeho logiky jsme zmatený .. budiž.

Můj problém je, jakým způsobem upravit LILO tabulku, tak aby jako první nabízela win XP. Jde o to že u PC občas sedí manželka a ty by nic jiného nepřekousla. Atak potřebuju, aby pokud nijak nezasáhle aby se nabootovaly win XP.

Poradíte?
Luděk Sladký
Hero Member

: 1 358

« #1 : February 04, 2007, 00:53:09 »

Pomocí controlního centra nastavíte Windows jako výchozí. Nebo v souboru /etc/lilo.conf nastavte položku default na jiný výchozí systém a změny zapište pomocí příkazu lilo.
dosmanak
Newbie
*

: 11

« #2 : February 04, 2007, 00:58:12 »

Jsem sice začátečník, ale naklikat se to dá celkem snadno :-)
Hvězdička->System->Nastavení->Nastavit váš počítač(bude chtít heslo roota)->Start počítače->Nastavení způsobu zavedení systemu, nechat lilo, další, a pak u Win zmenit a zaškrtnout výchozí.

Doufám, že to není moc podrobně a že jsem se někde nespletl, ale určitě to najdete :-)
brmbos
Newbie
*

« #3 : February 04, 2007, 01:03:16 »

díky,
zkusím
Guest
« #4 : February 04, 2007, 11:06:30 »

A co třeba si nejprve přečíst dokumentaci k Mandrivě od p.Bíbra. Ušetřil byste si spousty času psaním, navíc se toho nového spoustu dozvěděl  a nebyl z linuxu a jeho logiky zmatený .
Guest
« #5 : February 04, 2007, 15:09:24 »

a) su, pak mc
b) a prepsat windows z konce na zacatek /etc/lilo.conf (tak se windows "posune" v pozici vyberu systemu nahoru a pokud neni zadna akce ze strany uzivatele nabootuje se "to prvni")

other=/dev/sda1
   label="windows"
   table=/dev/sda

cesty se mohou stejne tak jako disk lisit ! ja mam sata tak proto sda - napriklad
Martin Veselý
Newbie
*

: 532

« #6 : February 04, 2007, 15:09:55 »

a zase ... ach to logovani (

a) su, pak mc
b) a prepsat windows z konce na zacatek /etc/lilo.conf (tak se windows "posune" v pozici vyberu systemu nahoru a pokud neni zadna akce ze strany uzivatele nabootuje se "to prvni")

other=/dev/sda1
   label="windows"
   table=/dev/sda

cesty se mohou stejne tak jako disk lisit ! ja mam sata tak proto sda - napriklad

ps: logiku windows taky nekdy nechapu ... ale budiz
brmbos
Newbie
*

« #7 : February 04, 2007, 20:33:57 »

Díky,
vyzkouším uvedené postupy, i když příkazová řádka (konzole) se mi nelíbí. Vlastně se mi nelíbí od doby co jsem dělal správce na 386kách . A ne, asi mě nepřesvědčíte jak je skvělá rychlá atd.

Mám dobrou vůli snažím se s linuxemvyjít, DOS i Wokna mám poměrně zmáklé a textů o linuxu jsem natudoval taky pořádnou kopu, nicméně pořád s tím nějak bojuju, a nedaří se mi.
Hobil
Hero Member

: 4 006

« #8 : February 04, 2007, 21:28:59 »

Všichni občas bujujem. Pak se nám znelíbí některé chyby natolik, že zmeníme distro (= vyměníme jedny nedostatky za jiné) a boj  nastává znovu.
Mame dva stare notasy s Wokny (98, tedy celkem jednoduche), a je to taky boj. H.

Benzínem se nemá hasit ohniště
teď už je to jedno, ale pro příště... (K.P.)
Guest
« #9 : February 12, 2007, 15:29:08 »

otazka zni jestli by jsi nemel spis zustat u tech widli.
Jinak jak tady nekdo psal coz takhle neco precist v manualu?
predpokladam ze by melo stacit minimalne man lilo pripadne info lilo
Ale ja bych zacal u manualu od pana Bibra.Je ke stazeni v pdf a je velice dobre zpracovan.A co nenajdes tam tak pritel google urcite najde jinde
Guest
« #10 : February 14, 2007, 07:27:05 »

Manual m2007 v PDF mne nejde stahnout-stranka nejde najit !!
Luděk Sladký
Hero Member

: 1 358

« #11 : February 14, 2007, 10:17:29 »

ftp://mandriva.contactel.cz/people/bibri/doc/manual-mdv-2007cz_Instalacni_a_uzivatelska_prirucka.pdf
baronprasil
Hero Member

: 753

« #12 : February 14, 2007, 10:27:55 »

Mohol si si to nastaviť už pri inštalácií. Takže nájdeš to v nastaviť počítač/zadáš heslo/štart/parametre štartu. Tam klikneš na tlačidlo ďalej a vyberieš widly a dáš ich modifikovať. Tam zaškrtneš predvoľbu a máš to.

AMD PHENOM II X4 940 Black edition - 3GHz@3.875GHz, 8 GB Ram - 1066 MHz, Mandriva 2010.2 64Bit
: [1]
   |   

: