Přihlásit
: 1 2 [3]
   |   
: Shrnutí M 2007 CZ  ( 10038 )
Guest
« #30 : February 15, 2007, 23:56:40 »

Zkusil bych ještě nastavit síť na pevnou IP, ne DHCP, vypnout lisu - stačí do konqueroru napsat smb://tvoje_pracovni_skupina, vypnout artsd, avahi, klipper, clamd, z mingetty stačí jen dvě...
Guest
« #31 : February 16, 2007, 09:06:20 »

Sdílení ext2/3 sem dělal přes plugin v Total commanderu má to asi ale nějaká omezení - už je to hold delší dobu co jsem to používal.
Guest
« #32 : February 16, 2007, 09:31:22 »

V podstatě souhlasím, jen sem teď trošku vytížen a chtěl jsem si usnadnit život tím, že si koupím distro i s proprietárními věcmi (nvidia, java, acroread, flash, slmodem, ...) abych si ulehčil tu ruční práci co jsem s tim vždy měl. Nicméně sem se v tomto asi mýlil - za ony tři týdny bych už to měl vše 100krát hotovo i ručně a možná bez takovýchto trablů.

Byl to i takový můj malý osobní test jestli se vyplatí kupovat krabicové distro. Myslím, že pro můj případ je odpověď jasná.

Problém je, ale v tom, že si práce vývojářů vážím a chci je nějak podpořit. Už nejsem student a vydělávám (ne že bych si jako student nevydělával) tudíž finační podporu ustojím. U Mandrivy je řešením klubové členství, ale to má smysl pouze je-li člověk připojen jinak než přes modem, takže připadá v úvahu až bude pořádné připojení.

Nyní ale spíše zvažuji jestli to bude zrovna Mandriva, protože ruční konfiguraci se nevyhnu a mám jí vcelku i rád, ale za předpokladu, že se to dá. Na Mandrivě mně vždy štvalo, že než jsem se prokousal všemi skripty k místu, kde to mam napsat, tak to byla vždy doba a ještě jsem si nebyl úplně jist, že je to ono. No a pak se pustil nějakej démon případně sem pustil drakconfa a vše bylo v prdeli. Problém je v tom, že Mandrivu už trochu znám a nevim jestli mně něco podobného nečeká i jinde a budu se to muset znova učit (Lenin = Linux :-)) ).

No uvidíme řekl slepý.
Guest
« #33 : February 16, 2007, 11:39:03 »

Díky za tip, možná by to bylo pro mně východisko, i když bych byl raději, kdyby ext2/ext3 partition byla vidět přímo a Win s ní mohla pracovat jako s běžným diskem, spouštět programy atd.  Pro 32 bit Win to jde docela dobře, je na to driver (http://www.fs-driver.org/), který ale nefunguje pro 64 bit XP (jak to již jiný diskutující popsal v nějakém vlákně).
Jaroslav Dakš
Newbie
*

: 3

« #34 : February 16, 2007, 12:02:52 »

>> Problém je v tom, že Mandrivu už trochu znám a
>> nevim jestli mně něco podobného nečeká i jinde
>> a budu se to muset znova učit (Lenin = Linux ) ).

Asi ano. Já jsem chtěl zkusit OpenSuse a teď se 14 dní bavím tím, že zjišťuju proč mě Hal zakazuje přístup na Flash disk a DVD (zajímavý je, že když vložím CD, tak jeho obsah normálně zobrazím).  Takže se asi vrátím k Mandrivě 2007 kde celkem nemám problémy s HW, snad až na TV kartu, ale to mě zas tak neprudí.
kezned
Newbie
*

: 83

« #35 : February 17, 2007, 23:35:41 »

Pomohlo!, celkový start 90s včetně login-u, síťovku jsem vypnul, jedu přes wifi, OOo2.1 30s...
init─┬─acpid
     ├─artsd
     ├─atd
     ├─cpufreqd───2*[{cpufreqd}]
     ├─crond
     ├─cupsd
     ├─2*[dbus-daemon]
     ├─dbus-launch
     ├─dcopserver
     ├─dhclient
     ├─events/0
     ├─gam_server
     ├─hald───hald-runner─┬─hald-addon-acpi
     │                    ├─2*[hald-addon-keyb]
     │                    └─hald-addon-stor
     ├─hpiod
     ├─ifplugd
     ├─imwheel
     ├─kaccess
     ├─kded
     ├─kdeinit─┬─3*[kio_file]
     │         ├─klauncher
     │         ├─konsole───bash───pstree
     │         ├─kwin
     │         ├─net_applet
     │         └─xsettings-kde
     ├─kdesktop
     ├─kdm─┬─X
     │     └─kdm───startkde───kwrapper
     ├─khelper
     ├─khpsbpkt
     ├─kicker───ksysguardd
     ├─klogd
     ├─kmix
     ├─knodemgrd_0
     ├─knotify
     ├─ksmserver
     ├─ksoftirqd/0
     ├─kswapd0
     ├─kthread─┬─aio/0
     │         ├─hda_codec
     │         ├─ipw2200/0
     │         ├─kacpid
     │         ├─kblockd/0
     │         ├─khubd
     │         ├─2*[kjournald]
     │         ├─kpsmoused
     │         ├─kseriod
     │         └─2*[pdflush]
     ├─mandi
     ├─master─┬─pickup
     │        └─qmgr
     ├─migration/0
     ├─3*[mingetty]
     ├─pccardd
     ├─python
     ├─s2u
     ├─syslogd
     ├─udevd
     ├─wpa_supplicant
     └─xfs
Guest
« #36 : February 18, 2007, 01:07:16 »

Konec dobrý, všechno dobré ...
Guest
« #37 : February 18, 2007, 18:22:37 »

mně se startoval OOo pomalu pouze tehdy, pokud jsem měl nefunkční internet, staršně drlouho to čekalo, pak to naběhlo. Pokud je internet funkční, tak to nabíhá do 8s.
Guest
« #38 : March 21, 2007, 10:52:18 »

Nedá mi to, abych též nepřispěl svou troškou do mlýna. Jsem rád, že přibývá uživatelů, či pokušitelů linuxu, kteří nenechají urážet sebe, či druhé.
Před pár lety by vás za takovouhle reakci kamenovali. Vaše zhodnocení podobných diskuzí plně sdílím. Jejich přínos bývá nevalný, pokud ne přímo nulový.
Většinou je průběh takový, že rádoby experti tazatele sprdnou, že se ptá špatně, pak po něm chtějí výpis logu, čímž ho přesvědčí, jaký je windebil, že neví, co to je. (zajímavé je, všimli jste si, kolik energie jsou schopni tito guru věnovat na vysvětlení termínu lama, nebo bfu? k tomu sklouznou poměrně často a trpělivě vysvětlují, aniž by odpálkovávali výrazy typu hledej a neotravuj)
Povede-li se tazateli nějaký výpis uveřejnit, nebo problém více popsat, pak většinou ti samí experti končí diskuzi radami o návratu k systému pro sekretářky, pro klikače linux není, pořiď si jiný HW.
Málokdy zareagují na požadovaný výpis a rady na něm založené? Těch je na všech diskuzích méně než šafránu. Pokud je náhodou tazatel trpělivý a nedal se odradit, zpravidla se mu už nikdo neozve.
Vím, že tento příspěvek zní hnusně a konfrontačně, ale než se mnou začnete polemizovat, použijte ho prosím jako osnovu, mrkněte na 20 náhodných diskuzí a napište sem u kolika z nich osnova seděla takřka do puntíku :-)
A co se této konkrétní diskuze týče?
I já jsem přesvědčen, že v roce 2007 by měl operační systém vše nadetekovat, nainstalovat, případně vyskakovacím oknem upozornit na problém a dát mi možnost PROKLIKAT se k řešení! Za tím si stojím i přez to že MDK používám od verze 9, *buntu znám od plínek, Danix, Slack....
TOTO JE BUDOUCNOST OPERAČNÍHO SYSTÉMU NA ZAČÁTKU 21.ho STOLETÍ!!
Víte kolik řidičů dnes umí s bídou vyměnit svíčky a žárovky? V čem jsou horší, než my, co jsme u Š100 měnili lamelu, či motor za 2 hodiny pod stromem? (motor se pověsil na lano za větev, aby se člověk nedřel :-) )
Jan Xlisto
Full Member

: 158

« #39 : March 22, 2007, 10:22:57 »

Musím oponovat, kdysi jsem měl WIn98 a po upgradu Na XP nemohl jsem rozchodit TVkartu a modem.
Jan Xlisto
Full Member

: 158

« #40 : March 22, 2007, 10:29:15 »

MDK 07 mám doma, jediný s čím jsem se potýkal bylo sdílení netu, vyřešil jsem ho. V práci používám MDK 06, tak proč měnit na 07, když 06 funguje? Počkám si třeba na 08.
: 1 2 [3]
   |   

: