Přihlásit
: 1 [2] 3
   |   
: Shrnutí M 2007 CZ  ( 9979 )
Guest
« #15 : February 14, 2007, 17:55:47 »

Mdv2007 - KDE - start Write cca 16 sekund.
Mdv2007 - IceWm + kdesktop - start Write cca 6 sekund.
Počítač AMD - 800MHz - 500 Mb RAM.
Martin Veselý
Newbie
*

: 532

« #16 : February 14, 2007, 19:59:34 »

+1 HW narocnost veskera zadna ... a opet podotykam, zalezi na hw (a to neni vina distribuce, ale vyrobcu) ...
kezned
Newbie
*

: 83

« #17 : February 14, 2007, 22:44:19 »

Děkuji za inspiraci, že to alespoň někomu jde rychle, teda netuším v čem je problém, mohl by mě někdo nasměrovat ? S dlouhým startem zápasím celkem na třech strojích, uvedu konfiguraci a druhé spuštění Writer-u ( MDK2007CZ a KDE ) a vypadá to takto:
PC AMD 2,5GHz, 1024MB, nv6800gt, 7200rpm = start 20s (OOo2.0.4)
PC Celeron 2,2GHz, 768MB, integ.gr., 7200rpm = start 50s (OOo2.0.4)
NB 2.13GHz, 1024MB, i915, 7200rpm = start 23s (OOo2.1)
PROČ tak pomalu, když Puppy Office Linux spouští OOo2.0 za 3s a za 7s na Duron 700MHz ... ? Nemohlo by to souviset s SW k tiskárnám HP ? K těm zástupcům v menu, už jsem je rozchodil, stačilo přidat řádky 5+6, jinak to nešlo ani za nic:
$ wget http://perso.orange.fr/jbco/dl/xdg-mdv2007.tar.gz
$ tar xzf xdg-mdv2007.tar.gz
$ cd xdg
$ su (vaše root heslo)
$ rm -rf /opt/openoffice.org2.1/share/xdg
$ mkdir /opt/openoffice.org2.1/share/xdg
$ mv *.desktop /opt/openoffice.org2.1/share/xdg
$ update-desktop-database
No a ještě k té podpoře HW, mám zkušenost s mým NB, že Ubuntu  detekuje na rozdíl od mdk07cz i tlačítko hlasitosti a čtečku SD/MMC karet, vůbec Ubuntu 6.04 bylo první distro, které mi zprovoznilo zvukovku a 7.04a3 vypadá dost zajímavě.
Guest
« #18 : February 15, 2007, 00:33:58 »

Nehledá to při spuštění Javu?
Zkus ji vypnout v menu OOo2.1.
ern
Newbie
*

: 59

« #19 : February 15, 2007, 10:15:55 »

Chápu, že záleží na HW, ale myslím, že pokud jedna distribuce HW zvládá a jiná týž HW až po složitém (alespoň pro někoho) nastavování, tak je to podle mne nějaká chybka právě na straně distribuce.
Navíc Toshiba Qosmio Player (přehrávač kt. se spouští bez startu počítače) běží na Linuxu, tak bych ani neřekl, že Toshiba na podporu HW v Linuxu dlabe. :-)
Guest
« #20 : February 15, 2007, 11:41:25 »

Hmm, asi by to chtělo trošku poladit, zkoušel jsem testovat a:
NB HP nx6310, 768MB RAM, 1,7GHz, start systému 36s+KDE 11s, OO2.1 5s
pak naprosto stejná sestava jako vy AMD2,5GHz+768MB RAM systém 33s+KDE 9s, OO2.1 3,5s
U obou vlastní kompilovaná jádra, vypnuty nepotřebné služby (M2007 jich defaultně strašně moc zapíná - snad až přes 30), nastavit QuickStarter pro OO (v 2.1 je defaultně, takže pokud to startuje 20s - zřejmě problémy s javou)
Obecně - v KAŽDÉ distribuci jde rozjet HW, který je podporovaný v Linuxu (ať už kliknutím, nebo ručně přes modprobe etc.), tj. představa, že pokud vlastním v Linuxu nepodporované zařízení, tak problémy vyřeším přechodem k jiné distribuci je naivní... Můžeme se bavit o BFU nastavování, kde je v některých oblastech *buntu dále, někde je dále Mandriva...
Tj. pokud nastavujete počítače doma, chápu vaše rozčilení, pokud ovšem nastavujete něco v práci, musíte vědět co děláte (a co dělá systém!), to už není o klikání tam a tam. Omlouvám se za trošku delší příspěvek, ale často se setkávám se "správci sítí" a "experty" kteří vědí jak naklikat ve Win propojení počítačů či nastavení firewallu, ale jejich znalosti JAK síť či firewall funguje jsou tristní (z toho pak plynou bezpečnostní rizika, hromady konfliktů etc.)
BTW co se týče zástupců v menu pro OO2.1, tak se to tady řešilo před nějakou dobou a ten postup tu byl popsán (sám jsem ho psal :-), tj. je potřeba i hledat v historii diskuzí.
Guest
« #21 : February 15, 2007, 15:29:18 »

Kdyby takhle "fungovaly" Windows, každý by tvrdil, jaký je to shit (a právem). Neumím si představit, že někdo vybírá hw aby na něm šly instalovat Windows, mělo by to být naopak, hw se vybírá kvůli jeho specifickým vlastnostem, ne kvůli OS, ten se má hw přizpůsobit. Když Linux na něčem nejede, sorry, ale je to chyba Linuxu nebo toho distra, které nejede. Stesky, že výrobci hw na Linux kašlou jsou uživateli na houby. Mně MDV 2007 dělala problémy hlavně po nainstalování z DVD koupeného s knihou pana Bíbra (některé aplikace se chovaly nekorektně a rozhodily celé nastavení systému, obnova ze zálohy systémových nastavení nepomohla), po aktualizaci se většina chyb upravila, než přišla další aktualizace a rozhodila něco jiného. Pomohla by aplikace typu Norton GoBack, s níž se Windows dají udržet funkční a bez reinstalace celé roky, ale asi pod Linuxem nic takového není. Např. urpmi-recover zdaleka nefunguje spolehlivě.

Z diskuse plyne jeden závěr: pokud měřím Windows i Linuxu jedním metrem, nevychází z toho Linux dobře. Prostě, je to taky shit,  s výhodou toho, že je (skoro) zdarma.
Guest
« #22 : February 15, 2007, 16:00:34 »

Já myslím, že s Linuxem jsou spokojeni jen dva druhy uživatelů. Ti první, kteří Linux znají už dlouho a dobře, vystačí si většinou sami a nainstalují a nastaví si co potřebují ke své spokojenosti. Druzí jsou ti, kterým stačí distro tak jak je a prostě z něho používají některé programy, tj. "BFU". Když někdo přešel z Win, asi to nebude "BFU", protože ve Win je instalace programů maximálně snadná a snadná je i správa systému. To znamená, že takový člověk koketuje s Linuxem z hlubších příčin, nelíbí se mu filozofie Win, jejich vývoj, špehování od M$ a další věci, o kterých se zde nechci rozepisovat. Je zvyklý si své oblíbené aplikace vybírat sám a těžko se smiřuje s tím, že když mu Win fungovaly nebo fungují na 100 nebo 99%, mělo by to být s Linuxem jinak. Začne do distra "vrtat", přizpůsobovat si je, ale to jde těžko nebo hůř než u Win, z čehož plyne spousta frustrace. Jsou jen dvě možnosti: buď nechá Linux plavat, nebo se časem stane příslušníkem kategorie první.
Guest
« #23 : February 15, 2007, 16:32:24 »

Jádra mám standartní, do kompilace se mi moc nechce, zase takový expert nejsem i když taky mám pod pantoflem 30 strojů jako bočák - rozuměj, že se živým něčím jiným, ne IT. Java byla u OOo2.1 vypnutá, po zapnutí doba startu Writeru stejná, teď jsem to zkoušel na těch třech různých strojích. Zástupce jsem zprovoznil, v některém předchozím příspěvku jsem popsal jak. Zkusím ještě prelink, alespoň doufám, že to pomůže, jak na tom NB z 50s na 25s.
Petulinek
Full Member

: 226

« #24 : February 15, 2007, 17:04:02 »

Vážený pane, říci o systémech např. IBM AS/400 resp. iSeries, se kterými pracuji, že je to shit, jen kvůli tomu že fungují na specifickém HW... tak to je docela silná káva... ale díky za vysvětlení, je znát že jste jeden z těch "expertů", viz můj příspěvek výše.
Omlouvám se, už jsem nechtěl do tohoto vlána nic dávat, ale tohle mě opravdu zvedlo ze židle ;-)
Guest
« #25 : February 15, 2007, 18:10:51 »

Vážený pane, připouštím, že může exitovat unixový nebo linuxový systém, který není shit, váš IBM AS/400 resp. iSeries neznám, takže se nemohu  k tomu vyjadřovat. Nejsem expertem ani na Linux, ani na Windows, ani na nic z IT, ale na něco, o čem vy ani nevíte, že existuje

Toto je ovšem diskuze o Mandrivě Linuxu 2007, která, k mé lítosti funguje o dost hůř, než zmiňované Windows. A ještě jednou k tomu hw - vybírat komponenty budoucího pc s obavou, jestli budou fungovat pod Linuxem - no, možná je to realita, ale určitě by to tak být nemělo, Vašemu oblíbenému OS to rozhodně neprospívá a mnoho potenciálních uživatelů Linuxu to spolehlivě odradí - to je zase druhá část reality. Jak jsem už napsal, M$ byste takový OS omlátil o hlavu, ale Linux, to je jiná, že?

Ve svém dřívějším příspěvku děláte chybu, že shazujete uživatele Windows jen proto, že jsou zvyklí klikat. Ono je totiž jedno, jestli klikáte nebo editujete konfigurační soubor, pokud víte, co děláte. A pokud jde (možná náhodou) ve Windows udělat něco snadněji, není to linuxová přednost. Napsal jste něco o tom, k jakým patřím "expertům". Nuže velmi rád si vyhledám vaše příspěvky, abych se podíval, jak je to s nimi slavné. Ale už teď Vám mohu říci, že většina rad expertů tohoto fóra je mi, bohužel i jako začínajícímu uživateli Linuxu k ničemu, protože s lehkými problémy jsem si už dávno poradil, aniž bych obtěžoval ctihodné experty tohoto fóra (by reading the fucking manual, tak nějak to říkáte, ne?) a na těžké problémy o jejichž řešení bych zájem měl (např. úplné zprovoznění karet AIW včetně zachytávání videa v TV, sdílení  ext2/ext3 partition s 64bit XP,... aj.) tu ani žádné relevantní rady nebo návody nejsou.
Guest
« #26 : February 15, 2007, 19:12:41 »

Vážení, nejsem žádný linuxový GURU, ale už jsem zkoušel Suse 10.1, 10.2, Ubuntu 6.06, 6.10 a Mandrivu 2007 s knihou. Osobně mi vůbec nesedlo Suse, ikdyž je graficky moc pěkný. Na jednom notebooku mi frčí Ubuntu 6.10, na druhým Mandriva 2007 a na desktopu tak Mandriva 2007. Problém zásadní nemám a většina HW korektně funguje vč. aplikací. Prostě jsem zatím s Mandrivou spokojen.
Petulinek
Full Member

: 226

« #27 : February 15, 2007, 19:17:54 »

Ad první odstavec)
Myslím, že jste expert především na urážení ostatních diskutujících, bohužel je to oblast o které velmi dobře vím že existuje :-) Pokud někoho požádám o radu, tak i když mi třeba nepomůže, poděkuji - protože ten cizí člověk se mi snažil pomoci. Váš přístup je opačný: poradil jsi - nefunguje to - jdi s takovou radou někam a vůbec, všechno je to k ničemu. Nebo dokonce - nikdo mi na mou otázku neodpověděl, tak se jděte vycpat. Krásné.
Ad druhý odstavec)
Jsem rád, že si projdete mé příspěvky, protože narazíte i ten, kde říkám že WinXP jsou kvalitní systém. Buďte tedy tak laskav a nepředjímejte, co bych komu případně omlátil o hlavu (pokud tedy nejste expert na věštění z křišťálové koule)
Ad třetí odstavec)
Stejné jako viz výše. Prosím zopakujte si základy výrokové logiky. Nikdy jsem neřekl, že mezi uživateli Win nejsou opravdoví experti (vedle jednoho teď právě sedím). Psal jsem, že Win umožňují lidem, kteří IT nerozumí mít pocit, že experti jsou, protože jsou schopni naklikat úplné hovadiny, které pak třeba i nějakou dobu fungují.
Předpokládám, že podobně ostře odpovíte, nicméně bych prosil jen o jednu reakci ...reagovat už nebudu... nerad se hádám na netu, naposledy jsem "ulítl" před cca rokem a pak teď. Využijme čas efektivněji, např. radou těm, kteří o to stojí (já zde na fóru), vy třeba jinde a v oblasti, ve které jste expert vy (bez urážky).
kezned
Newbie
*

: 83

« #28 : February 15, 2007, 20:43:18 »

Java byla u OOo2.1 vypnutá, po zapnutí doba startu Writeru stejná, teď jsem to zkoušel na těch třech různých strojích. Zástupce jsem zprovoznil, v některém předchozím příspěvku jsem popsal jak. Teď zkouším prelink na tom AMD 2,5GHz, alespoň doufám, že to pomůže, jak na tom NB z 50s na 25s.

Start NB do přihl.okna mám 125s a přihlášení min.dalších 60s nebo až 120, pokud mám něco rozdělaného. Zdá se mi to dost hodně, spouštěné služby jsem procházel, pro zajímavost ukázka $pstree:

init─┬─acpid
     ├─artsd
     ├─atd
     ├─avahi-daemon───avahi-daemon
     ├─clamd
     ├─cpufreqd───2*[{cpufreqd}]
     ├─crond
     ├─cupsd
     ├─2*[dbus-daemon]
     ├─dbus-launch
     ├─dcopserver
     ├─dhclient
     ├─events/0
     ├─gam_server
     ├─hald───hald-runner─┬─hald-addon-acpi
     │                    ├─2*[hald-addon-keyb]
     │                    └─hald-addon-stor
     ├─hpiod
     ├─ifplugd
     ├─imwheel
     ├─kaccess
     ├─kded
     ├─kdeinit─┬─kio_file
     │         ├─klauncher
     │         ├─konqueror
     │         ├─konqueror───nspluginviewer
     │         ├─konsole───bash───pstree
     │         ├─kwin
     │         ├─net_applet
     │         ├─soffice───soffice.bin───5*[{soffice.bin}]
     │         └─xsettings-kde
     ├─kdesktop
     ├─kdm─┬─X
     │     └─kdm───startkde───kwrapper
     ├─khelper
     ├─khpsbpkt
     ├─kicker
     ├─kio_uiserver
     ├─klipper
     ├─klogd
     ├─kmix
     ├─knodemgrd_0
     ├─knotify
     ├─ksmserver
     ├─ksoftirqd/0
     ├─kswapd0
     ├─kthread─┬─aio/0
     │         ├─hda_codec
     │         ├─ipw2200/0
     │         ├─kacpid
     │         ├─kblockd/0
     │         ├─khubd
     │         ├─2*[kjournald]
     │         ├─kpsmoused
     │         ├─kseriod
     │         └─2*[pdflush]
     ├─lisa
     ├─mandi
     ├─master─┬─pickup
     │        └─qmgr
     ├─migration/0
     ├─6*[mingetty]
     ├─pccardd
     ├─python
     ├─s2u
     ├─syslogd
     ├─udevd
     ├─wpa_supplicant
     └─xfs

Guest
« #29 : February 15, 2007, 23:27:28 »

Pane, pokud se cítíte uražen, je to spíše Váš problém, ale raději byste měl podrobně prostudovat své vlastní formulace. Jak víte, jestli jsem na tomto fóru někoho žádal o radu? Číst příspěvky ostatních a sledovat, zda někdo neřeší i Váš problém a nebo aktivně žádat o radu, to není totéž, že? Vy sám umíte perfektně urážet, poprvé jste se otřel o to, jaký že to jsem "expert" a teď mi zase radíte, abych si zopakoval základy výrokové logiky. Kdybyste tušil, jak blízko je výroková logika mé skutečné profesi... Nebudu reagovat na každou invektivu vašeho příspěvku, byť jich je tam více, ale co sám sejete, aspoň občas také sklízíte.

Rád bych jen  upozornil, že anonymních diskutujících je  na tomto webu víc,  nejsem autorem všech anonymních příspěvků. Win XP  vůbec nepovažuji za kvaliní OS, má poměrně dost velmi nepříjemných chyb, o kterých se píše na jiných stránkách a diskusích. Bohužel, distro MDV 2007, jak plyne ze zkušeností některých zde diskutujících, je na tom přinejlepším srovnatelně. Uznávám, že slovo "shit" je poněkud emotivní, nicméně pokud nějaká věc slibuje funkčnost, kterou posléze nenaplňuje, jaké jiné označení si zaslouží (stejné označení používají příznivci Linuxu pro OS Windows zcela běžně, i když Vy ne - tedy pardon).

Nakonec volíte smířlivý tón - OK, bylo mi ctí s Vámi diskutovat, byla to skvělá relaxace, zábava i odpočinek od rigorózního myšlení. Máte-li pocit, že je taková diskuze ztrátou času, nereagujte (jako býk na červené sukno), nedejte se vyprovokovat
: 1 [2] 3
   |   

: