Přihlásit
: [1]
   |   
: Sdílení diskových oddílů  ( 2099 )
Guest
« : January 13, 2008, 13:05:13 »

Dobrý den. S linuxem nemám moc ykušeností, tak mějte se nou strpení. Dotay se týká Mandrivy 2008. V "nastavit váš počítač" je i sdílení disků, kde jsem zrušil přípojné bodz u disků, kde mám Windows a následně je odpojit, takže je už nevidím v "Úložná zažízení". Ale než jsem tohle udělal, tak jsem se stejně nemohl dostat k jejich prohlížení? A teď je nemůžu dostat ani do dvou oddílů, který patří k Mandrivě, píše, že není možné vstoupit do složky /home a /. Může mi někdo poradit, co s tím? Nebo to je takhle normální?

A jak je to s bezbečností? Mám si nainstalovat nějakej soft? Windows mi snad nikdo neohroyí kdzž jsem odpojit ty oddíly s Windowsama že?
Zirafacek
Jr. Member
**

: 73

« #1 : January 13, 2008, 13:59:45 »

Mě připadá že sis odpojil oddíly v Místní disky / Správa diskových oddílů. Zkus spustit konzoli (Menu / Nástroje / Konzole a okopíruj sem výsledek příkazu df -h který vypíše všechny připojené oddíly a zobrazí jejich velikost. A když jseš na ploše, otevřeš ikonku Můj adresář? A to že ses nemohl dostat k prohlížení oddílů s Windows (NTFS) je nastavením úrovně zabezpečení - pokud je nastaveno jako Vyšší tak k NTFS oddílům může jenom root. Zkus zapátrat v nějakých návodech. Třeba knížka pro MDV2007 je už ke stažení ftp://mandriva.contactel.cz/people/bibri/doc/manual-mdv-2007cz_Instalacni_a_uzivatelska_prirucka.pdf

--
Vsechno spatne, zpatky na stromy !
: [1]
   |   

: