Přihlásit
: [1]
   |   
: Instalace Mandriva One 2008.0 na HDD  ( 2234 )
Guest
« : October 11, 2007, 23:45:18 »

Nedari se mi nainstalovat Mandrivu One na disk - respektive po kliknuti na "Live Install" vse probehne bez chybovych hlasek. Nakonec instalator vyzve k restartu ... a po restartu vesele nabehnou Windows, zadny bootloader se nekona. Pokus o nastaveni Grubu  pres "Control Center" skonci vse s hlaskou

The "drakboot" program has crashed with the following error:

file2part: not found /boot/gfxmenu at /usr/lib/libDrakX/fs/get.pm line 109.
     ...propagated at /usr/lib/libDrakX/any.pm line 251.
     ...propagated at /usr/sbin/drakboot line 56.
  standalone::bug_handler() called from /usr/sbin/drakboot:56

ach jo...
baronprasil
Hero Member

: 753

« #1 : October 12, 2007, 08:34:30 »

Zavádzač si nastav ešte pred tým ako dáš instaláciu. Ok? Nájdi tam windows a všetko potrebné. Potom ho ulož a až potom daj inštaláciu.

AMD PHENOM II X4 940 Black edition - 3GHz@3.875GHz, 8 GB Ram - 1066 MHz, Mandriva 2010.2 64Bit
Guest
« #2 : October 12, 2007, 20:39:18 »

Tak to samozrejme ykousim, ale ze zavadec nic neulozi. At uz v nem nastavim cokoliv, po odklepnuti "Ukoncit"  (asi by melo byt spis "dokoncit"?) skonci s vyse uvedenou chybou. Pri opetovnem spusteniTak to samozrejme ykousim, ale ze zavadec nic neulozi. At uz v nem nastavim cokoliv, po odklepnuti "Ukoncit"  (asi by melo byt spis "dokoncit"?) skonci s vyse uvedenou chybou. Pri opetovnem spusteni nastaveni zavadece se vzdy opet objevi hlaska "Nebyl nalezen zavadec, vytvarim nove nastaveni" a mohu vse vesele opakovat.

Zkusil jsem i LILO, ten prozmenu skonci s hlaskou ":Fatal: Trying to map files from unnamed device 0x00f (NFS/RAID mirror down?)". U predchozich verzi jsem pouzival Free, instaloval jsem z HDD a nemel jsem zadny problem... nastaveni zavadece se vzdy opet objevi hlaska "Nebyl nalezen zavadec, vytvarim nove nastaveni" a mohu vse vesele opakovat.

Zkusil jsem i LILO, ten prozmenu skonci s hlaskou ":Fatal: Trying to map files from unnamed device 0x00f (NFS/RAID mirror down?)". U predchozich verzi jsem pouzival Free, instaloval jsem z HDD a nemel jsem zadny problem...

Guest
« #3 : October 12, 2007, 20:42:12 »

Hups, nejak jsem odvykl prostrednimu tlacitku, takze prosim ignorujte posledni odstavec a jednu vetu pred nim. Moc se omlouvam.
Guest
« #4 : October 17, 2007, 18:27:47 »

Tak bohuzel, stejny problem i s verzi Free, nenainstaluje se bootloader i presto, ze behem instalace nevyskoci zadny error...
baronprasil
Hero Member

: 753

« #5 : October 17, 2007, 18:53:11 »

Ja som mal raz tiež tento problém. Z win98 som nabootoval boot disketou a tam som zadal príkaz fdisk /mbr To sa dá aj z boot mandrivy myslím. A až potom cez rescue som spravil nový boot manger a fungovalo to.

AMD PHENOM II X4 940 Black edition - 3GHz@3.875GHz, 8 GB Ram - 1066 MHz, Mandriva 2010.2 64Bit
tomyp
Sr. Member

: 310

Smrt a daně máte jisté. Daně ovšem jistější.

375195726
« #6 : October 17, 2007, 21:18:08 »

hele skus znova vypalit to CD. Ja si taky nainstaloval z ONE a měl jsem to blbě vypalene, a nabootování LIVE skončilo v textu s požadavkem na heslo a usrname. :-))).
Po vypálení nového cd vsjo chorošó.

MDV 2010.1  KDE 4.4.3
Guest
« #7 : October 18, 2007, 19:39:56 »

Bohuzel, tim to neni. Z CD nabootovat muzu a Free verzi instaluju primo z hard disku. Problem je s bootloaderem...
: [1]
   |   

: