Přihlásit
: [1]
   |   
: make  ( 2370 )
David Malecek
Newbie
*

: 1

« : May 15, 2007, 16:31:14 »

Dobrý den,

jsem linuxový začátečník. Snažím se zkompilovat balíček pomocí příkazu "make", ale píše mi to, že příkaz nebyl nalezen. Zjistil jsem, že balíček make není nainstalován, ale v případě, že si jej stáhnu a budu jej chtít doinstalovat, tak stejně budu muset použít  příkaz "make", takže je to takový začarovaný kruh. Můžete mi, prosím, někdo poradit, co s tím? Děkuji.

David
Petr Vecera
Newbie
*

: 378

« #1 : May 15, 2007, 17:24:21 »

Ahoj Davide
prikaz make stahnes a nainstalujes pomoci rpmdrake a nebo v konzoli pomoci urpmi make
jinak si myslim ze pokud si zacatecnik tak vyuzivej zpocatku zkompilovane rpm baliky.
Martin Veselý
Newbie
*

: 532

« #2 : May 15, 2007, 21:15:13 »

ps: jestli mas free verzi jako ze dle dotazu soudim ze ano, tak musis doinstalovat i gcc (pokud mozno ctyrkovou verzi) a make - mozna ale to po tobe pri kompilaci bude chtit neco dalsiho (vzdy zalezi na kompilovanem balicku) ... jinak se rovnez priklanim aby sis nastavil zdroje a instaloval prozatim z nich
Guest
« #3 : May 15, 2007, 21:17:23 »

Kompilace se pouziva v pripade nedostupneho software (ktery neni ve zdrojich). Jinak uprmi nazev_balicku a je hotovo. Dopln si zdroje a instaluj co treba, balicku se softem je hafo.
: [1]
   |   

: