Přihlásit
: [1]
   |   
: Zkopírování instalačního DVD na disk během instalace  ( 2938 )
Michal Janda
Newbie
*

: 18

« : November 06, 2007, 19:42:27 »

Zdravím,
při instalaci je nabídnutá možnost zkopírovat instalační DVD na harddisk. Nikdy jsem to nezkoušel, takže by mně zajímalo jestli se instalátor ptá kam to chci nakopírovat (jestli se na to dá třeba udělat speciální oddíl apod), případně kam to vlastně nainstaluje. Do /var? /media?
Michal Janda
Newbie
*

« #1 : November 06, 2007, 22:16:23 »

Odpovím si sám:-) Zkusil jsem to a nakopíruje se to do /var/ftp/pub/Mandrivalinux
wpozitiv
Newbie
*

: 27

« #2 : November 06, 2007, 22:34:05 »

zajimave je že pokud jsem ponechal default rozdelení disku (80G)jak mi ho mandriva nabídla ,tak po skopírování instalačního dvd mi po vyběru více balíku na instalaci zahlasil instalator nedostatek místa na disku ,velmi vtipné
Hobil
Hero Member

: 4 006

« #3 : November 07, 2007, 20:22:29 »

jj, v defaultu nema /var samostany oddil, takze spadne do rootovskeho, a tam je pak malo mista...
Pokud chces kopirovat dvd na disk, asi mas dost mista (u 80GB mi to neprijde jako nejlepsi napad), a musis pro roota, resp. /var vyhradit vic mista.
Ve skutecnosti nevidim vazny duvod ke kopirovani DVD na zadny disk. Po instalaci systemu a obvyklych balicku se jiz instaluje jen vyjimecne, navic diky pravidelnym aktualizacim je DVD brzy zastarale...
Postup pri ciste instalaci uvadim zde:
http://www.mandrivalinux.cz/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=7372&forum=4#forumpost38075
druhy prispevek shora.
H.

Benzínem se nemá hasit ohniště
teď už je to jedno, ale pro příště... (K.P.)
wpozitiv
Newbie
*

: 27

« #4 : November 07, 2007, 21:50:13 »

stím snad mohli tvůrci distra počítat a nabidnout kopii dvd na samostatný oddíl,jinak při instalaci nového programu pomocí urpmi si často instalator vyzaduje vlození dvd takze kopii na disku povazuji za uzitecnou
AViP
Newbie
*

: 194

« #5 : November 08, 2007, 09:56:13 »

Na to je jednoduchá pomoc - odpojit DVD zdroje a nechat jen online repa.
Je jasné, že urpmi se snaží minimalizovat objem stahovaných dat a maximalizovat rychlost, takže jako první sáhne po lokálních zdrojích.

Z vlastní zkušenosti mohu konstatovat, že už po půl roce používání a updatování systému jsou originální instalačky v případě nutnostti něco doinstalovat více či méně k ničemu, navíc, jelikož CZ verze má bonusové zdroje na DVD, které se stejně na disk v průběhu instalace nekopírují (takže při offline instalaci člověk manipulaci s médii stejně neunikne).
Michal Janda
Newbie
*

« #6 : November 08, 2007, 11:23:55 »

Ono je to šikovný když instaluješ na počítač který není připojený k netu a nebo má pomalé připojení.

Až to pak "morálně zastará" prostě zdroj odpojíš a smažeš z disku.

Ale je fakt že by s tím instalátor měl počítat, nebo na to aspoň upozornit.
Ivan Bibr
Administrator
Hero Member

: 3 298

« #7 : November 08, 2007, 14:16:37 »

Souhlasím - je blbé, že se sám instalátor takhle napálí a nepočítá s tím. Dejte to dohromady a nahlaste to jako chybu. Jako ideální bych viděl, kdyby nabídl možnost, kam to zkopírovat (nebo si to nějak sám ověřil podle velikosti oddílů)...

Michal Janda
Newbie
*

« #8 : November 12, 2007, 23:11:18 »

Tak jsem se koukal do bugzilly a ono už to tam je:
http://qa.mandriva.com/show_bug.cgi?id=34009

Ale optimismu nepřidá když jsem zjistil že poprvý to bylo nahlášený v roce 2005 - http://qa.mandriva.com/show_bug.cgi?id=16971
: [1]
   |   

: