Přihlásit
: [1]
   |   
: Ako odinštalovať HW  ( 1956 )
Guest
« : February 01, 2008, 11:14:00 »

Mám na PC TV kartu Leadtek. Systém pri inštalácii mi ju vyhodnotí ako ďalšie multimediálne zariadenie, pridá si ho okrem TV kariet aj do zoznamu zvukových kariet a priradí mu kanál. Robí mi to následne šarapatu pri štarte systému, kedy dostanem hlásku že nie je možné naštartovať server s týmto driverom a zariadením a že bude radšej používať ten kanál zvukovky (ktorú aj používať má). Výsledok je že nejde zvuk. Tak som naštartoval KMix, tam som zistil že defaultne si tam nastavuje kanál TV karty a zvukovku ako druhé zariadenie. Nastavil som v KMixe teda zvukovku. Ibaže táto konfigurácia sa mi zmenila na tú TV kartu pri každom štarte systému, a bol problém opäť. Takže som sa začal pokúšať nejako uložiť tú správnu konfiguráciu aby KMix bral ako prvé zariadenie zvukovku a nie TV kartu. Zastavil/spustil som sound server ale nič sa neudialo. Keď som to spravil s alsa serverom, tak si akokeby zapísal novú (správnu) konfiguráciu a odvtedy to beží bez problémov. Podľa príručku som editoval aj etc/modprob.conf s tým že tú TV kartu som sa snažil vyhodiť, ale voľajako to nezaberalo, problém sa znova objavoval. Až po tej operácii s Kmixom a zastavením/spustením/zapísaním si alsa servisu sa v tom súbore vynoril riadok s option, ktorý TV kartu disabluje ako sound. Moja otázka je, ako korektne odoberať a pridávať HW - v kontrol centre som našiel len informatívne údaje, resp.úpravu driverov, nie utility na pridávanie a odoberanie HW.
: [1]
   |   

: