Přihlásit
: [1]
   |   
: Po nabootovani mi zcerna obrazovka  ( 1543 )
czEdison
Newbie
*

: 3

« : August 03, 2007, 20:59:58 »

Po nabootovani mi zcerna obrazovka ve chvili kdy se ma vybirat jazyk,klavesnice atd zkousel jsem i opravit xorg soubor ale na prikaz startx mi hlasi error nemohl by mi nekdo poradit diky vsem.
Preston
Newbie
*

: 16

« #1 : August 06, 2007, 12:03:21 »

Zkoušíte Live cd Mandrivy, nebo instalujete systém z instalačních médii ( Free verze Mandriva Linux 2007.1 Spring, Mandriva Linux 2007.1 CZ (placená), Powerpack (placená), Powerpack + (placená)...)?
Pokud zkoušíte Live cd, zkuste jádru vnutit volbu noapic, či nolapic. Popřípadě by mohl být problém ještě v hardwarových potížistech ACPI, či PNP.
To stejné můžete vyzkoušet i pokud máte verzi instalační (tedy některou z výše uvedených).
Nicméně u mě se "tento" problém vyskytl při zkoušení Live CD, zkoušel jsem různé parametry, výměnu grafické karty. Nakonec jsem toho nechal a zakoupil si Mandriva Linux 2007.1 CZ a problém byl vyřešen. Po čase počítač "odešel" a museli jsme vyměnit základní desku a procesor. Tak jsem poté jen tak, ze zajímavosti vyzkoušel znovu Live CD a s vyměněnou základní deskou a procesorem se už náhle rozjelo. Na "staré" sestavě to přitom dělalo stejný, či podobný problém, jako Vám. Po nabootování černá obrazovka, jak popisujete před tou části, kdy se vybírá nastavení jazyka, klávesnice...
: [1]
   |   

: