Přihlásit
: [1]
   |   
: Instalace skype  ( 9499 )
Vladimír Bača
Newbie
*

: 16

« : February 24, 2008, 12:06:38 »

Zdravim, mám problém s instalací skype do mandrivy 2008 64bit. Hlásí mi to chybějící libglib-2.0.so.0, jenže já jí nemůžu nikde najít a když už jsem nějakej balíček co to měl obsahovat našel, nic se nezměnilo. Děkuju za každou radu.
Guest
« #1 : February 24, 2008, 12:12:39 »

pokud mas pridane 32 bit zdroje tak pri instalaci si to vyzada zavislosti a s temi to naistalujes, tekze zadna knihovna nemuze chybet

pak staci pustit pomoci "LD_LIBRARY_PATH=/usr/lib/qt4/lib skype"
Vladimír Bača
Newbie
*

: 16

« #2 : February 24, 2008, 12:38:19 »

no to nevim jestli jsou 32bit zdroje zapnuté, jak to zjistím?
Hobil
Hero Member

: 4 006

« #3 : February 24, 2008, 14:01:47 »

Skype nemá 64 bitovou verzi, takže vyžaduje některé 32 bitové balíčky. To znamená, že si musíte ve správci balíčků (http://www.mandrivalinux.cz/modules/dokuwiki/doku.php?id=prikazovy-radek-drak#drakrpm)  zdroje pro 32 bitovou architekturu. Pomůže např. EASY URPMI na této stránce v levém sloupci. Ve správci zdrojů si 32 bitové repozitáře označíte k používání jen pro tuto jednu konrétní instalaci, a po ní zase odznačíte, jinak si v systému naděláte hokej. Takže když budete mít doplněné zdroje provedete
urpmi skype
a po instalaci zrušíte používání 32 bitových zdrojů balíčků. Je to jasné?
Něco je i ve wiki: http://www.mandrivalinux.cz/modules/dokuwiki/doku.php?id=instalace-software
i jinde. Pohledejte. H

Benzínem se nemá hasit ohniště
teď už je to jedno, ale pro příště... (K.P.)
Uživatelka Mandrivy

« #4 : May 22, 2011, 11:27:57 »

Už týden laboruju, jak na svůj super malý, chytrý notbůček dostat Skype. A jsem velice zklamaná. Ne proto, že tu jacísi podomní špekulanti vyrábí teze a odkazy, které naprosto nefungují, ale proto, že se může vyskytnout ichtyl, který vymyslí 64 bit. architekturu počítačů a operačních systémů, už však pozapomene na jejich základní výbavu a to jsou programy. Mám Linux s KDE prostředím a připadá mi všechno statické, nainstalovala se mi tady hromada programů, které v životě nebudu potřebovat, nějaká Ekiga, kdo je, proboha tady na to registrovanej? Celej svět používá Skype, já mám Ekigu, panečku. A můžu se klouzat. Z čeho vychází takoví programátoři? Proč okamžitě, když někdo vymyslí něco nového z gruntu, a tím 64bit op. systémy jsou, nevymyslí také náležitý software? Já jsem prakticky odřízlá od přátel, a jak jsem pochopila z tohoto nic nedávajícího dialogu, dlouho budu. leda bych zase někde otravovala a sháněla nějakýho ajťáka, kterej rozumí programování a něco mi někde prostě přepíše, vepíše. proboha já jsem běžnej uživatel!!! Mám spoustu jiných starostí, než týdny laborovat nad tím, kde seženu nějakou knihovnu do něčeho, jednak nevím, co to je, a pak mě to ani nezajímá. Chci kliknout na tlačítko instalovat a chci to mít celé a na 64 bit architekturu. Koupila jsem si CD s knihou za 700,-Kč a jsou to vyhozené peníze. Nové Ubuntu se mi sice hnusí, ale zdá se, že se k němu pro schopnost některých programů běžet na mém 64bit počítači asi vrátím. mandrivu vymýšlel vážně děsnej ichtyl. Ten výběr programů, ty omezené zdroje softwaru, nemožnost k nim běžnou cestou dostat nové zdroje, to je prostě síla. A vadí mi, že ani Opera není běžně v repozitářích, je to ten nejlepší prohlížeč na světě, nechápu, proč mi neustále někdo vnucuje Firefox. Může bejt, ale až jako druhořadej a hlavně pro ty věci, které jsou tvořené na jádro Win Exploreru. A to jsou většinou stránky měst a ofic. institucí. Podle mě je takhle může vyrobit jedině blbec. No nic, jsem nas...ná a smiřuju se s tím, že Skype prostě nebude. Nebude nic. Budu asi Skypovat z okna. Možná si vylezu na střechu a budu vysílat kouřové signály. Super Mandriva, fakt super!!! Jen tak dál a houšť. Fakt ichtylové.
uživatel Mandrivy

« #5 : May 22, 2011, 11:44:23 »

Kdyby se aspoň našel trochu schopnější ichtyl, kterej Skype zprovozní aspoň nějak online...Ale to nééé. To se to škrábe na gulách a vymýšlí nepraktické hovadiny. Místo hafa neužitečných programů pro Mandrivu by stačil pořádný nabušený plně funkční repozitář, z kterého si každý stáhne, co chce. To je hned vidět, že za tím compem seděj hlavně jen vejcopařiči. Ženská by na tohle prostě nepřišla. Bez praktičnosti postrádá smysl všechno. Ekiga. Bože, to musel bejt ale vůůůůl jak lev. Linux pravidelně chrlí v obřím množství další a další programy, ale že jich víc, než polovina postrádá jakýkoli smysl nebo nejdou nainstalovat nebo nastavit...to je nezajímá. Už jen ty widgety. Jestli jde něco provádět s jednou třetinou, je to ještě hodně. Připadají mi jako čínské mobily, tváří se jako prototypy posledního vývoje a člověk je vůbec rád, že se s nich někam dovolá. Zná Linux vůbec pojem kvalita? Nebo je to jen takové sdružení bláznů, co si zamanulo trhnout se od Windowsů a tam to taky končí?
Hobil
Hero Member

: 4 006

« #6 : May 22, 2011, 12:28:05 »

A) tahle diskuze ke které přidáváte je z roku 2008, je mírně řečeno neaktuální
B) nic vám nebrání zaplatit si programátory a nechat vytvořit kvalitní komunikační program přesně podle vašich potřeb, případně se naučit programovat sami a udělat si to doma  a pak to dát zdarma k dispozici ostatním  
C) existuje spousta jiných (dle mého soudu lepších) protokolů než používá skype, tak můžete přesvědčit přátele, aby používali některou z řady dostupných alternativ
D) nikdo nikoho nenutí používat linux, ať již Mandrivu, nebo jakoukoli jinou distribuci;  ať to používá ten, komu to vyhovuje. Nejezdíme všichni v traktorech, ani na bicyklech, ani ve Škodovkách. Fakt nevidím důvod, proč bych se měl zle vychechtávat někomu, kdo jezdí na kole. Komu se linux nezalíbí, ať používá Windows, Mac nebo třebas BSD. Máme přece na výběr.
E) korporace odedávna tlačí lidem řadu nepotřebných/nevýhodných/nedodělaných věcí; jde jen a pouze o peníze. Myslíte, že máme na výběr?
Nu a co se týče duševního rozpoložení zde diskutujícího intelektuálního obra "uživatel/ka Mandrivy", myslím že si každý udělá obrázek sám.
H.

Benzínem se nemá hasit ohniště
teď už je to jedno, ale pro příště... (K.P.)
Peťoš
Global Moderator
Hero Member

: 6 712

« #7 : May 22, 2011, 12:38:00 »

Uživatel/ka může přejít kamkoli. Jsme všichni rádi, že se s námi podělil o své myšlenky, ale my, ichtilové, budeme rádi, když hermafrodit uživatel/ka bude oblažovat svými příspěvky jiné uživatele. Pokud možno jinde -- my jsme spokojeni s ichtilským systémem a intelektuální obroda v předkládané formě nás míjí.

Děkujeme, zkuste to jinde...

Do it or do not. There is no "try".

Peťošův repozitář je na adrese: http://petos.cz/rpms
Fotoblog: http://vzducholode.blogspot.com a http://petos.cz/category/fotky
kluk2

« #8 : May 22, 2011, 17:07:52 »

Krásné počteníčko od uživatelky Mandrivy. Emoce jako v telenovele. A těch řádků s argumenty.
Nechci nic zlehčovat, ale člověk má mít úctu i před nevědomostí a naivitou. Potěšitelný je opravdový zájem o řešení problému se Skype i když my zde v česku můžeme akorát přizvukovat, protože k autorství máme daleko. Jak k Microsoft Windows, tak k distribucím Linuxu, Mandrivu nevyjímaje. Napsala to pěkně, žensky. Chci zmáčknou tlačítko a musí to fungovat. Jako lednička.
Jenže my chlapi, linuxáci máme jiný idol. Poprat se s problémem a zvítězit. To je naše hrdost na rozdíl od jiných. Nechme ji žít.
Peťoš
Global Moderator
Hero Member

: 6 712

« #9 : May 22, 2011, 17:10:32 »

StopFlame. Příště zamknu vlákno.

Do it or do not. There is no "try".

Peťošův repozitář je na adrese: http://petos.cz/rpms
Fotoblog: http://vzducholode.blogspot.com a http://petos.cz/category/fotky
Ivan Bibr
Administrator
Hero Member

: 3 298

« #10 : May 24, 2011, 07:48:52 »

...  Koupila jsem si CD s knihou za 700,-Kč a jsou to vyhozené peníze. ...

Je-li tím myšlena kniha s Mandrivou, tak ta obsahuje kapitolu "Co byste měli udělat po instalaci". Jejím obsahem je zhruba toto: vlož extra DVD a klikni na tyto tři soubory. Uvedený postup správně nastaví repozitáře a mimo jiné nainstaluje počeštěný Skype.

... Nechci nic zlehčovat, ale člověk má mít úctu i před nevědomostí a naivitou....

To sice ano, ale není možné učit všechny uživatele číst, viz výše ...

: [1]
   |   

: