Přihlásit
: 1 2 [3]
   |   
: Download Mandriva 2007.1 nejde  ( 10628 )
Guest
« #30 : August 02, 2007, 21:46:17 »

Díky za info, už jedu na Mandrivě. K
Guest
« #31 : August 02, 2007, 22:27:15 »

Klobouk dolu za tu trpelivost, ale stejne se mi to zda zvlastni. Ja jsem poslal link na stazeni bratrovi (ma FUP 20GB)a druhej den jsem si dosel pro DVD Mandriva 2007.1 o velikosti 3,8GB. Ale kdyz jsem jeste predtim zkousel stahnout iso, tak mi to taky hlasilo velikost 259 MB. Ale to uz je asi 4 mesice zpet.
Guest
« #32 : August 03, 2007, 10:58:31 »

Pro mě je zvláštní, že vyextrahované image je větší a nevleze se na jednostranné DVD. Nakonec jsem image vypálil pomocí SlaX 6rc4 a jeho K3b vypalovacím programem(má podobné ovládaní jako Nero). Program si ověřil kontrolní součty image, ty  nebyly OK, ale na zkoušku jsem image vypálil. Slax běžel v RAM tak jsem měl volnou vypalovačku. Porovnáním extraktu a vypáleného DVD jsem zjistil, že až na pár souborů tam nesouhlasí nic. Moje zvědavost byla tak silná, že jsem zkusil takto vypálené DVD nainstalovat. Při instalaci jsem musel nějaký instalační balíček přeskočit, ale Mandriva jede. Zbytek dostahuji z aktualizačního centra. Na mém pokusném stroji AmD 950MHz a 256MB deska K7s5A jede Mandriva svižně i na 10GB oddíle s 500MB swapem spolu s dalším systémem(MS). K
kesitnarfs
Newbie
*

: 22

« #33 : August 08, 2007, 22:17:50 »

Dovolím si malou poznámku, částečně související .Před časem jsem (nezávisle) volil třetí variantu a snažím se studovat manuál. Všechno je celkem v pořádku, ale docela bych využil možnost číst také elektronickou formu - pdf. Mám sice knížku, ale rád bych si vytisknul určitou pasáž a nosil ji s sebou, resp. používal pro čtení PC, kde lze vidět barevné obrázky. Bude už soubor ke stažení? Moc děkuji!
kesitnarfs
Luděk Sladký
Hero Member

: 1 358

« #34 : August 09, 2007, 09:37:35 »

Proč se nedá stáhnout 4GB bez chyb? Já už postahoval spousty 4GB obrazů a vždy bez chyb.
Preston
Newbie
*

: 16

« #35 : August 09, 2007, 17:33:52 »

Nejspíš jste nečetl knížku pana Bíbra pozorně ;-) (nebo jste k onomu místu ještě nedošel, nevím kde přesně v knize to je ), ale několik knih pana Ivana Bíbra (včetně Mandriva Linux 2007 CZ) máte v elektronické podobě na ftp://mandrivauser.cz, kam se přihlasíte jako anonymous a heslo můžete nechat prázdné, či tam vyplnit Váš e-mail (Mandriva ho nebude nikde zveřejňovat). V adresáři /people/bibri/doc najdete jak jsem již zmínil několik jeho publikací (a nejen to).

Pokud hledáte přímo publikaci Mandriva Linux 2007.1 CZ, nezáhlédl jsem ji tam, ale rozhodně si myslím, že kniha Mandriva Linux 2007 CZ je dobrým zdrojem informací a použít ji dle mého názoru můžete zcela s čistým svědomím i na verzi 2007.1 ;-)
kesitnarfs
Newbie
*

« #36 : August 09, 2007, 20:00:12 »

Nedokážu přesně posoudit, ale mám dojem, že mezi manuály 2007 a 2007.1 je několik rozdílů. O možnosti najít ty starší verze vím, ale právě novou "pédéefku" bohužel nenacházím. Samozřejmě zatím musí stačit tištěná kniha (mimochodem mě příjemně překvapila velmi slušná grafická úroveň výtisku, narozdíl od knihy k MDV 2006), ale jak už jsem napsal, výhodné by bylo moci disponovat novou elektronickou příručkou. Zkrátka musím čekat a doufat...
kesitnarfs
AViP
Newbie
*

: 194

« #37 : August 09, 2007, 20:29:35 »

Rozdíl je cca. 100 stran ... a ano, je tam hodně věcí navíc.
Podobně jako byla příručka 2007.0 uvolněna ke stažení, bude časem uvolněna i 2007.1.

Některé věci se dají najít v manuálech k MDV 2006, jakkoliv určitě ne všechny.

Jinak toto je holt daň za solidní zpracování tisku atp. Computer Press je nakladatelství jako každé jiné a i tak nám IMHO vychází dost vstříc tím, že uvolňuje PDF verzi po nějaké době zdarma.
Guest
« #38 : August 09, 2007, 21:54:36 »

Ahoj, moje zkušenost se stahováním souborů je všeobecně dobrá, ale občas se stane,že stažení souboru dopadne opakovaním. Proto u 4GB předpokládám větší riziko neúspěchu i s ohledem na délku doby potřebné ke stažení. Mandrivu sem stahoval 21 hodin. Protože moje připojení není tak rychlé, stahuji opravdu jen to co má pro mě cenu. Dávám přednost menším souborům a postupnému stahování. Dnes už vím, že na frantickém serveru je Mandriva v podobě souborů obsažených v iso obazu Mandrivy. K
Miroslav Cyroň
Newbie
*

: 283

« #39 : August 10, 2007, 00:37:32 »

Když to tak čtu... Já VŽDY COKOLIV stáhl z ftp Konquerorem: otevřu 2 okna, v jednom ftp a v druhém lokální složku, myší přetáhnu iso, a jedu. A když mi to přijde pomalé, klidně to v půlce utnu a navážu z jiného serveru. Nikdy problém.
Ivan Bibr
Administrator
Hero Member

: 3 298

« #40 : August 10, 2007, 16:08:28 »

Poznámka pod čarou: grafická úroveň je naprosto shodná, rozdíl je pouze v použitém papíru. Paradoxní je, že přestože se z bíleho papíru hůře čte, na lidi působí lepším dojmem. Kromě toho je dražší - to byl důvod, proč jsme používali původní nebělený volumen, knihy byly o poznání levnější.

Elektronická verze manuálu k 2007.1 zatím uvolněna nebyla.

kesitnarfs
Newbie
*

« #41 : August 10, 2007, 20:04:46 »

Připouštím nepřesnou formulaci ohledně grafické úrovně, ale prostě se mi nová kniha líbí na první pohled mnohem víc... A cena mě v tomto případě celkem neštve (výjimečně, jindy se dokážu i rozčilit  ). Opravdu nemám námitky, jen mě potěší, až tu pédéefku uvolní...
kesitnarfs
Guest
« #42 : August 12, 2007, 18:15:43 »

Ja som ako jediny problem pri tahani mandrivy mal ten, ze FTP nepovoli subory vacsie ako 4 GB inak som ale vzdy stiahol korektne kazdy image, pre info stahujem vzdy z
http://ftp.fi.muni.cz/pub/linux/

vysoke rychlosti, islo mi to 600kBps
alda81
Hero Member

: 2 621

alda81@jabber.cz

« #43 : August 12, 2007, 20:21:19 »

a není ta velikost ovlivněna třeba tím, že to stahujete pod widlema a daný soubor ukládáte na disk zformátovaný ve formátu fat32?

Na zmrdy, wohnouty a ichtyly nereaguju - někdy se ale neudržím a udělám vyjímku.

Na každé prase se vaří voda a čím větší prase, tím větší kotel. (lidová moudrost)
: 1 2 [3]
   |   

: