Přihlásit
: [1]
   |   
: Mountnutí ext2/3 pod Win XP x64  ( 2620 )
Petr Vorálek
« : February 06, 2007, 00:48:37 »

Protože jsem na desktopech i notebooku většinu času v linuxu, mám na jeho partitions i ogg filebázi, archivy atd (typicky na zvláštní partition /var/ftp).  
Občas ale přecijen v těch windows jsem (člověk si rád občas zahraje), a tak bych se rád k těm datům dostal i z nich.  
Zatím to řeším fileserverem (ve skutečnosti to je prasopes typu firewall, imap, smtp, privoxy, ftp, samba atd atd "server"), to ale nepomůže v případě notebooku, který nosím po všech čertech.
Vím o tom, že existuje projekt pro Windows XP, ten ale prý nefunguje s x64 edicí (kterou jako na potvoru všude mám).
Má tedy někdo nějaký tip na zpřístupnění linuxové partition pod 64 bitovými XP (ne nějaký plugin do bflmpsvz commanderu)?
Hobil
Hero Member

: 4 006

« #1 : February 06, 2007, 00:58:19 »

neco takoveho?: http://www.fs-driver.org/

Benzínem se nemá hasit ohniště
teď už je to jedno, ale pro příště... (K.P.)
Petr Vorálek
« #2 : February 06, 2007, 18:57:36 »

Bohužel ne (to byl právě ten projekt, o kterém jsem věděl, také mě mohlo napadnout ho zmínit přímo):

"Supports Windows NT4.0, Windows 2000, Windows XP and Windows 2003 (x86 processors only).

Hobil
Hero Member

: 4 006

« #3 : February 06, 2007, 19:38:45 »

Pokud chcete do ext2/3 z woken, pak je stejne jakekoli zabezpeceni ze strany linuxu v haji, tak uz je to fuk a napr. adresar /home/user/Data by mohl byt na fat32? Proste takovy oddil na bezproblemove sdileni dat s wokennimi kompy. H.

Benzínem se nemá hasit ohniště
teď už je to jedno, ale pro příště... (K.P.)
Petr Vorálek
« #4 : February 06, 2007, 21:08:17 »

No já nevím, pokud tu partition mountuju defaultne s volbou noexec a používám ji jen jako datové skladiště na ty oggy, data a archivy, tak mi to moc jako příšerná bezpečnostní díra nepříjde a zase na druhou stranu na primárně linuxové partition nevidím důvod k používání fat fs (se kterým navíc byly, IIRC, nějaké patentové tahanice a se soubory nad 4GB si na tom, opět IIRC & AFAIK neškrtnu)...
No, ještě se zkusím poptat u Microsoftu, ale ti mě asi vyfakují, třeba už jen z důvodu, že všechny ty Windows jsou OEM (protože x64 XP se mi v retail objevit nikde nepodařilo)... ;^)
Guest
« #5 : May 07, 2007, 16:00:45 »

melo by chodit toto: http://ext2fsd.sourceforge.net/. Me se to rozebehnout nepodarilo. NET START generoval chybu.
: [1]
   |   

: